Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: przekładnia kierownicza e32

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    197
    BMW
    bmw e32 4.0
    Skąd
    Terespol nad Bugiem

    przekładnia kierownicza e32

    Koledzy pomóżcie, gdzie w województwie lubelskim i mazowieckim jest dobry warsztat zajmujący się przekładniami kierowniczymi. Interesuje mnie obszar od Terespola do Lublina lub Siedlec. Postaram się opisać problem...oddałem auto do mechanika na ustawienie zbieżności, skończyło się na wymianie tulej belki tylnej oraz środkwego drążka kierowniczego. Jest ok auta nie nosi ściąga dopiero po dłuższym czasie jazdy na wprost, ale... ginie mi wspomaganie i powyżej 120 strasznie bije kierownica, a po za tym mechanik stwierdził, że kolumna kierownicza pdcieka. Ma ktoś namiary lub pomysły????
    Ostatnio edytowane przez lazaruk ; 31-08-2013 o 14:25

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    197
    BMW
    bmw e32 4.0
    Skąd
    Terespol nad Bugiem
    ??????????

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    215
    BMW
    e32 735iA
    Skąd
    kielce
    a nie lepiej kupic przekladnie ?? ja za takie przekladnie placilem po 120zl i do tej pory jezdza

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    197
    BMW
    bmw e32 4.0
    Skąd
    Terespol nad Bugiem
    Cytat Zamieszczone przez AdikE32 Zobacz posta
    a nie lepiej kupic przekladnie ?? ja za takie przekladnie placilem po 120zl i do tej pory jezdza
    Kupno przekładni używanej to ryzyko i to duże mogę zawsze trafić na gorszą niż mam, a raczej ciężko określic stan przekładni po wyglądzie...

  5. #5
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez lazaruk Zobacz posta
    Kupno przekładni używanej to ryzyko i to duże mogę zawsze trafić na gorszą niż mam, a raczej ciężko określic stan przekładni po wyglądzie...
    W zasadzie po wyglądzie stwierdzisz wszystko, te przekładnie są proste. Zalewasz olejem i ma nie cieknąć, a luz spokojnie wyczujesz rękami. Kup używaną, bo nowa i tak kosztuje tyle co auto, a w regenerowanej wymieniają tylko uszczelki i regulują luz śrubą, a i tak zapłacisz kilka stów.

    Prawdziwa regeneracja z wymianą łożysk obu wałków, uszczelkami i regulacją luzu BEZ wymiany w/w wałków to koszt 1400 PLN netto w autoryzowanym zakładzie ZF. Przymierzałem się kiedyś, jak chcesz namiary to na priva mogę CI podesłać.
    pozdrawiam Bartek

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    197
    BMW
    bmw e32 4.0
    Skąd
    Terespol nad Bugiem
    Cytat Zamieszczone przez ttrol Zobacz posta
    W zasadzie po wyglądzie stwierdzisz wszystko, te przekładnie są proste. Zalewasz olejem i ma nie cieknąć, a luz spokojnie wyczujesz rękami. Kup używaną, bo nowa i tak kosztuje tyle co auto, a w regenerowanej wymieniają tylko uszczelki i regulują luz śrubą, a i tak zapłacisz kilka stów.

    Prawdziwa regeneracja z wymianą łożysk obu wałków, uszczelkami i regulacją luzu BEZ wymiany w/w wałków to koszt 1400 PLN netto w autoryzowanym zakładzie ZF. Przymierzałem się kiedyś, jak chcesz namiary to na priva mogę CI podesłać.
    Chyba kolego mnie przekonałeś do kupna urzywki bo potwierdziłeś to co wcześniej słyszałem o tych "regeneracjach"...

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    ta regeneracja za 1400zł to niegłupia sprawa o ile daje jakies sensowne efekty

  8. #8
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Zdzira 850I Zobacz posta
    ta regeneracja za 1400zł to niegłupia sprawa o ile daje jakies sensowne efekty
    Jeżeli zęby są ok, to tak naprawdę zużywają się tylko łożyska i uszczelniacze. To luz łożysk właśnie generuje luz, nic innego, a wycieki uszczelniacze.

    Jednak 1400 netto to drogo...
    pozdrawiam Bartek

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    197
    BMW
    bmw e32 4.0
    Skąd
    Terespol nad Bugiem
    A co Wy mi powiecie jeżeli ja wam powiem, że na kierownicy nie czuć żadnych luzów a jedyny problem to bicie na kierownicy przy dużej prędkości (powyżej 120kmh) i delikatne podciekanie z kolumny kierowniczej??? Może wystarczy uszczelnić przekładnie tą co mam i będzie gitara. Zamiast kupować w ciemno użuwaną przekładnię naprawię obecną, co się bardziej opłaci???

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    1400 niby drogo ale w porównaniu z ceną nowej to taniocha a używki zazwyczaj też już mają te 20 lat

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 10-04-2011, 22:42
  2. Przekładnia kierownicza E32/E34
    Przez wilk9585 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-07-2008, 22:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •