Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: [E38]M60B40 "Motorolstand prufen" po jeździe, pomimo, że olej jest ok.

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Prezeslaw
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    637
    BMW
    E38 4.0 M60
    Skąd
    Warszawa

    [E38]M60B40 "Motorolstand prufen" po jeździe, pomimo, że olej jest ok.

    Witam.

    Problem nr 2 w mojej E38 to komunikat wyświetlający się pod zegarami, głoszący "Motorolstand prufen". Nie pojawia się zawsze, ale przeważnie po trochę dłuższej jeździe a zwłaszcza jeśli wyprzedzałem na wysokich obrotach. "Wołanie o olej" pojawia się w momencie przekręcenia kluczyka do pozycji "0", po wyłączeniu zapłonu. Jak sprawdzam olej, to stan jest w połowie miarki bagnetu i, o ile dobrze pamiętam, utrzymuje się na tym poziomie od ostatniej wymiany a pozostała mi już tylko 1 zielona lampka. Silnik to M60B40 z potwierdzonym przebiegiem 177 000km, rok produkcji: 1994. Od 12 000km jeździ z sekwencyjnym gazem STAG z wtryskiwaczami HANA (czyli raczej nie powinno mieć to wpływu na tego typu usterki.
    Podejrzewam czujnik ciśnienia oleju, ale nie wiem gdzie jest, i ile sztuk, i który może za to odpowiadać.

    Pozdrawiam i czekam na sugestie,
    Prezes
    To co, że diesel? Pewnie świece zalane;)

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Prezeslaw
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    637
    BMW
    E38 4.0 M60
    Skąd
    Warszawa
    P.S. Silnik zalany pełnym syntetykiem Millersa XF Longlife 5W40.
    To co, że diesel? Pewnie świece zalane;)

  3. #3
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    A kolega pompę oleju już dokręcał?
    pozdrawiam Bartek

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar arturo193
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    2,178
    BMW
    W planach E38 750i
    Skąd
    Norwegia
    Cytat Zamieszczone przez ttrol Zobacz posta
    A kolega pompę oleju już dokręcał?
    To fakt...warto to sprawdzić ale wtedy pojawiał by sie komunikat o za niskim ciśnieniu oleju...ja stawiam raczej na problem z czujnikiem poziomu...
    Cytat Zamieszczone przez Prezeslaw Zobacz posta
    z potwierdzonym przebiegiem 177 000km, rok produkcji: 1994
    Albo jesteś szczęsciarzem..albo naiwniakiem...stawiam na nr 2...bez urazy.Pozdrawiam.
    Volvo V70 T5 2.3 turbo 250KM 2002,Mercedes CLS 500 2005,Honda CRv 2.0 2007,BMW X5 4.4 2001...

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Prezeslaw
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    637
    BMW
    E38 4.0 M60
    Skąd
    Warszawa
    Myślę, że szczęście nie ma tu nic do rzeczy. Spędziłem pół dnia w warsztacie i wybuliłem ponad 500zł przed zakupem. Poza standardową ścieżką zdrowia zrobiłem jeszcze geometrię 3D i właściwie sprawdziłem wszystko, a przebieg potwierdziłem w ASO, do tego komplet papierów, wszystkie szyby z jednego roku, a na przyciemnienia jest nawet TUV. To i parę innych argumentów sprawia, że jestem przekonany o prawdziwości przebiegu, więc ten stan licznika można śmiało brać pod uwagę przy pomocy w diagnozie usterek.
    Trop czujnika poziomu oleju został podjęty. Dam znać, jakie efekty. Dziwi mnie fakt, że komunikat związany jest z trybem i długością jazdy.
    To co, że diesel? Pewnie świece zalane;)

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar charzun
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    1,182
    BMW
    E38
    Skąd
    Wrocław
    Blog
    1
    U mnie po dłuższej jeździe przeważnie pod obciązeniem wyświetla sie ten sam komunikat.. Oleju jest przy górnej kresce na bagnecie, pompa oleju trzyma się dobrze (sprawdzone) więc wydaje mi sie że ten czujnik jest niedopracowany i stąd ten komunikat.. ewentualnie może po dobrym rozgrzaniu silnika i obciążeniu jest moment w którym ilość oleju w misie dosięga minimum i komp to zapamiętuje i po zgaszeniu auta dopiero pokazuje?

    Pare razy też mialem tak gdy silnik jest po dluższej trasie, gasze go i jest ok... w przeciągu minuty odpalam i wywala ten komunikat.. oczywiście wtedy zgasiłem silnik i sprawdziłem stan oleju.. oczywiście olej był...

    dodam że mam wymieniony silnik i w "nowym" i poprzednim silniku był ten sam problem z tym komunikatem...

  7. #7
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    A zgapiłem się, faktycznie chodzi o poziom oleju. Tak to jest jak się w pracy czyta między wierszami.

    Czujniki te lubią się powiesić. Miałem tak nie raz, dopóki nie rozebrałem i wymyłem w benzynie.

    Warto jeszcze zobaczyć, czy kostki dobrze łączą. dokładnie od czujnika do wiązki są dwie.
    pozdrawiam Bartek

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Prezeslaw
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    637
    BMW
    E38 4.0 M60
    Skąd
    Warszawa
    Problem rozwiązany. Co prawda przyczyna banalna i nie stawia mnie w najlepszym świetle, ale Koledzy służyli radą, więc wyjaśnienie się należy:) Otóż jest to moje pierwsze BMW i dowiedziałem się niedawno od elektryka, że na bagnecie w BMW plastikowe ograniczniki nie są tak istotne, jak metalowe wcięcia. W związku z tym po dolaniu 400ml oleju czujnik cudownie ozdrowiał;) Było trochę ponad minimum i teraz jest trochę mniej niż full. Tak przy okazji. Wychodzi na to, że jednak zjadł mi ok 400ml na 11 000km. Martwić się, czy to jeszcze w normie?
    To co, że diesel? Pewnie świece zalane;)

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar duzy6666
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    347
    BMW
    m62b44tu/m51d25
    Skąd
    Darłowo
    ja myślę że w normie , może być że lekko odma przepuszcza , itp , mi się wydaje że dobrze , zobaczymy jak reszta sie wypowie.
    Nie liczy się model, nie liczy się moc... liczy się marka.

  10. #10
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory
    Jakby ci spalał 1L na 1 tys. km to by można się martwić, ale 0,4L na 11 tys to nie ma co zawracać głowy (rozumiem, że te pomiary robiłeś w identycznych warunkach, np. rano?)

Podobne wątki

  1. [pozostale] Kto podpowie co to jest za "urządzenie"
    Przez chiken w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 23-11-2012, 13:44
  2. witam pomocy komunikat "sprawdz olej w skrzyni"
    Przez artur240786 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 19-03-2011, 16:04
  3. "Standlicht Prufen" i ringi CCFL
    Przez malet7 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 12-01-2011, 09:50
  4. [ elektronika] Za co jest odpowiedzialny "miecz"
    Przez PawelM. w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 15-06-2010, 21:40
  5. [ elektronika] " kuhlwasserst. prufen "
    Przez Bartez w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 02-11-2009, 08:03

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •