Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Wątek: Impreza WRX vs. Golf GTI vs. Lancer EVO vs e92 335i

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar matraks
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    522
    BMW
    2011 BMW 328i xDrive e92, 2007 Mitsubishi Endeavor
    Skąd
    Chicago/Bydgoszcz

    Co kupić? Impreza WRX vs. Golf GTI vs. Lancer EVO vs e92 335i

    Jestem na etapie wyboru szybkiej zabawki na weekendy :) W grę wchodzi praktycznie wszystko co ma minimum 200KM, jest lekkie, z ręczną skrzynią biegów. Budżet to $30 tys. Nie ukrywam, że chciałbym by był to samochód nowy z salonu z racji tego, że używane tego typu "wyścigówki" są już dość mocno skatowane:/

    Moim faworytem nr 1 jest Subaru Impreza WRX, która kosztuje z podatkami i rejestracją ok $28 tys. za nówkę. Praktycznie odpowiada mi pod każdym względem z wyjątkiem tandetnego środka :P. Ma 265 KM, silnik boxer o genialnym dzwięku i cała masa możliwych przyszłych modyfikacji:)

    Golf GTI kosztuje praktyczne tyle samo, bo ok $29 tyś. Z tym, że ma lepsze wyposażenie i świetną jakość wnętrza. Nie powala natomiast osiągami, dzwiękiem silnika, zle się prowadzi i nie ma napędu na 4 łapy. No i największa wada czyli znaczek VW...

    Lancer EVO to moje marzenie od dziecka. Uwielbiam Mitsubishi a EVO kocham:) Z tym ,że mój budżet wystarczy mi na używany 3-letni paszkwil zajechany przez grubego amerykańca:/.

    No i na koniec coś ze stajni BMW:) e90/e92 335ix z napędem xdrive. Jeżdziłem i się szybko odkochałem. Czegoś mu brakuje, jest łagodny jak baranek i nudny jak flaki z olejem:/ Do tego dość awaryjny i w tych pieniądzach miałbym egzemplarz 4 letni. Przy Imprezie WRX wygląda jak starszy brat w wełnianym sweterku z przylizanymi na bok włosami, studiujący bibliotekarstwo...

    Czy ktoś z Was miał styczność z tymi samochodami na dłużej? Chętnie posłucham wrażeń z eksploatacji na co dzień i czy spełniały wasze oczekiwania jeśli chodzi o "sportowego" ducha.
    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez matraks ; 10-09-2013 o 23:51

  2. #2
    Vip Vip Awatar epul
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    1,032
    BMW
    e32 740i 93'
    Skąd
    Gliwice
    Blog
    14
    A może ford focus RS :)

    Jak German to Anna.

  3. #3
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Pytanie do czego ma być to auto? Do jeźdzenia weekendowego, do upalania, czy do zwykłej cywilnej jazdy?
    Z tych aut , które podałeś najmniej polecam Subaru. WRX to najgorszy wybór jaki może być. Albo STI albo N/A . Sprzedanie takiego auta graniczy z cudem. Poza tym poczytaj sobie o silnikach 2,5 ;)
    Jest jeszcze Golf R - który ma napęd na 4 koła.
    Focus RS to faktycznie też bardzo dobra propozycja ;)
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar matraks
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    522
    BMW
    2011 BMW 328i xDrive e92, 2007 Mitsubishi Endeavor
    Skąd
    Chicago/Bydgoszcz
    To ma być samochód głównie do weekendowych wypadów na tor. Co do WRX to nie ma problemu ze sprzedażą jakiegokolwiek samochodu:) Swoją e38 sprzedałem dosłownie po 45 minutach od wystawienia ogłoszenia:) Czytałem setki opinii i jeszcze nigdy nie natknąłem się na narzekania na awaryjność boxerów 2,5l. Muszę jeszcze doczytać. Golf R jest poza zasięgiem finansowym bo kosztuje min $37 tyś. Za tą kasę mam Lancera EVO.
    Co do Focusów to faktycznie może być ciekawa alternatywa. Nowy kosztuje coś koło $27 tyś. Ma 252KM, turbo, podobno świetnie jezdzi. Ale ma napęd na przód;/ W Stanach nazywa się Focus ST. Ale ma wadę, której chyba nie przełknę. Mianowicie jest Made in USA:/ Dzis po pracy skoczę się nim przejechać. Póki co Subaru zostaje na prowadzeniu:)
    Ostatnio edytowane przez matraks ; 11-09-2013 o 13:51

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar Roobs
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    1,433
    BMW
    E65 740D, E71- X6
    Skąd
    Wrocław
    Chyba nie ma na myśli zwykłej jazdy, skoro 335ix było leniwe. Choć i tu pojęcia mogą być różne. Mówią że EVO lepsze na asfalt i łatwiejsza modyfikacja niż Subaru.

    PS
    Evan napisze dokładniej, ST to nie to samo co RS.
    No i z tą awaryjnością Subaru 2,5 ...ja sporo naczytałem że lubi się walić i to nawet na ori .
    Ostatnio edytowane przez Roobs ; 11-09-2013 o 13:33

  6. #6
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    To nie czytaj na stronach subaru tylko na jakiś forach :D
    2,5 boxer to najgorszy silnik Subaru w historii tej marki. WRX na tor nie jest dobry rozwiązaniem - jak już chcesz koniecznie Subaru to tylko STI.
    Nie porównuj sprzedaży E38 do WRXa ;) Spadek wartości takich WRXów jest olbrzymi więc pewnie i sprzedaż tylko kwestia jak dużo na nim stracisz ;)\
    Tak jak Roobs napisał Focus ST to nie RS. Nowy model faktycznie występuję narazie tylko w wersji ST. RS produkowali w latach 2009-2010.
    Jeśli ja miałbym wybierać auto na tor to brałbym EVO ale nie X tylko IX ;)
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    213
    BMW
    730d E65
    Skąd
    Zielona Góra
    ja brałbym focusa RS'a jest to potężna maszyna z ponad 300 konnym silnikiem. Mimo że jest to ośka to naprawdę świetnie jeździ.

    ps. A patrzyłeś nissana 370 Z? nie wiem tylko w jakiej cenie byś dorwał takiego.

    Co do evo mialem okazję pojeździć EVO 9 świetna maszyna ale jakoś odpycha mnie środek tego auta, za to z zewnątrz przepiękny.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    678
    BMW
    e65 730d :)
    Skąd
    Bydgoszcz / Flensburg
    Zastanow sie nad focusem. Duze mozliwosci i naprawde super sie prowadzi.

  9. #9
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Ale RS średnio nadaję się na tor...tzn trzeba kilka modyfikacji wprowadzić. Ja swoim byłem w Kielcach na egzaminie na licencję wyścigową i po 6 kółkach zapaliły mi sie klocki hamulcowe ;)
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    678
    BMW
    e65 730d :)
    Skąd
    Bydgoszcz / Flensburg
    Dlatego napisalem duze mozliwosci, stosunkowo "niskim" kosztem ;)

    A sjak swojego sprzedasz Evan to co masz w planach ?

Podobne wątki

  1. Dodge Charger 1969 vs. BMW M3 E92, V8 dźwięk wydechu
    Przez Hermesso w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 24-07-2013, 17:16
  2. GOLF 1/2
    Przez xsilver w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-01-2010, 21:16
  3. impreza 24.10.2009
    Przez hrabia81 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 06-01-2010, 13:52

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •