Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 40

Wątek: Koła zimowe

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik Awatar MC1
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    1,584
    BMW
    Ex - E 36 325i coupe, E 39 530D individual, teraz E 65 730D
    Skąd
    Otwock

    Koła zimowe

    Koledzy mam do Was pytanie w związku z kołami zimowymi do E 65. To moja pierwsza zima z 7er i chciałbym skorzystać z Waszych doświadczeń. Ja wymyśliłem to sobie tak teraz mam 21 cali bo wyglądać musi :-) ale na zimę to chcę sobie założyć 17 cali. Wiem że wygląd będzie tragiczny ale podchodzę do tego pragmatycznie i jak opona będzie miała 55 lub 60 wysokości to zawieszenie i amory będą o wiele mniej dostawać po d...pie niż np: z jakimiś 19tkami. No i również cena zakupu kół jest znaczna....Co myślicie o takim rozwiązaniu...Czekam na uwagi. Pzdr.

  2. #2
    BMW RuLeZ Mod Awatar Bezi
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    5,299
    BMW
    BMW G11 740xD , BMW e46 325CI Cabrio
    Skąd
    Wrocek City
    Dokup tylko zimówki 21" i tyle.
    Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

  3. #3
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Rozmiar opon zimowych do e65 na 17 calowych felgach to 245 / 55 a dla 18 calowych 245 / 50.

    Radze sie trzymac tych rozmiarow i w miare mozliwosci o uzywanie oryginalnych felg.
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar MC1
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    1,584
    BMW
    Ex - E 36 325i coupe, E 39 530D individual, teraz E 65 730D
    Skąd
    Otwock
    Dzięki Sebek. O rozmiarach wiem co nieco chociażby z tabliczki na słupku i też już się trochę orientowałem. Bardziej chodziło by mi o odczucia Wasze z jazdy i czy 17 będą się dobrze prowadzić i takie tam....

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar euro_tuned
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    1,535
    BMW
    F02 750Li xDrive
    Skąd
    Kraków
    Seryjnie 17 calowe felgi też były montowane, więc skoro tak to znaczy że da się na nich jeździć.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    493
    BMW
    brak
    Skąd
    podkarpacie
    zakladalem ostatnio na chwile 18 cali do swojego auta i ledwo to weszlo na tarcze hamulcowa, ktore sa ogromne. No ale skoro mowicie ze 17 cali bylo seryjnie to znaczy ze sie musi zmiescic. Wzgledami wizualnymi bym sie nie przejmowal w zimie, wrecz przeciwnie - niskoprofilowe opony w zimie wygladaja tak jakby ktos jezdzil na letnich, tak wiec pasuje zalozyc cos mniejszego niz 21 cali.

    Dodam jeszcze ze sama usluga zmiany opon w tak duzym rozmiarze moze sporo kosztowac, mnie np. za zalozenie opon na 22 cale zgolili 400 zl. Zamiast tego mozna te pieniadze wydac w zakup mniejszych felg z oponami i montaz bedzie kosztowal dziesiec razy mniej czyli 40 zl, a to robi juz roznice. Oczyzwiscie zalezy tez gdzie kto mieszka i jakie sa akurat ceny na lokalnym rynku.
    Ostatnio edytowane przez bmw ; 10-09-2013 o 21:23

  7. #7
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Niewiem jak optycznie przezyjesz przeskok z 21 cali na 17.

    Ori felga 17 calowa na zime do e65 jest alu z plastikowym kolpakiem ;D i doslownie ginie w przestrzeni nadkola.

    Ja bym ci radzil zalozyc 18 - czulem sie na nich po letnich 20 calach jakbym wsiadl do poduszkowca.

    Ciekawe jakie beda odczucia po zejsciu w tym roku z 22 cali.
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  8. #8
    Vip Vip Awatar dealer25
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,610
    BMW
    e66 750Li
    Skąd
    Wałcz
    Cytat Zamieszczone przez Sebek Zobacz posta
    Ori felga 17 calowa na zime do e65 jest alu z plastikowym kolpakiem i doslownie ginie w przestrzeni nadkola.
    dokładnie mam takie felgi i powiem ze komfort na takim balonie jest niesamowity :) fakt giną w nadkolach :)

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar jaro5
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    2,688
    BMW
    F01 750i 540km 850N x-drive,ML 3,2CDI
    Skąd
    radom
    bmw twoja 760 ma duże tarcze i dlatego 17 cali chyba już nie wejdzie.Masz średnice 374mm a 730d zależy od rocznika ale i tak mają sporo mniejsze.Wiadomo dlaczego :D Ja w mojej mam zime 245/50/18 plus dystanse i wygląda to całkiem nawet.Ważne wg.mnie żeby koło nie chowało sie bardzo w nadkole bo wtedy e65 wygląda fatalnie

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar MC1
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    1,584
    BMW
    Ex - E 36 325i coupe, E 39 530D individual, teraz E 65 730D
    Skąd
    Otwock
    Właśnie chodzilo mi o takie spostrzeżenia jak to jest na prawdę. Może ktoś coś jeszcze dopowie. Dzięki. Będę miał nad czym się zastanawiać. Pzdr.

Podobne wątki

  1. Łańcuchy-nakładki zimowe na koła...
    Przez Roobs w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-09-2012, 19:52

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •