Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 40

Wątek: Koła zimowe

  1. #31
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Jak kupowane w DE to w razie problemów odeśle i dostanie nowe.
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  2. #32
    Początkujący Użytkownik Awatar Mateusz_S
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    98
    BMW
    730d E65
    Skąd
    Warszawa
    Ja też kupiłem nówki ostatnio, holenderskie Vredesteiny. Opony klasy premium z dobrymi opiniami.

  3. #33
    ULA Vip Awatar tequila1909
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    3,392
    BMW
    E39 525iA ex. E32 735i, E32 735iAL, E38 728iA
    Skąd
    Jura KC
    Cytat Zamieszczone przez Mateusz_S Zobacz posta
    Ja też kupiłem nówki ostatnio, holenderskie Vredesteiny. Opony klasy premium z dobrymi opiniami.
    Vredestein nie są dobrymi oponami, nawet holendrzy nie maja o nich dobrego zdania, wiem z doświadczenia.
    Mr. Perfect 4 x K1 World Champion

  4. #34
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mcdziubek
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    648
    BMW
    Ex E38 740i 4.4 - F10 528i 3.0
    Skąd
    Windsor and Slough
    Blog
    1
    Kiedyś kupilem nowe opony Federal 225 45 17 do mojej Hondy Accord Tourer. Powiem wam ze nie wierzyłem że opony dolnej półki tak mogą trzymać się na drodze była to zima 2009 i strasznie padał śnieg i bardzo mroźno było ale opony mnie nie zawiodły potem sprzedałem honde a zimowe opony sprzedałem po jednym sezonie bratu za symboliczne 100 złotych dopiero teraz myśli o zmianie zimowych opon czyli razem te opony przejechały 4 sezony zimowe wydaje mi się że to jest dobry wynik jak na opony z niższej półki. drugi samochód na który były założone opony to omega.
    Toyota Prius 2014 1.8 CVT Hybrid.
    E38 740i V8 ma nowego Pana.

  5. #35
    Początkujący Użytkownik Awatar Mateusz_S
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    98
    BMW
    730d E65
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez tequila1909 Zobacz posta
    Vredestein nie są dobrymi oponami, nawet holendrzy nie maja o nich dobrego zdania, wiem z doświadczenia.
    To poczytaj opinie i testy na necie.

  6. #36
    ULA Vip Awatar tequila1909
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    3,392
    BMW
    E39 525iA ex. E32 735i, E32 735iAL, E38 728iA
    Skąd
    Jura KC
    Cytat Zamieszczone przez Mateusz_S Zobacz posta
    To poczytaj opinie i testy na necie.
    A Ty wierzysz we wszystko co jest napisane w sieci ? Jak tak to gratuluję....
    Testy testami, ale opinie może napisać każdy, przeciętnemu Kowalskiemu co robi 15tys rocznie jak założysz inne opony niż miał wczoraj to nawet nie poczuje różnicy.

    Jeździłem na oponach tej firmy i były do bani, ponadto mieszkałem w Holandii i słyszałem wiele negatywnych opinii, a ludzie wolą napędzać gospodarkę włoską czy francuską wybierając zagraniczny produkt to chyba o czymś świadczy.
    Ostatnio edytowane przez tequila1909 ; 12-09-2013 o 21:14
    Mr. Perfect 4 x K1 World Champion

  7. #37
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    99
    BMW
    BMW e65 730d lift,SMART ROADSTER COUPE
    Skąd
    kutno/london
    ...o opony zimowe wolalbym pytac ruskich niz holendrow:D

  8. #38
    Doświadczony Użytkownik Awatar Roobs
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    1,433
    BMW
    E65 740D, E71- X6
    Skąd
    Wrocław
    Teraz producenci maja obowiązek oznakowania opon. Skoro sam opisuje oponę jako głośną lub nieeokonomiczną a na forach ludzie zachwalają jaka ta opona jest zarąbista to jak można na poważnie brać opisy w necie. Oczywiście trafiają się obiektywne oceny ale giną w tłumie. Ja kiedyś opisałem 2 modele opony, jednak oparte to było nie tylko na odczuciach w trakcie jazdy ale i pomiarem na maszynie. Dramat, a w niecie same zachwałki.

  9. #39
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    145
    BMW
    e66 745LI 2003r
    Skąd
    Pieńsk
    Ile użytkowników tyle opini. Co do testów opon to nie do końca są miarodajne. Większość testów przeprowadzana jest na krótkich dystansach, kiedy opona jest nowa i ma 100% bieżnika. A co kiedy ma np. 70% ? Takich testów prawie nikt nie robi (niektórzy producenci tak). A przecież większość kierowców użytkuje opony do niższych wartości bieżnika. Dlatego niektore firmy robią opony, które na początku czyli w testach wygrywają rankingi a w dalszej eksploatacji są marne, zaś są producenci których produkty są w testach np. na dalszej pozycji ale trzymają dobre parametry do końca. Oczywiście to nie jest regułą, i każdy producent ma w swojej ofercie udane modele i mniej udane. Myślę że najważniejsze są własne doświadczenia na ten temat a o poradę powinno się pytać zaprzyjaźnionego wulkanizatora. Opinie w necie nie są miarodajne, bo nie wiadomo kto je pisał, może artykuł być sponsorowany?! A wulkanizator widzi jak opona jest nowa i jak ją demontuje zużytą i co klient o nie sądzi. Etykiety to następny kwiatek unijny! Teraz producenci skupiają się aby opony zrobić tak aby na etykietach były jak najlepsze parametry. Ale kiedy? Ano jak pisałem wyżej jak opona jest nowa. A potem to niech się klient martwi że nie jest już taka zajebista jak na początku.
    Ostatnio edytowane przez kajciu ; 13-09-2013 o 08:27

  10. #40
    Początkujący Użytkownik Awatar MasterXX123
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    88
    BMW
    745i
    Skąd
    Berlin/ Poznan
    Kupilem Falken, bo kolega mi polecil. Wedle ADAC sa dobre, jedynie w s niegu na 3.
    Kolega byl na ADAC "Fahrsicherheitstraining" i robil furore, bo z wszystkich samochodów co uczestniczyly mial najkróczsa droge hamowania na mokrej powieszchnij (Alfa Mito, Falken HS449).

    Jestem dobrej myslij, zobaczymy jak beda...

Podobne wątki

  1. Łańcuchy-nakładki zimowe na koła...
    Przez Roobs w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-09-2012, 19:52

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •