Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: Problem z wentylatorem klimatyzacji e38 polift 99 r.

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar Pablo7
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    9
    BMW
    735iA
    Skąd
    Łomża

    Problem z wentylatorem klimatyzacji e38 polift 99 r.

    Witam

    Panowie pomocy, mam problem z klimą w e38 735i 1999r. Samochód kupiłem z nie działająca klimatyzacją, poprzedni właściciel mówił, że po ostatnim nabiciu czynnik mu szybko uciekł i jeździł bez klimy więc podejrzenie padło na nieszczelność układu. Byłem u fachmana w swoim mieście i gościu po wstępnych oględzinach stwierdził, że wyntylator klimatyzacji nie uruchamia się razem ze sprężarką i w układ idzie duże ciśnienie dlatego sprężarka wypuszcza gaz z układu (nie wiem czy czynnik też). Zostało na tym, że jak wymienię wiatrak i będzie pracował razem ze sprężarką to wtedy on może się zająć ew. nieszczelnością o ile jest taka.
    Tutaj pojawia się moje pytanie ponieważ gdzieś czytając posty dotyczące problemów z klimą natknąłem się na wypowiedzi, które mówią, że w siódemkach po lifcie wiatrakiem steruje komputer i nie musi się on włączać razem z klimatyzacją, natomiast przed liftem włącza się razem ze sprężarką na pierwszy bieg. Dlatego jeżeli ktoś ma wiedzę w tym temacie to proszę o wyjaśnienie tej kwestii bo nie chaciałbym zostać w ręku z dwoma wiatrakami, który kosztuje ponad 500zł.
    Doszedłem do wniosku, że aby to zbadać może nabije klimę i jak wiatrak się włączy będzie ok., wtedy pozostaje nieszczelność układu. Poproszę o jakieś sugestie i wskazówki. Dodam, że komputer nie
    pokazuje błędów odnośnie klimatyzacji, jest tylko błąd "dodatkowej pompy cieczy chłodzącej", ale to chyba nie ma związku z klimą, tylko z ciepłym powietrzem we wnętrzu pojazdu. Pozdrawiam

  2. #2
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,125
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez Pablo7 Zobacz posta
    Witam

    Panowie pomocy, mam problem z klimą w e38 735i 1999r. Samochód kupiłem z nie działająca klimatyzacją, poprzedni właściciel mówił, że po ostatnim nabiciu czynnik mu szybko uciekł i jeździł bez klimy więc podejrzenie padło na nieszczelność układu. Byłem u fachmana w swoim mieście i gościu po wstępnych oględzinach stwierdził, że wyntylator klimatyzacji nie uruchamia się razem ze sprężarką i w układ idzie duże ciśnienie dlatego sprężarka wypuszcza gaz z układu (nie wiem czy czynnik też). Zostało na tym, że jak wymienię wiatrak i będzie pracował razem ze sprężarką to wtedy on może się zająć ew. nieszczelnością o ile jest taka.
    Tutaj pojawia się moje pytanie ponieważ gdzieś czytając posty dotyczące problemów z klimą natknąłem się na wypowiedzi, które mówią, że w siódemkach po lifcie wiatrakiem steruje komputer i nie musi się on włączać razem z klimatyzacją, natomiast przed liftem włącza się razem ze sprężarką na pierwszy bieg. Dlatego jeżeli ktoś ma wiedzę w tym temacie to proszę o wyjaśnienie tej kwestii bo nie chaciałbym zostać w ręku z dwoma wiatrakami, który kosztuje ponad 500zł.
    Doszedłem do wniosku, że aby to zbadać może nabije klimę i jak wiatrak się włączy będzie ok., wtedy pozostaje nieszczelność układu. Poproszę o jakieś sugestie i wskazówki. Dodam, że komputer nie
    pokazuje błędów odnośnie klimatyzacji, jest tylko błąd "dodatkowej pompy cieczy chłodzącej", ale to chyba nie ma związku z klimą, tylko z ciepłym powietrzem we wnętrzu pojazdu. Pozdrawiam
    Pojedz do kogos kumatego z kompem- w poliftowych E38 poprzez komputer diagnostyczny mozna wymusic/przetestowac prace wiatraka klimatyzacji i wtedy masz sytuacje jasna- jesli ruszy to szukaj nieszczelnosci jak nie to wiatrak do wymiany.
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  3. #3
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    co ma wiatrak klimy do ciśnienia??? W poprzedniej e38 wiatrak nie chodził przez około 1.5 roku a klima chodziła idealnie, nic nie ubywało.Dodam że klimę używałem sporadycznie ale bywało i tak że na dłuższej trasie cały czas... Po tym czasie podpiety został komputer , wykasowane błędy i dopiero wtedy wiatrak ruszył ... Sam pytałem speca czy mogę tak latać i dostałem odp że tak ale nie będe miał wspomagania układu chłodzenia.
    Ostatnio edytowane przez Jakub ; 25-08-2013 o 20:56

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar lionix
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    618
    BMW
    728 E38
    Skąd
    Łdz
    bez wiatraka wywala czynnik nie wiem czemu u mnie przynajmniej tak było i tak gadali ci od klimy

  5. #5
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    Ja wiatraka nie miałem i nic nie wywalało.. W każdym aucie miałem czyszczoną chłodnice (wyglądała jak nowa) oraz sprawne w 100% visco i może wystarczało to chłodzenie. W autach z elektrycznym wiatrakiem to inna sprawa ale myślę że visco sprawne załatwi problem...
    Ostatnio edytowane przez Jakub ; 25-08-2013 o 21:19

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  6. #6
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,125
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez Jakub Zobacz posta
    co ma wiatrak klimy do ciśnienia??? W poprzedniej e38 wiatrak nie chodził przez około 1.5 roku a klima chodziła idealnie, nic nie ubywało.Dodam że klimę używałem sporadycznie ale bywało i tak że na dłuższej trasie cały czas... Po tym czasie podpiety został komputer , wykasowane błędy i dopiero wtedy wiatrak ruszył ... Sam pytałem speca czy mogę tak latać i dostałem odp że tak ale nie będe miał wspomagania układu chłodzenia.
    No to na niezlego "speca" trafiles :D
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  7. #7
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    U mnie był spalony kabel od wiatraka klimy - przez rok jeździłem i żadnych ubytków.

    Czujnik ciśnienia wyłączy sprężarkę, jeśli rzeczywiście ciśnienie skoczy za wysoko.
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  8. #8
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    U mnie było podobnie ,ale jak załozyłem sprawny wentylator to klima zwłaszcza w mieści duuzo lepiej działała

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    324
    BMW
    e32 m30b30 88r. e38 m62b44 99r.
    Skąd
    Stce
    od 5 lat nie mam wiatraka od klimy, (spalony), a klima śmiga jak trzeba. Czasami przy wysokich temp. w korku zaczyna lecieć ciepłe powietrze i tyle.

  10. #10
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    Rafał jak widzisz nic sie nie stanie. Jak masz reszte sprawną to nie ma prawa nic wystrzelić itp. W warsztacie gdzie się tym zajmuja tak mi właśnie to wytłumaczyli jak koledzy wyżej więc trafiłem do dobrego speca ... BTW niektóre auta z klima fabrycznie wychodziły bez wentylatora klimy...

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

Podobne wątki

  1. [klima] E38 Problem wiatraka chłodnicy klimatyzacji
    Przez Damiantsk w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 04-06-2014, 17:00
  2. Problem z wentylatorem
    Przez HouseNight w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-06-2013, 12:02
  3. Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 17-09-2012, 20:21
  4. Problem z wentylatorem chlodnicy (chyba)
    Przez JarekR w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 24-12-2008, 18:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •