Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Wątek: [Napęd E38 M60B40] Drgania na biegu przy niskich prędkościach i postoju

  1. #11
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez ratovnik Zobacz posta
    A to taka kombinacja jak u mnie :) Masz podwójnego Vanosa?
    Jak telepie to może po prostu sprawdź wtryskiwacze, albo pora wymienić świece. Chyba, że zmieniane :) Tylko nie żadne kombinacje LPG1 itp. tylko takie jak fabryka przykazała.
    Możesz na początku spróbować skasować adaptacje silnika i pojeździć na benzynie jakieś 50km w różnym obciążeniu, a później przełączyć na gaz.
    a mi tam LPG1 pasują, dolegliwości żadnych :) ...tylko że drogie były :P

  2. #12
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory
    Jak pokasujesz i pojeździsz na benzynie to zanim przełączysz na gaz - podjedź na porządne ustawienie instalacji. Tylko nie takie, że ustawiają to na biegu jałowym i do domu. Tylko laptop z danymi z sond i w trasę. Ewentualnie dodatkowa sonda do rury. Nie ma sensu przełączać na gaz jak jest źle ustawiony, bo uczy tego samego "benzynę".

  3. #13
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez ratovnik Zobacz posta
    Jak pokasujesz i pojeździsz na benzynie to zanim przełączysz na gaz - podjedź na porządne ustawienie instalacji. Tylko nie takie, że ustawiają to na biegu jałowym i do domu. Tylko laptop z danymi z sond i w trasę. Ewentualnie dodatkowa sonda do rury. Nie ma sensu przełączać na gaz jak jest źle ustawiony, bo uczy tego samego "benzynę".
    dokładnie tak, nawet powiem więcej, niech podłącza tester OBD i obserwoja korekty benzyny krótkoterminowe - to dokładniejsze niż dane z sond (łatwiej interpretować)

    ...a jak tak nie robią (jazda+odczyty live) to jedź gdzie indziej ustawiać, bo bez tego gazu nie da się ustawić porządnie

  4. #14
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory
    U mnie po takim ręcznym ustawieniem korekcji obr. zero różnicy między benzyną i gazem :) But jest i tu i tu :) Olej te dwie kreski z map ;)
    Tylko wtryskiwacze musisz mieć tzw. wydolne :)

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Prezeslaw
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    637
    BMW
    E38 4.0 M60
    Skąd
    Warszawa
    Wyskoczyłem tylko na krótkie wakacje bez internetu i już się temat rozdmuchał. U mnie świece zmienione (DENSO zwykłe), instalacja dość świeża i dobrze działa, a drgania czuję wyraźnie z napędu i tylko na biegu (tzn na "P" i "N" tego nie odczuwam). Posprawdzam jeszcze, co się da z zaleceń Kolegów i zobaczymy co będzie.
    To co, że diesel? Pewnie świece zalane;)

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    321
    BMW
    e38 740i
    Skąd
    WLKP
    Blog
    19
    Skoro stoisz i wibracje są to dlaczego szukać problemów w napędzie? Który dopiero daje znać w momencie jazdy. Jak na moje gdzieś sobie iskierka ucieka albo cewka nie domaga i są takie jaja. Podłącz inpę, jest taka zakładka rough i pokarz jak tam wygląda wykres poszczególnych cylindrów. Na którymś jest problem i sieje zło

    U mnie drgania przy prędkościach 40-80 tylko przy pszyśpieszaniu - poduszki pod skrzynią biegów. Bardzo delikatne drgania na D na postoju lub mocniejsze wibracje przy wciśniętym R również na postoju lub wolnym toczeniu się - poduszki silnika.
    Przy poduchach silnika miałem wrażenie jakby drgania nie szły od przodu a od skrzyni biegów lub ze środka podwozia, nie od przodu gdzie położony jest silnik.
    Ostatnio edytowane przez tomaszeklolek ; 30-08-2013 o 23:26
    e38 m62TUb44 740i

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Prezeslaw
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    637
    BMW
    E38 4.0 M60
    Skąd
    Warszawa
    Słuszna uwaga z tym napędem. Będę musiał chyba sobie złącze skombinować, bo jeżdżenie po elektrykach jest dość kosztowne. Pewnie trochę mi to zajmie, zważywszy że usterka dość nieuciążliwa i jest parę pilniejszych spraw, ale jak posprawdzam, to napiszę co wyszło. Dzięki.
    To co, że diesel? Pewnie świece zalane;)

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    321
    BMW
    e38 740i
    Skąd
    WLKP
    Blog
    19
    I jak, problem rozwiązany?
    e38 m62TUb44 740i

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Prezeslaw
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    637
    BMW
    E38 4.0 M60
    Skąd
    Warszawa
    Na ten moment przystopowałem trochę z szukaniem przyczyny. Objaw dość nieuciążliwy i trochę odpuściłem. Zobaczymy co będzie jak zacznie robić się zimno. W planie mam wymianę cewek, ale myślę, że to na wiosnę. Na forum wyczytałem, że najlepiej inwestować w BREMI i omijać w tej materii BOSCHA. Jeśli się mylę, to proszę mnie naprostować. Niedługo będę robił przedzimowy przegląd (klocki, olej w silniku, może elektrozawory, albo nagrzewnica - oby nie, ale trochę śmierdzi płynem przy ciepłym nawiewie). Przy tej okazji sprawdzę też olej w moście. Niby nie powinno z tego być drgań w tym przypadku, ale zajrzę choćby dlatego, że jeszcze tego nie sprawdzałem. To mniej więcej tyle z aktualności:)
    To co, że diesel? Pewnie świece zalane;)

Podobne wątki

  1. trzęsie buda na biegu jałowym m60b40 e38
    Przez rdboy w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 07-06-2013, 21:58
  2. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 29-04-2013, 11:25
  3. [mechanika] Słabo grzeje na postoju m60b40
    Przez 525d w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 06-01-2011, 12:13
  4. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-10-2010, 19:25
  5. Drgania na biegu jałowym i zalane świece
    Przez Seba665 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 24-01-2009, 13:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •