Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Wątek: Jaki wybór waszym zdaniem będzie lepszy?? m5 e39 czy E31 ?

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar slowik871
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    226
    BMW
    Bmw E38 735iA,Bmw e39 530dTouring,BMW535DTouring
    Skąd
    Wiechowo

    Jaki wybór waszym zdaniem będzie lepszy?? m5 e39 czy E31 ?

    Siema od dłuższego czasu szukam kolejnej Bmw gustuje w klasyce:D,do rzeczy mam chrapkę na serie 8,ale ceny za dobry egzemplarz powalają..a nie chciałbym kupić ulepa i remontować go od podstaw za kosmiczne sumy..do rzeczy budżet na zakup to ok 45 tyś na osiem moim zdaniem może być mało:)wpadło mi w oko e 39 m5 konkretnie ten egzemplarz http://www.autoscout24.pl/Details.as...000&asrc=st|fs proszę o wasze cenne opinie! jeszcze wydaje mi się że nie jestem gotowy na osiem pod względem kosztów zakup osiem, potem dopieszczenie wyjdzie sporo więcej niż mogę jeśli mam kupić osiem ta ma być wisienka na torcie:p.Takie m5 też mi się podoba i taki samochód w dobrym stanie można zawsze, dobrze sprzedać uzbierać upragnione PLN,pocieszyć sie dobrą BMW i wtedy szukać dobrej osiem.Ps budżet na całość ok 50 tyś złoty.
    Ostatnio edytowane przez slowik871 ; 13-09-2013 o 20:23

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    493
    BMW
    brak
    Skąd
    podkarpacie
    zakup e39 to bedzie taki skok w bok, pieniadze tez sie rozejda bo oplaty, bo jakas naprawa, serwis itp. nikt juz uwagi nie zwraca na te bryle i kazdy ma z tylu naklejke m5 :) Wstrzymaj sie, realizuj marzenie i zbieraj na e31.
    Mysle ze skoro link podales do e39 to chyba decyzje juz podjales i jedynie szukasz potwierdzenia ze to dobry pomysl :) ale ja bym czekal. Z czasem tez gust sie zmienia, pojawiaja sie inne perspektywy i szanse, bedziesz mial wiecej kasy to moze kupisz jeszcze cos calkiem innego :)

  3. #3
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Musisz wziąć pod uwagę, że układ napędowy z e31 to silnik i skrzynia z e32, koszty ewentualnych napraw w stosunku do silnika z M5 będą dużo niższe.

    Za kilka tyś możesz w M70 wymienić niemalże wszystko.
    pozdrawiam Bartek

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar slowik871
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    226
    BMW
    Bmw E38 735iA,Bmw e39 530dTouring,BMW535DTouring
    Skąd
    Wiechowo
    Cytat Zamieszczone przez bmw Zobacz posta
    zakup e39 to bedzie taki skok w bok, pieniadze tez sie rozejda bo oplaty, bo jakas naprawa, serwis itp. nikt juz uwagi nie zwraca na te bryle i kazdy ma z tylu naklejke m5 :) Wstrzymaj sie, realizuj marzenie i zbieraj na e31.
    Mysle ze skoro link podales do e39 to chyba decyzje juz podjales i jedynie szukasz potwierdzenia ze to dobry pomysl :) ale ja bym czekal. Z czasem tez gust sie zmienia, pojawiaja sie inne perspektywy i szanse, bedziesz mial wiecej kasy to moze kupisz jeszcze cos calkiem innego :)
    Jest tyle samochodów które mi się podobają:D oblatuje teraz e 60 535D nie oszczędzam ale też miałem dylemat przed zakupemale jak to bywa już by się chciało więcej......:D e 31 to będzie kiedyś taki spełniony sen...

  5. #5
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    e31 nigdy nie straci na wartosci, kupujesz, stawiasz do garazu za 5 lat sprzedajesz + 30%

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    Ja gdybym miał tą gotówkę to brał bym bez zastanowienia M5 nie E31, To prawda że E31 było by tańsze w serwisie licząc na poszczególne części ale nie aż tak z kolei w E39 jako że jest młodsza jest szansa żę nie popsuje ci się w ciągu roku dwóch tyle co w E31,

    E39 jest młodsza, szybsza, mniej pali, ma ładne wnętrze fajne wyposażenie, Istotnie wygląd ma no cóż cywilny, bryła E39 nie budzi kontrowersji bo to wzór rodzinnego auta klasy średniej tyle że Usportowiony ale czy mnie by to obchodziło? - NIE.

    E31, No cóż pełnokrwiste auto typowo sportowe jak na tamte czasy tu nie było wersji "cywilnych" 8semka to unikalny wypust prawdopodobnie pierwszy i ostatni, jednakże na dzisiejsze czasy nie mające szalonych osiągów, Bryła cały czas budzi podziw i zainteresowanie.
    Minusy? To stary wyjeżdzony klocuch drogi w zakupie podatny na awarie z uwagi na wiek Czy aby napewno serwis M70 jest tańszy? polemizował bym silnik jest starszy i bardziej wyjeżdzony niż w E39 jeśli nawet nie wyjeżdzony to osprzęt dawał by raczej napewno oznaki że jednak ma swoje lata czyli np. standardowe nieszczelności jak dla M70.

    A jeżeli defekty natury M70 w takiej 8 były by usunięte to i przyszło by zapłacić zapewne więcej niż za M5.

    Tutaj sprawę musisz sobie przemyśleć czy chcesz auto szybkie i fajne czy mniej szybsze rzadsze i bardziej zwracające uwagę.
    Jeżeli kupujesz auto dla siebie żeby mieć coś poprostu luksusowego i mocnego to E39,
    Jeśli kupujesz auto dla podziwu pieszych oczywiście E31.

    Fajnie jest powiedzieć komuś bierz E31 bo to przecież nie ja będę będę to naprawiał i płacił za to, nie daj co stłucz lampe albo zepsuj zderzak czy element blacharski i masz problem jednakże jest to szczęście że mimo rzadkości na allegro są elementy i to nie aż tak drogie jednak o nie ciężko, a jeśli chodzi o reszte to sporo pasuje od E32 no ale jednak sprawa jest sporo utrudniona jeśli chodzi o dostępność części i koszty ich.
    A E39 M5 no cóż nawet jeśli nie znajdziesz elementu M5 to wstawisz zwykły element i jeździsz dalej :D
    Ostatnio edytowane przez ManiacDrifting ; 13-09-2013 o 21:37

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar slowik871
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    226
    BMW
    Bmw E38 735iA,Bmw e39 530dTouring,BMW535DTouring
    Skąd
    Wiechowo
    Cytat Zamieszczone przez ManiacDrifting Zobacz posta
    Ja gdybym miał tą gotówkę to brał bym bez zastanowienia M5 nie E31, To prawda że E31 było by tańsze w serwisie licząc na poszczególne części ale nie aż tak z kolei w E39 jako że jest młodsza jest szansa żę nie popsuje ci się w ciągu roku dwóch tyle co w E31,

    E39 jest młodsza, szybsza, mniej pali, ma ładne wnętrze fajne wyposażenie, Istotnie wygląd ma no cóż cywilny, bryła E39 nie budzi kontrowersji bo to wzór rodzinnego auta klasy średniej tyle że Usportowiony ale czy mnie by to obchodziło? - NIE.

    E31, No cóż pełnokrwiste auto typowo sportowe jak na tamte czasy tu nie było wersji "cywilnych" 8semka to unikalny wypust prawdopodobnie pierwszy i ostatni, jednakże na dzisiejsze czasy nie mające szalonych osiągów, Bryła cały czas budzi podziw i zainteresowanie.
    Minusy? To stary wyjeżdzony klocuch drogi w zakupie podatny na awarie z uwagi na wiek Czy aby napewno serwis M70 jest tańszy? polemizował bym silnik jest starszy i bardziej wyjeżdzony niż w E39 jeśli nawet nie wyjeżdzony to osprzęt dawał by raczej napewno oznaki że jednak ma swoje lata czyli np. standardowe nieszczelności jak dla M70.

    A jeżeli defekty natury M70 w takiej 8 były by usunięte to i przyszło by zapłacić zapewne więcej niż za M5.

    Tutaj sprawę musisz sobie przemyśleć czy chcesz auto szybkie i fajne czy mniej szybsze rzadsze i bardziej zwracające uwagę.
    Jeżeli kupujesz auto dla siebie żeby mieć coś poprostu luksusowego i mocnego to E39,
    Jeśli kupujesz auto dla podziwu pieszych oczywiście E31.

    Fajnie jest powiedzieć komuś bierz E31 bo to przecież nie ja będę będę to naprawiał i płacił za to, nie daj co stłucz lampe albo zepsuj zderzak czy element blacharski i masz problem jednakże jest to szczęście że mimo rzadkości na allegro są elementy i to nie aż tak drogie jednak o nie ciężko, a jeśli chodzi o reszte to sporo pasuje od E32 no ale jednak sprawa jest sporo utrudniona jeśli chodzi o dostępność części i koszty ich.
    A E39 M5 no cóż nawet jeśli nie znajdziesz elementu M5 to wstawisz zwykły element i jeździsz dalej :D
    Chodzi mi własnie żeby nie kupić tego klocucha mam e39 klekota ale nie o tym,M5 to taki wilk w owczej skórze pojeżdziłbym powiedzmy rok może dwa sprzedał dołożył i kupił wymarzone 8 er w godnym stanie, i mial flote na odpowiednie traktowanie.Choć rostawać się z Bmw jest bardzo ciężko,sprzedałem kiedyś e32 do dziś mi się śni:pale trafiła w dobre ręce. T0 M5 nie daje mi spokoju:D

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Sowa 7
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    215
    BMW
    E66 750Li
    Skąd
    Katowice
    Widzę , że ta z Twojego ogłoszenia to 1999 rok produkcji , ponoć w pierwszych rocznikach silniki miały pewne wady , a mianowicie duże bardzo zapotrzebowanie na olej itp Poczytaj o tym na forach.Dlatego lepiej szukać wersje po liftingu , gdzie niektóre niedomagania zostały usunięte , jednak te wersje są wyraźnie droższe od tych z pierwszych lat.

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar prezE32s
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1,899
    BMW
    Było 750iA, A8 4.2 D2 FL, Phaeton 3.2 V6, E270CDi W211 Avantgarde, jest: Phaeton 5.0 V10 TDi
    Skąd
    Chojnów
    Te m5 z linku jest powalająca, bardzo piękne auto i tak jak napisałeś wilk w owczej skórze ;) gdybym miał teraz gotówkę nie wiem czy nie przesiadłbym się z Phaetona do M5 ;)

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar Roobs
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    1,433
    BMW
    E65 740D, E71- X6
    Skąd
    Wrocław
    Gdybym myślał teraz o aucie jako pasji, w które chciałbym wkładać i ulepszać i się nim cieszyć to w pierwszej piątce znalazło by się E39 M5. Ktoś napisał że to auto nie zwraca uwagi. Może nie zwracają uwagi ale te które są zazwyczaj zaniedbywane, jednak zadbane i "kolekcjonerskie" od razu widać w tłumie. Kiedyś w Berlinie widziałem pięęęękną E34 M5 i pamiętam to do dziś. Jedna tylko uwaga : jeśli ma to być auto tylko na jakąś chwilę to szkoda samochodu. Jednak jak chcesz czegoś wyjątkowego, zakładasz inwestycję, auta które zachwyci niejedną osobę to polecam M5 bez względu czy to E34, E39 czy E60 :)

Podobne wątki

  1. 79 000 zl za E38??? czy waszym zdaniem warte tych pieniedzy??
    Przez ArtiWPR w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-07-2012, 09:45
  2. Wybór wycieraczek, jaki producent?
    Przez coboss w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 30-06-2012, 18:32
  3. Czy stacyjka od e39 będzie apsowała do e38
    Przez BatoFF w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 15-12-2011, 09:40
  4. Amortyzatory-jaki wybór?
    Przez Individual23 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 06-10-2010, 18:50
  5. E31 850i silnik wymiana czy naprawa
    Przez fotomek69 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 22-05-2010, 22:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •