Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: uklad chlodzenia :)

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    400

    uklad chlodzenia :)

    Panowie! i nieliczne Panie :P :)

    jade sobie dzisiaj i bylem bardzo zdziwiony ze nie chce mi sie auto przelaczyc na gaz - chociaz temp byla juz wysoka.
    2 godziny pozniej odpalam bryke jade... i co?:) temp wskoczyla na prawa strone skali. szybka diagnoza - grzeje sie :razz:

    zeby nie komplikowac sprawy. visko dziala, plyn jest.. ale gory przewod nie ma obiegu wody.

    dobrze mysle ze to termostat? i odrazu prosilbym Was o prawidlowa temp pracy dla silnika 2.8 R6

    ps. po kilku wlaczeniach i wylaczeniach auto "naprawilo sie" . tzw. obieg sie wlaczyl, a temp na wolnych obrotach osiadnela 92 stopnie - na drodze okolo 86-89.

  2. #2
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    u mnie jak latam to mam cały czas około 97 stopni .... na trasach około 94 ...

    jak masz posadzony termostat - wtedy masz niższe temperatury bo zazwyczaj wtedy jest delikatnie uchylony hmm ale ,że podczas jazdy tak temp. ci skoczyła ... fu

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    400
    znaczy co zle rozumuje? to nie wina termostatu? jesli sie tak zblokowal ze nie puscil duzego obiegu?

  4. #4
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    hmmm ale termostat to z tego co w nim dłubałem to bimetal i on pod wpływem temperatury się rozszerza i puszcza obieg - a teraz co obraził się ??

  5. #5
    Cytat Zamieszczone przez Neuf
    hmmm termostat - a teraz co obraził się ??
    Bywa...

  6. #6
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    Sylwek czyli może być taki wariant ,że termostat się zawiesił na "zamkniętym" ?? nigdy nie słyszałem o czymś takim

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    400
    a macie jakas inny pomysl na moja przygode?

    plyn jest, visko kreci sie, a auto sie grzalo (grzalo bo teraz sie naprawilo:P ) za duzo chyba mozliwosci nie ma.. tymbardziej ze plyn nie lecial tym gornym wezem - a z tego co wiem tylko termostat jest za to odpowiedzialny..

    czy sie myle?

  8. #8
    Cytat Zamieszczone przez Neuf
    Sylwek czyli może być taki wariant ,że termostat się zawiesił na "zamkniętym" ?? nigdy nie słyszałem o czymś takim
    Zdarza sie. Nawet nie rzadko niestety.
    Inna sprawa ze takie objawy sa jak pompa wody pada

  9. #9
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    I właśnie o tym pomyślałem ....

  10. #10
    Vip Vip Awatar ArekLand
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    747
    BMW
    E38 2.8i "Zender"
    Skąd
    Leszno
    Witam wtrące sie do tematu : pamietam z postów Maniakowatego że pisał już kiedyś o tym że musi wymienić pompe wody ! wiec nie rozrmiem na co czeka !

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •