Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30

Wątek: NOWA na forum....ale nie pierwszej młodości - MOJA e38 740iL - zapraszam!!!

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar gIROnimo
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    10
    BMW
    740iL - e38
    Skąd
    TRZCIANKA

    NOWA na forum....ale nie pierwszej młodości - MOJA e38 740iL - zapraszam!!!

    Witam serdecznie wszystkich forumowiczów!!!


    Jestem tu nowy tzn. od roku zarejestrowany na forum ale od początku.... Rok temu dokładnie 19 czerwca wybrałem się wraz z moją połowicą ;) wgłąb naszych zachodnich sąsiadów uprzednio prawie 2 lata szukając tej jedynej e38......miłości lat młodości. Początkowo miała być 728iL... ale temat szybko został zamknięty (egzemplarz powypadkowy), później egzemplarz z cudownym motorem V12..... ale szybki, zimny prysznic sprowadził mnie na ziemię....tzn. patrzę bardzo realnie w swój portfel....i wiem, że oddałbym ostatni grosz żeby 750iL była w idealnym stanie i każdą przyrdzewiałą śrubkę wymieniłbym na nową, a sam chodziłbym w podartych portkach.....


    Ostatecznie po długich poszukiwaniach udało się wypatrzeć piękną 740-tkę... w Longu. Tak wyglądała jeszcze w Niemczech....



    Jak już wróciliśmy do kraju pomalutku rozpocząłem wdrażanie wizji, którą miałem w głowie zanim jeszcze to auto pojawiło się na horyzoncie....
    W miarę możliwości czasowych będę wrzucał fotki zmian stylistycznych i innych.....

    Żeby dokończyć krótki rys "o mnie" ;D muszę dodać, że BMW jest w moim sercu od dawien dawna.... Rodzina, u której spędzałem wakacje w Niemczech "za młodu" sąsiadowała dom w dom z przemiłym właścicielem - dealerem BMW. Właściwie od 11 roku życia obserwowałem płot w płot zmieniające się modele aut u wspomnianego Pana i miłość do tej marki stawała się coraz większa.....a czarę goryczy przelała się w momencie gdy w 1994/1995 pojawiło się na podjeździe jego domu e38 750iL........magiczne autko..... później były jeszcze lepsze rodzynki. Nie zliczę ile modeli e38 miała rodzina tego Pana ale dziennie kilka modeli typoszeregu e38 pojawiało się przy posesji wspomnianego dealera.....długo jeszcze pisałbym o tym okresie.....ale z ciekawostek, które zapamiętałem i śniły mi się niejednej nocy była zakupiona przez sąsiada mojej cioci gdzieś na przełomie 1999 i 2000 roku (ja już byłem staruszkiem 20 letnim wtedy....) alpina b12 z motorem 6.0..... tego się opisać nie da......wtedy powiedziałem sobie, że kiedyś będę miał.....może nie b12 ale e38 w ładnym stanie, które będzie cieszyć moje oko i będę czuł radość z jazdy, którą niewątpliwie daje jazda tym modelem....koniec tego przynudzania.....wspomnę tylko jeszcze koniec końców, że moi rodzice mieli 2 modele e21....w kolejności 320i i 323i, a gdy stanąłem finansowo na własne nogi pierwszą bawarką którą "dosiadłem" było e34 535i. Później było e46 320d touring - przedlift no i teraz e38 740iL z 2001 roku.

    Pozdrawiam wszystkich forumowiczów serdecznie i liczę na kontakt z Waszej strony....opinie itd....oceny nawet krytyczne, bo to motywuje....i do zobaczenia na spotach 7er....i innych. Pytanie - czy macie klubowe naklejki 7er.pl na szybki boczne......czy są jakieś specjalne wymagania by je otrzymać???

    gIROnimo

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BRIK
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    126
    BMW
    e38 tds & E65 745i
    Skąd
    KOSZALIN
    witam piękne autko

  3. #3
    Vip Vip Awatar dealer25
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,610
    BMW
    e66 750Li
    Skąd
    Wałcz
    witamy na forum :) i to jest prawdziwe przedstawienie się :) wrzuć foty wnętrza

  4. #4
    Damian Vip Awatar vramzes
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2,946
    BMW
    BMW E36 320 , EX : e32 730 iA , e38 730i manual, e32 730 Shadow Line
    Skąd
    BRALIN
    Witam i ja :) no calkiem zacny egzemplarz :) gratuluje

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar duzy6666
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    347
    BMW
    m62b44tu/m51d25
    Skąd
    Darłowo
    aż szczęka opada :D , wrzuć aktualne fotki auta ocenimy , pogadamy :) pozdrawiam
    Nie liczy się model, nie liczy się moc... liczy się marka.

  6. #6
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    Witamy kolejnego LONGA ;)

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  7. #7
    Początkujący Użytkownik Awatar gIROnimo
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    10
    BMW
    740iL - e38
    Skąd
    TRZCIANKA
    Mam jeszcze chwilę to pociągnę temat dalej.....

    Wizualną stronę auta miały w pierwszej kolejności poprawić większe koła.....i od tego rozpocząłem poszukiwania

    Oryginalnie....widać na fotkach....moja siódemka stała na 16" Styling 60 (Ellipsoid-Styling) 235/60 firmy DUNLOP.Dodam tylko, że salon/komis miał jednosezonowy komplet kół zimowych do tego auta, które oczywiście dostałem i pokażę na fotkach. Ogumienie to 215/65 R16 Pirelli SottoZero a felga to Styling 6.

    Jeśli chodzi o felgi na lato to przez myśl przebiegała mi tylko jedna obręcz....no może dwa typy.....pierwsza to styling 37 M Parallelspeiche ale na alledrogo ;D były komplety albo malowane albo porysowane.... nic na czym oko można by zawiesić....druga to alpina w 20"" ale ceny zaporowe..... Zerknąłem po katalog felg dedykowanych do modelu wyższego czyli e65 i zakochałem się w obręczny łudząco podobnej do alpiny pięcioramiennej czterozębowej ale jest to oryginalna felga BMW - styling 89 Sternspeiche.....

    I takie udało mi się kupić od przemiłego człowieka, który swoją ukochaną e65 sprzedał na standardowym komplecie felg, a te zostawił i sprzedał oddzielnie.... felga w 19" w pięknym stanie wizualnym...nie malowana....nie spawana...znaczki, emblematy bmw starego jeszcze typu (cienka blaszka z logiem bmw z plastykowym oringiem, które już nosiły znamiona starzenia). Felgi z 2002 roku ale utrzymane w perfekcyjnym stanie.... Za chwilę również fotki...

    Dodatkowo kierunki przód z pomarańczowych zmieniłem na smoke DEPO, kierunki na listwach bocznych również DEPO smoke natomiast tylne lampy kryształki z pomarańczowym kierunkiem początkowo chciałem wymienić na ledowe odpowiedniki ale widziałem już "E trzydziestki-ósemki" z przepalonym szeregiem diód w takich reflektorach......więc zrezygnowałem.... przydymić pomyślałem.....ale też odłożyłem ten pomysł na półkę i zrobiłem tak jak w mojej e34 - czerwień po całości...... jednym się podoba - inni kręcą nosem..... ale funkcjonalność i powalające świecenie tych lamp pozostało tak jak w oryginale.....

    Środek tyłu czyli tablicę rejestracyjną uzupełniłem o diodowe zamienniki lampek ale na diodach SMD. Doszły galwanizowane ramki pod tablice i to by było tyle....

    Oczywiście nowe stylingi 89 zostały umyte, nawoskowane.....i wymieniłem emblematy na oryginały niemieckie o nowym wzorze przypominającym te z maski i klapy bagażnika..... Tyle gadania teraz fotki.... po tych zmianach



    oryginał na których fabryka ją wydała..... 16"


    dopiero co odebrane o kuriera koła i wturlane do piwnicy.... styling 89 19" przody 245/45 tyły 275/40 - ogumienie PIRELLI P ZERO ROSSO
    ciekawostka - felgi cały czas dostępne u dealera BMW w Polsce - w cenie ponad 16.000 PLN bez opon !!!!!! miażdżące..... moje oczywiście używki...za śmieszną w porównaniu z w/w... kwotę - po prostu wyglądają jak nowe - co fela BMW to BMW....jak ktoś dbał tak miał... - tu na fotce jeszcze brudna...



    nowy emblemat w porównaniu ze starym zdjętym ze stylinga 89 - prawda, że piękny....i optycznie większy poprzez zmniejszenie plastykowego ringu kosztem chromowanego....pięknie to one wyglądają na czystej feldze..... ale stopniujmy emocje.....


    tu już przygotowane do założenia sternspeiche 89 - guma zakonserwowana specjalnym środkiem, felga zabezpieczona woskiem...


    lampki tablicy rej - diody smd bez żadnych przetwornic....nie ma żadnych błędów spalonej żarówki....


    krótka próbka świecenia takiego zestawu......jak na załączonym obrazku pierwszy raz je odpaliłem to radość była większa niż dzik w żołędziach..... ;D



    tylne lampy przygotowane do montażu...... czytnika mk III nie ma ponieważ będzie tam siedział mk IV



    i na koniec tego posta 3 fotki już po wizualnych zmianach ale to jeszcze nie wszystkie zmiany (myślę tu o drobiazgach ale o tym nie dziś)
    widoczne galwanizowane ramki.... ciężkie i solidne nie jakiś plastyk made in china....



    nie wspomniałem wcześniej o zaciskach, które przy wymianie kół zostały oczyszczone, odtłuszczone i pomalowane na niebieski kolor zestawem MOTiP do tego przeznaczonym.....




    z zewnątrz auto nawoskowane, listwy chrom ręcznie doczyszczone....nowe emblematy na felgach....
    w kolejnych postach będę pisał o zadaniach na dziś.... i pokażę wnętrze tego cuda gdzie czas zatrzymał się "jak to moi koledzy mówią"
    na fabryce....i dziwią się - kto tym jeździł???? ale to już nie dziś......

    to moja bunia..... oceniajcie... pozdrawiam wyznawców bmw....:pa:

  8. #8
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory
    Witam kolegę LONGa :)

    Robi się ciekawa i łądna galeria :)

    A propos fotki bagażnika, co to za serbrny moduł przypięty na zmieniarce od przodu z ta niebieską wtyczką?

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    142
    BMW
    jakieś tam jest :)
    Skąd
    Warszawa
    Witam, piękny wóz.

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    Witam, auto piękne, czytanie postó wciąga :D, ale chyba idziesz w złym kierunku (to moje zdanie) ledy i niebieskie zaciski :p . Felgi pasują super, a co do tylnych lamp to kwestia gustu, chociaż biało czerwony z polifta też by ładnie wyglądały.


    Cytat Zamieszczone przez ratovnik Zobacz posta
    A propos fotki bagażnika, co to za serbrny moduł przypięty na zmieniarce od przodu z ta niebieską wtyczką?
    Mam taki sam, dowiedziałem się że to moduł rozpoznawania głosu do, do wydawania poleceń- komend

Podobne wątki

  1. [E32] Nie Nowy ..ale nowa 7er :)
    Przez kubosh w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 195
    Ostatni post / autor: 13-07-2014, 16:02
  2. [e38] Witam wszystkich i przedstawiam moja 740iL 2001
    Przez matraks w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 80
    Ostatni post / autor: 30-09-2013, 02:43
  3. [E32] Nie jestem nowy ale z nowa Historia mojej e32
    Przez e32mały w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 23-02-2013, 10:42
  4. [E38] Nie "NOWY" ale nowa E38
    Przez DOLAR w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 04-01-2013, 23:01
  5. [E65/66] Czesc-Nowy na forum ale nie dla Bmw- 730d SPORT
    Przez yendrek w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 20-05-2011, 16:31

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •