Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Pytanie dotyczące EDC!! 740iA 95r

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar Nagiel89
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    33
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Kętrzyn

    Pytanie dotyczące EDC!! 740iA 95r

    Witam! Moja bunia posiada EDC + Nivo zauważyłem ze przód samochodu wizualnie stoi wysoko względem tyłu. Zauważyłem też że przednie amortyzatory są bardzo twarde jak jadę po treblinkach to aż pulpit trzeszczy. Mam pytanie czy jak przód stoi wysoko i amory są twarde to oznacza ze EDC jest sprawne czy cos jest nie tak? Dodam ze miałem spalony przekażnik od EDC i nie działał mi przycisk. Drugie pytanie czy jak mam EDC to mogę założyć niższe spreżyny na przód nie uszkadzająć przez to amortyzatorów? Trzecie pytanie to na jakiej wysokości powinno być ustawione Nivo z tyłu? Przeszukałem troche forum oraz kilka innych forów i nigdzie nie jest napisana dokładna wysokość w mm i odkąd ją zmierzyć. Z góry dzieki za odpowiedzi!

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    Witam,
    EDC to płynna zmiana charakterystyki amorka w czasie jazdy, dodatkowo możesz go utwardzić na jego max nastawach poprzez przycisk na konsoli. Piszesz że masz twardy przód, może przez spalony przekaźnik masz utwardzanie włączone na stałe?
    Co do obniżenia to jest parę tematów na forum i ogólnie piszą że się da ale max 40mm, dodatkowo niektórzy sprzedają sprężyny dedykowane do amorków EDC, ale ponoć pasują wszystkie, nawet te do zwykłych.

    Co do nivo to nie pomogę, z tego co wiem przy obciążeniu bagażnika powinno podnieść zawieszenie i wyrównać poziom auta.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    8
    BMW
    E39
    Skąd
    WWL
    Wysokość E38 przy standardowym zawieszeniu (mierzone między dolną krawędzią felgi a krawędzią błotnika), tolerancja +/-10mm:
    felgi 16: przód 613mm, tył 569mm
    felgi 17: przód 628mm, tył 584mm
    felgi 18: przód 641mm, tył 597mm
    :)

  4. #4
    Początkujący Użytkownik Awatar Nagiel89
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    33
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Kętrzyn
    Dzięki Panowie za info!

  5. #5
    Początkujący Użytkownik Awatar zelfix
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    55
    BMW
    E38 740iL M60B40
    Skąd
    Strzegom
    Ja przez rok jeździłem na utwardzonym trybie, choć o tym Niewiedziałem. Przycisk "s edc" na konsoli nie zapalał się bo okazało się, że przekaźnik spalony. Po wymianie przycisk zaczął reagować, ale regulacja twardości bez zmian. wymieniłem wiec moduł edc i autko nagle zrobiło się mięciutkie. Dodam ze moduł musiał się zaadoptować, trwało to kilka minut.
    ...robią "Aaa.." i "Uuu.." kiedy wysiadam z BMW...

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2014
    Posty
    115
    BMW
    E 38 750 iL
    Skąd
    Strzegom
    W moim 750 mam amory EDC i jak jadę po większych nierównościach ( chodzi mi o przód) to przód mi buja góra dół...jak nacisnę na kielich amor bardzo łatwo się obniża... z włączonym EDC też się ugina a chyba powinien być bardzo twardy? Amory zaliczyły zgon?...byłem na stacji diagnostycznej i wynik wykazał - lewy amor 58% a prawy 66% ....amory są suche...padnięte amory mogą generować stuki podczas jazdy?

  7. #7
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Badanie na stacji diagnostycznej to nie jest wyznacznik. Jeżeli masz oryginalne amortyzatory od nowości i przebieg większy od 100kkm to spokojnie nadają się do wymiany albo regeneracji jak to jest w przypadku EDC. Amortyzatory mogą generować stuki jak blokuje się tłoczysko.
    pozdrawiam Bartek

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2014
    Posty
    115
    BMW
    E 38 750 iL
    Skąd
    Strzegom
    Wiem że badanie na stacji nie jest wyznacznikiem napisałem to tylko żeby bylo jak najwięcej danych...a amorki są raczej na pewno od nowości...

  9. #9
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    No to jest odpowiedź. Ponadto warto sprawdzić poprawność przełączania modułów EDC, każdy kumaty elektryk to ogarnie.
    pozdrawiam Bartek

  10. #10
    Vip Vip Awatar kruger32
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,827
    BMW
    BMW e38 750 il audi a8 d3 4.2tdi exlusive
    Skąd
    Bielsko
    Cytat Zamieszczone przez ttrol Zobacz posta
    Badanie na stacji diagnostycznej to nie jest wyznacznik. Jeżeli masz oryginalne amortyzatory od nowości i przebieg większy od 100kkm to spokojnie nadają się do wymiany albo regeneracji jak to jest w przypadku EDC. Amortyzatory mogą generować stuki jak blokuje się tłoczysko.
    Z pierwszym zdaniem się zgodzę ale z tymi 100tysiącami nie, mam 220tkm i nie ruszane amory i działają perfekcyjnie po wymianie sterownika który najczęściej jest powodem kłopotów z EDC jeżeli nie ciekną szukaj kłopotów w elektryce

Podobne wątki

  1. [zawieszenie] Montaż EDC do samochodu bez EDC - wykonalne? Co potrzeba?
    Przez Kecaj w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 27-03-2013, 11:35
  2. [diagnoza] Co znaczą te błędy e38 740iA m60 95r
    Przez 525d w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-09-2012, 16:46
  3. Pytanie dotyczące komputera
    Przez Yogi_B-Boy w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 22-02-2012, 18:17
  4. Jakie opony e38 740ia 95r??
    Przez krzysparco w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19-10-2010, 14:22

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •