Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: wymiana zbiorniczka od chłodnicy

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar KAMELEONV
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    251
    BMW
    F01 730d Mpakiet
    Skąd
    Nakło n/n , Irlandia

    wymiana zbiorniczka od chłodnicy

    Panowie wymieniłem zbiorniczek ten który miałem pekniety od chłodnicy,jak wczoraj dolałem płynu przy wymianie dzisiaj rano było tak samo,dzisiaj troche zrobiłem kilometrów po miescie głownie w korkach,na miescie mam jakies 106 stopni ale wyżej nie idzie,jak przyjechałem do domu otwieram maske noi widze że na osłonie silnika na dole jest mokro,mam pytanie czy może byc zapowietrzony i wyrzuciło mi troche płynu?czy wisco może mieć też wine?wygląda naprawde na nowe i poprzedni właściciel gadał też że je wymieniał,ja słysze jak wisco chodzi naprawde szybko jak np. jest 105 stopni ale póżniej sie wyłączy,schłodzi tak do 103 stopni i koniec,czy to normalne?

  2. #2
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Temp. jest dobra. Może przy wymianie polało się troche na płyte i teraz dopiero to zaueażyłeś. Gdyby wyrzucało przez korek to miałbyś zbiorniczek też oblany płynem. Poodkręcaj jeszcze korek tak z 2-3 dni po przyjeździe do domu. Ja tak odpowietrzałem układ i jeszcze z 2-3 dni uchodziło powietrze i dolewałem płynu.
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar KAMELEONV
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    251
    BMW
    F01 730d Mpakiet
    Skąd
    Nakło n/n , Irlandia
    Nie wiem ale raczej to byly swieże ślady płynu,ale poodkrecam ten korek,czyli po przyjezdzie mam tak odkrecic aby powietrze zeszło tak?

  4. #4
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Cytat Zamieszczone przez KAMELEONV
    Nie wiem ale raczej to byly swieże ślady płynu,ale poodkrecam ten korek,czyli po przyjezdzie mam tak odkrecic aby powietrze zeszło tak?
    Tak tylko zaczekaj aż troche silnik ostygnie. Poszukaj też na forum bo jest opis jak dobrze odpowietrzyć układ w E38. Ja podaje Ci mój sposób ;)
    I nie dolewaj płynu ( zimnego) do gorącego układu.
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar KAMELEONV
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    251
    BMW
    F01 730d Mpakiet
    Skąd
    Nakło n/n , Irlandia
    Oki poczekam az troszke ostygnie a płynu to doipiero rano doleje,kiedys czytałem o tym odpowietrzaniu no coż bede próbował,jeszcze jedno pytanko na temat tego wisca normalnie wisko powinno sie załaczyc przy jekiej temp.?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •