Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Trudne odpalanie 740 diesel

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    129
    BMW
    E38 740 d, F01 730 d
    Skąd
    Polska

    Trudne odpalanie 740 diesel

    Witam Panowie! Od jakiegoś czasu dość trudno mi odpalić auto (740 diesel) Muszę kręcić trzy cztery razy i to dość długo, ok. 5 sek. Podejrzewam, że przyczyna tkwi w tym, że mam akumulator 80 ah a powinien być 110. A może to znak,że filter paliwa należy wymienić Druga sprawa to to, że po odpaleniu chyba rozrusznik krótko rzęzi (2-3 sek.) jak się rozłancza. Jakie mogą być przyczyny? Pozdrawiam! Zazdroszczę Wam zlotu...

  2. #2
    Super Moderator Awatar olejus
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,698
    BMW
    BIEMDABLJU SEVEN FOUR FIVE
    Skąd
    Wrocław
    odkręć filtr paliwa jest pod maską (u mnie pod siedzeniem kierowcy) ale czuje że rozrusznik to przeglądu.
    Pić trzeba ! Jeść można !

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    129
    BMW
    E38 740 d, F01 730 d
    Skąd
    Polska
    Rozrusznik kręci sprawnie, ale mam takie wrażenie jakby brakowało mocy przy kręceniu. Co z tą pojemnością akumulatora? Przy dieslu może być mniejszy czy rzeczywiście zalecane 110 ah? Wymienię profilaktycznie filtr paliwa. Pozdro!

  4. #4
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    Jak już sprawdzisz te podstawowe rzeczy jak filtr itd. a dalej będzie problem, to w ASC na kompie sprawdź moduł odpowiedający za czytanie kodu kluczyka (Jest za schowkiem).
    U mnie kiedyś walnął i za cholerę nie mogłem odpalić.

  5. #5
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Cytat Zamieszczone przez jasko1969
    Rozrusznik kręci sprawnie, ale mam takie wrażenie jakby brakowało mocy przy kręceniu. Co z tą pojemnością akumulatora? Przy dieslu może być mniejszy czy rzeczywiście zalecane 110 ah? Wymienię profilaktycznie filtr paliwa. Pozdro!
    To może być wina akumulatora. To nie jest silniki 1.4 który odpali na baterii R6 :D
    Miałem taki problem w poprzedniej E38- był za mały -dał go właściciel komisu czyli sknera :D - i za cholere nie chciał odpalić. Dopiero po zmianie na taki jak ksiązka podaje odpalił na rys.
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    129
    BMW
    E38 740 d, F01 730 d
    Skąd
    Polska
    Czołem! Wymieniłem filtr paliwa i jest ok! (auto odpala po ok. 2 sek.) Jeśli chodzi o rzężenie rozrusznika po odpaleniu to muszę zajrzeć pod spód, może jest tam jakaś luźna blacha, uchwyt... Akumulator i tak pewnie będę musiał wymienić na większy, ale to dopiero na zimę. Pozdro!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •