Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 38

Wątek: Nie działa czujnik deszczu -błąd pod INPĄ E38

  1. #21
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cała ta kombinacja jest po wywołaniu funkcji kasowania inicjalizacji w programie.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  2. #22
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    799
    BMW
    e38 728, E39 523, E53 3.0i
    Skąd
    Świętokrzyskie
    Kasuję błąd czujnika w inpa - > potem Twoja kombinacja -> potem init w INPA tak ma to wyglądać?

  3. #23
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    INIT w INPA -> właściwa kombinacja -> kasujesz błąd
    Czujnik po tym, powinien działać bez problemu


    Żeby rozwiać wątpliwości, tak to wygląda w ISTA i DIS:



    Jakby ktoś mógł wykonać to w Inpie i potwierdzić, że to działa. Ja robiłem to za pomocą ISTA na szybko, żeby mieć instrukcję
    Ostatnio edytowane przez cursor ; 25-07-2016 o 11:14
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  4. #24
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,108
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    INPA co najwyżej rozkalibruje czujnik. Nie ma opcji poprawnej inicjalizacji za pomocą INPA.

    Ja się kiedyś bawiłem programem i właśnie wcisnąłem tą inicjalizacje przez INPA. Tylko DISem byłem w stanie przywrócić czujnik do życia i też ten program polecam. Albo ISTA jak cursor polecił.

    INPA to jest naprawdę pierwotne narzędzie i w zasadzie poza szybkim kasowaniem błędów to jest mało przydatne.
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  5. #25
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    INPA to jest naprawdę pierwotne narzędzie i w zasadzie poza szybkim kasowaniem błędów to jest mało przydatne.
    Przeciwnie.
    Inpa wraz z resztą programów z pakietu Standard Tools umożliwia więcej niż ISTA czy DIS.
    Tyle, że jest to program inżynierski. Używany przede wszystkim przy autach testowych.
    W jego przypadku trzeba wiedzieć co się robi.


    Nie zdziwię się jak ta kombinacja w przypadku inpy też się sprawdzi
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  6. #26
    Zaawansowany Użytkownik Awatar xedossfm
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    230
    BMW
    ST220, było 735i m62b35 '98
    Skąd
    Zamość
    Otóż to. Ja u siebie dokładałem czujnik i użyłem tylko ncs i inpa.
    Pogubiłem się już w tym wątku i nie wiem czy tu chodzi o to że komuś się zepsuł czujnik czy że dokłada.
    Ja dokładałem i dlatego miałem kilka egzemplarzy i nie każdy czujnik w danym aucie działa. Chodzi o to jak
    jest wykrywane parkowanie wycieraczek.

  7. #27
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,108
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    Cytat Zamieszczone przez cursor Zobacz posta
    Przeciwnie.
    Inpa wraz z resztą programów z pakietu Standard Tools umożliwia więcej niż ISTA czy DIS.
    Tyle, że jest to program inżynierski. Używany przede wszystkim przy autach testowych.
    W jego przypadku trzeba wiedzieć co się robi.


    Nie zdziwię się jak ta kombinacja w przypadku inpy też się sprawdzi
    Ale zanim to znajdziesz, to DIS i tak to szybciej ogarnie. Ja chyba z 6 albo 7 lat używałem INPA i od pół roku przesiadłem się na DIS i żałuję, że dopiero teraz. W DIS cała procedura kodowania czujnika deszczu jest prosta jak liczenie do 10. DIS jest tak przyjaznym i intuicyjnym programem, że trzeba chcieć coś przez niego skopać. A w INPA wystarczy jedno nieuważne kliknięcie i np. adaptację przepustnic w M73 mamy w d..pie :)
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  8. #28
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    799
    BMW
    e38 728, E39 523, E53 3.0i
    Skąd
    Świętokrzyskie
    Ok, dziś sprawdzę i dam znać. Też jestem zdania że INPa można sporo sprawdzić, odczyty w czasie rzeczywistym itp są dość przydatne. W X5 był uszkodzony ten sensor deszczu, kupiony został kompatybilny z tym starym.
    PS superman daj linka do jakiegoś gotowca DISa, zobaczę ;)

  9. #29
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez Supermen Zobacz posta
    Ale zanim to znajdziesz, to DIS i tak to szybciej ogarnie. Ja chyba z 6 albo 7 lat używałem INPA i od pół roku przesiadłem się na DIS i żałuję, że dopiero teraz. W DIS cała procedura kodowania czujnika deszczu jest prosta jak liczenie do 10. DIS jest tak przyjaznym i intuicyjnym programem, że trzeba chcieć coś przez niego skopać. A w INPA wystarczy jedno nieuważne kliknięcie i np. adaptację przepustnic w M73 mamy w d..pie :)
    Bo właśnie w tym jest różnica.
    DIS to program stosowany w ASO, gdzie teoretycznie małpa powinna go obsłużyć
    INPA to programy inżynierskie stosowane m.in. w autach testowych i tutaj trzeba wiedzieć co się robi


    Polecam zainteresować się ISTA, prostsza instalacja, obsługa jeszcze bardziej intuicyjna, a i jest już częściowo spolszczona


    ISTA można znaleźć m.in. u mnie na chomiku:
    http://chomikuj.pl/cursor/Moto/BMW/Diagnostyka/Programy
    Ostatnio edytowane przez cursor ; 26-07-2016 o 10:54
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  10. #30
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    799
    BMW
    e38 728, E39 523, E53 3.0i
    Skąd
    Świętokrzyskie
    Zrobiłem to tak jak podałeś i niestety dalej mam błąd że optyczny sensor nie init. Możliwe że to przez zły montaż ? Czym to przykleić do szyby ewentualnie ? Pobieram ISTE, zobaczymy co to :)
    PS tak na marginesie, w x5 mam skorzane, w pełni elektryczne siedzenia z pamięcią, mam też na panalu przyciski od grzania foteli. Niestety nie grzeją, możliwe że nie mam mat ? Jak sprawdzić to np w Inpie ?
    Ostatnio edytowane przez czerwony16 ; 27-07-2016 o 10:50

Podobne wątki

  1. nie działa czujnik deszczu ...
    Przez Coyot009 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 17-03-2014, 18:24
  2. Czujnik deszczu
    Przez szajboos w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 06-12-2009, 19:06
  3. [ elektryka] CZUJNIK DESZCZU - NIE DZIALA :/
    Przez grabol w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 02-10-2009, 19:10
  4. PDC - NIE DZIAŁA CAŁY UKŁAD PRZEZ JEDEN CZUJNIK
    Przez janek500 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 24-08-2009, 16:17
  5. Czujnik maski nie działa
    Przez olejus w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-02-2008, 13:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •