Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 32 z 32

Wątek: Uwaga na Auto Auto Bialystok BMW e65 730d.

  1. #31
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,645
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    Cytat Zamieszczone przez zdzichu290186 Zobacz posta
    Hmm to moim zdaniem sami sobie zaprzeczamy.
    Jak ktoś w jakimś celu skopiuje zdjęcie z neta na forum, to jest wielkie halo, że zdjęcie nie jest naszego autorstwa.
    Zdzichu290186, nie ma co, wg mnie, porównywać forum do portalu ogłoszeniowego. Więcej, przyrównując jedno forum do drugiego też nie ma bezpośredniej korelacji.
    Każdy taki twór ma swój regulamin. Na jednym forum zabrania się publikacji materiałów bez zgody ich właścicieli, a na innym nie zwraca się na to uwagi.
    Ból pojawia się wtedy kiedy na tym drugim, właściciel zdjęcia, które użyto bez jego zgody zacznie pociągać do odpowiedzialności twórcę/zarząd tego forum o bezprawne wykorzystanie nieswoich materiałów.
    Stąd najpewniej, jak to nazwałeś, wielkie halo na tym forum. Chociaż osobiście uważam, że to całkiem humanitarne podejście.
    Nikt nie chce tłumaczyć się za nieswoje błędy, tym bardziej w sądach, a do tego ponosić z tego tytułu kary. Ja bym nie chciał.
    Portal ogłoszeniowy to nieporównywalnie większy twór niż niejedno forum i żeby wyłapywać takie smaczki/nadużycia jak autor tematu, trzeba poświęcać mnóstwo czasu.
    Ale np. na otomoto jest też taka funkcja jak "Zgłoś nadużycie", której wykorzystanie pozwala pozbyć się takich kwiatków. Jestem przekonany, że gdyby niemiecki właściciel tej 7er dowiedział się o wykorzystywaniu zdjęć jego autorstwa to zgłosiłby ten fakt w otomoto (pomijam bariery językowe).

    @Wiesław,
    zgadzam się z twoim pytaniem. Ja swoje postawiłem patrząc przez pryzmat polskiego prawa właśnie.
    Ostatnio edytowane przez yaz ; 28-08-2013 o 10:03

  2. #32
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    213
    BMW
    730d E65
    Skąd
    Zielona Góra
    Ja miałem kiedyś taki przypadek że zdjęcia mojego auta znalazłem na allegro " Eclipse GST na części"

Podobne wątki

  1. Przestroga
    Przez CICHY83 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 03-03-2011, 00:39
  2. Przestroga dla wszystkich !
    Przez Jakub w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 18-12-2010, 19:50
  3. PRZESTROGA
    Przez Easy w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 22-09-2009, 06:29
  4. Przestroga !!!
    Przez Mirosław w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 15-06-2009, 10:35

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •