Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 35

Wątek: problem z zawieszeniem po montażu zawieszenia gwintowanego

  1. #21
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    161
    BMW
    e38 740iA M62b44
    Skąd
    malopolska
    ja podniosłem, rezultatów jak nie było tak nie ma i nie będzie, dźwięki wydobywają się z amortyzatora nie z odbojów! Zarówno z tyłu jak i z przodu. Wysokość sprężyn mam ustawioną wg instrukcji 195mm, nie pamiętam żeby były jakieś widełki, choć instrukcję montażu mi gdzieś wcieło pozdr

  2. #22
    Zaawansowany Użytkownik Awatar giezet
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    167
    BMW
    e38 740i
    Skąd
    Garwolin

    Post

    Siema, dawno nie odpisywałem bo nie bardzo miałem czas, mierzyłem sprężyny i przy pierwszym montażu do tej pory mam ustawione około 197 mm, w poniedziałek ustawię na 213 tak jak radzisz Sebastian, mam nadzieję że się coś poprawi :) mi tył nie hałasuje w ogole tylko sam przód, na facebooku przypadkiem trafiłem na osobe ktora tez zamontowala ten gwint i też mowi że mu przód hałasuje ale mówi że mu to nie przeszkadza bo żadko jeździ niewiem czy jest na 7er

    Odnoszę wrażenie że to może olej gęstnieje w amorze, po 10 minutach jazdy dźwięki całkowicie ustają, odstawię auto na 20 minut i znowu je słychać
    Ostatnio edytowane przez giezet ; 02-11-2013 o 16:49

  3. #23
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Sa widełki od 195 do 213, mam instrukcje przed sobą.


    @Balcer

    postaraj się nagrać dźwięk na zewnątrz auta.

    Czy u ciebie dźwięk występuje cały czas czy także zanika jak u giezet`a ?
    Ostatnio edytowane przez Sebek ; 04-11-2013 o 10:32
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  4. #24
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    161
    BMW
    e38 740iA M62b44
    Skąd
    malopolska
    na zewnątrz raczej nic nie słychać choć nie jestem pewien, tylko w kabinie. I też nie cały czas, ale zależy to od różnych czynników, głównie temperatury. Jak samochód postoi na zewnątrz czy to w garażu przez noc i jest zimno na polu jak teraz koło 10stC to daje znać o sobie przez kilka kilometrów, czasem 10, czasem 40km. Jak postoi dłużej to jest jeszcze gorzej, słychać każdą nierówność czy pofalowanie drogi, każdą pracę amortyzatora. Co ciekawe na dziurach jest ok, jak typowo łupie i wybiera dziury nie ma tego dźwięku skrzypienia. Najlepszy test to kostka brukowa przed tesco czy na stacji benzynowej. Na zewnątrz raczej nic nie słychać a w środku wstyd, ani radio już mi nie pomaga :/ ciekawe jak będzie się zachowywać jak temperatura na zewnątrz spadnie poniżej 0

  5. #25
    Zaawansowany Użytkownik Awatar giezet
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    167
    BMW
    e38 740i
    Skąd
    Garwolin
    Na zewnątrz nic nie słychać? owszem słychać, najlepiej nawet na zgaszonym silniku pobujać autem za dach albo podociskać energicznie nadkole i słychać te same gumowe dźwięki co podczas jazdy na lekkich nierównościach, co dziwne właśnie na większych dziurach tego niema gdzie wali całe zawieszenie, wczoraj jak padał deszcz i stanąłem lekko pod górke na 15 sekund to gumowe odgłosy tak się nasiliły że aż pojechałem odrazu do domu, nagram dziś kolejne filmiki, z dnia na dzień temperatury coraz niższe więc lepiej będzie uchwycić hałasy
    Ostatnio edytowane przez giezet ; 04-11-2013 o 23:14

  6. #26
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    161
    BMW
    e38 740iA M62b44
    Skąd
    malopolska
    masz rację, wystarczy pobujać autem za błotniki i będzie piszczeć wszystko

  7. #27
    Zaawansowany Użytkownik Awatar giezet
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    167
    BMW
    e38 740i
    Skąd
    Garwolin
    Właśnie wróciłem z regulacji i oględzin sprężyn, niestety nic to nie dało, ustawialiśmy na 195 mm i na 213 mm i żadnej różnicy, to nie są dźwięki piszczenia tylko tak jakby gumy, balcer wymieniałeś odboje na inne na tyle a z przodu całkiem wywaliłeś żeby wyeliminować te dźwięki ?

  8. #28
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    161
    BMW
    e38 740iA M62b44
    Skąd
    malopolska
    balcer wymieniałeś odboje na inne na tyle a z przodu całkiem wywaliłeś żeby wyeliminować te dźwięki ?
    zgadza się, bez odbojów z przodu i z malutkimi płaskimi z tyłu (z modelu e36) dźwięki dalej dochodzą, a wszystkie mocowania "poduchy" amortyzatorów są nowe więc wina spada na wadliwe amortyzatory, dodatkowo w sobotę zauważyłem że rozerwało mi gumę na łączniku stabilizatora które dodawali do zestawu po 5tkm. dziwne że wszystkie 4szt hałasują

  9. #29
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    8
    BMW
    e38 740iA
    Skąd
    Bytom

    Post

    sorka za odkop ale jestem ciekaw czy temat zostal rozwiazany bo mam identyczny problem.
    Przod zgrzypi i trzeszczy jak woz drabiniasty, dzis sciagalem i montowalem przednie amory 3 razy pierwsza operacja to bylo wyjecie odboi,
    druga wyjecie odboi i zamiana talerzykow pod lozyskiem, trzecia zlanie wszystkiego na maxa olejem lacznie z lozyskami mcphersona i problem wystepuje nadal.

    Zauwazylem ze gdy mam cala kolumne wyjeta z auta i krece gora tzn lozyskiem jest zgrzypienie jakby guma o gume po rozkreceniu calosci i krecenie sama laga amortyzatora jest cisza, mozna wciskac i wyciagac glowne tloczysko i jest cisza po skreceniu calosci wcisnieciu wszedzie gdzie sie da olej jest cisza ale po montazu na auto znow jest zgrzypienie i trzeszczenie. Nie mam pomyslu co to moze byc nie wyglada mi to na amortyzator tymbardziej ze laga amortyzatora nie ma zadnych sladow zuzycia nawet ryski ani sladow zacierania sie.

    Zabralem sie dzis za to bo myslalem ze mam zle zlozony gwint ale po 8 godzinach w garazu odechcialo mi sie wszystkiego i stracilem checi do dalszego szukania chyba bede montowal ori zawias

  10. #30
    Zaawansowany Użytkownik Awatar giezet
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    167
    BMW
    e38 740i
    Skąd
    Garwolin
    Rozumiem że masz problemy z tym samym gwintem lowtec 9.1 ? Skąd go kupiłeś, pewnie używkę od kogoś, u mnie temat został tak rozwiązany że wkońcu amory przestały same wydawać gumowe dźwięki i jest spoko, czasem pohałasują przez pare sekund na podwórku po dłuższym postoju ale po 20 sekundach jest cisza, widocznie niektóre komplety posiadają jakąś wade fabryczną

Podobne wątki

  1. [zawieszenie] Problem z zawieszeniem edc ...
    Przez Pankracy666 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 04-09-2013, 19:42
  2. [zawieszenie] problem z zawieszeniem, ściąganie raz w prawo raz w lewo
    Przez balcer w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 14-08-2013, 22:15
  3. [zawieszenie] Problem z zawieszeniem.
    Przez prebek w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-08-2012, 21:52
  4. [mechanika] problem z zawieszeniem
    Przez ANDREW1 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-03-2009, 14:40
  5. Problem z zawieszeniem?
    Przez smok w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 07-12-2008, 21:24

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •