Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: głowica

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    47

    głowica

    Witam szanownych kolegów ostatnio przydarzył się mi sie przypadek... Mianowicie pękły dwa popychacze zaworów te, co sa na wałkach jeden po jednej i po drugiej tez jeden... Rozebrałem wszystko, czyli chłodnica kopułka rozrząd rozpięty i teraz pytanie jak wyciągnąć wałki żeby te popychacze (koniki różnie na to mówią) samochód to 730 e32 91 rok..... Czy musze rozkręcać głowice, bo niedawno uszczelkę wymieniałem czy wałki wyjdą tak może macie jakieś sposoby bardzo proszę o szybka odpowiedz.....

  2. #2
    w M30B30 musisz wyjąć głowice niestety miałem to samo w swojej e32 widziałem kiedyś jak na e30.de robili to bez wyjmowania głowicy ale to tylko w M20B20 i M20B25 a w twoim silniku w wałku są wyżłobienia na śruby którymi przykręcasz głowice
    Cеребряный бумер

    20'' inch ALPINA Wheels

    Moje Przywitaj sie ;D http://7er.pl/showthread.php/2460-e3...ighlight=Witam

  3. #3
    Początkujący Użytkownik Awatar maniek
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    47
    BMW
    e23 728i 1981
    Skąd
    DZG
    swiete slowa . trza zrzucac glowice . prawdopodobnie byl za maly luz zaworowy lub byly nadmiernie zuzyte inajczesciej pekaja dzwigienki 1 cylindra . warto zciagnac glowice , rozebrac i sprawdzic stan walka i dzwigienek . stan glowicy w m30 to podstawa pracy tego silnika .

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    47
    dzieki panowie a wiec jade sciagac glowice..

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •