Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: E32 730i 3 awarie panowie pomóżcie

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar Ined
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    16
    BMW
    535
    Skąd
    Barlinek

    E32 730i 3 awarie panowie pomóżcie

    witam serdecznie opisze swój piekielny problem. Autko to Bmw e32 730i Automat


    1. Jakiś czas temu pokazał mi się błąd Getribeprogram oraz baterienprogram, zaczęło się to pokazywać po awari alternatora wracałem na samym aku 30km do domu napięcie pod domem wynosiło już 7v jeżeli zgaszę samochód i odpalę błędu niema pojeżdżę na zimnym błędu nie ma, bardziej agresywnie też nie jeżeli jadę spokojnie przeciąga biegi na ekonomie albo jak jadę równym gazem zrzuca na niższe po czym pokazuje się ten błąd i skrzynia wchodzi na tryb awaryjny muszę wyłączyć samochód włączam i błąd znika na manualu jak jeżdżę błąd nie występuje byłem u mechanika specjalizującego się w skrzyniach ale jakoś nie potrafił zrozumieć o co mi chodzi powiedział że przyczyną nie jest usterka mechaniczna, olej w skrzyni jest przezroczysty, jego stan jest ok skrzynia w 2010r. po generalnym remoncie, przejechane ma od regeneracji 15tyś km. podłączałem autko pod komputer pokazało błąd konwerter momentu obrotowego(pisze z pamięci jutro się upewenie czy na bank tak pisało, jest to bardzo uciążliwe i robi się coraz częściej zwłaszcza jak jeżdżę po mieście przeciągnie bieg zmieni przy mocnym szarpnięciu i pokaże błąd :/


    2. drugą awaria jest to że z lewej kratki leci ciepłe powietrze z prawej nie, wymieniałem elektrozawory na inne i dalej to samo, zregenerowałem swój też nie pomogło. cały czas leci ciepłe powietrze.

    3. no i 3 przestało działać światło mijania w prawej lampie wszystkie inne światła działają, sprawdziłem żarówkę jest ok brak napięcia w kostce, uciąłem kostkę i sprawdziłem kawałek dalej i tak niema w niej napięcia. lewe światło mijania się świeci i tam napięcie jest.


    panowie pomóżcie mi przezwyciężyć te usterki bo są uciążliwe....
    Ostatnio edytowane przez Ined ; 24-08-2013 o 22:00

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    963
    BMW
    e32 m30b35
    Skąd
    zachpom kalisz pom
    Blog
    1
    wszystko masz na forum musisz troche poszukac jesli chodzi o swiatla to zimne luty w module LCM, zobacz czy na kostce od elektrozaworow zmienia sie napiecie podczas jak krecisz pokretlami od temperatury

  3. #3
    Początkujący Użytkownik Awatar Ined
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    16
    BMW
    535
    Skąd
    Barlinek
    co do 1 awarii mógł byś mi pomóc w szukaniu bo jakoś nie ogarniam i znaleźć nie mogę z góry dzięki.

  4. #4
    Początkujący Użytkownik Awatar marny66
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    24
    BMW
    7 3,5i
    Skąd
    Płock
    Co do światła sprawdz bezpiecznik w skrzynce z bezpiecznikami

  5. #5
    Początkujący Użytkownik Awatar Ined
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    16
    BMW
    535
    Skąd
    Barlinek
    no tak ale gdyby był przepalony bezpiecznik nie świeciły by dwa światła mijania raczej ?

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BRIK
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    126
    BMW
    e38 tds & E65 745i
    Skąd
    KOSZALIN
    nie wiem jak w e32 ale kolega marny66 ma racje zobacz bezpiecznik bo są takie podłączenia ze jedno światło pod jeden bezpiecznik a drugi pod drugi także popatrz

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar zdzichu290186
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    381
    BMW
    było E32 735 R6
    Skąd
    GDYNIA/ ORNETA
    Cytat Zamieszczone przez BRIK Zobacz posta
    nie wiem jak w e32 ale kolega marny66 ma racje zobacz bezpiecznik bo są takie podłączenia ze jedno światło pod jeden bezpiecznik a drugi pod drugi także popatrz
    O ile dobrze pamiętam, to nawet w e32 przeciwmgielne z przodu tak mają. Tak więc warto sprawdzić

  8. #8
    Początkujący Użytkownik Awatar Ined
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    16
    BMW
    535
    Skąd
    Barlinek
    to jest pikuś panowie pomóżcie z 1 awaria :/

  9. #9
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Ined Zobacz posta
    to jest pikuś panowie pomóżcie z 1 awaria :/
    Czy alternator jest wymieniony i założony nowy akumulator?. Jakie jest napięcie ładowania pod obciążeniem świateł, ogrzewania szyby itd. Jakie jest napięcie na aku przy wyłączonym silniku.

    Sterownik skrzyni i ABS/ASC to pierwsze, które wchodzą w tryb awaryjny przy detekcji niewłaściwego napięcia podczas inicjalizacji przy uruchamianiu silnika.

    Przeciąganie biegu jeżeli sprzęgła ok, a manual mówisz jest ok, to oznaka wieszającego się elektrozaworu lub niewłaściwego jego sterowania.

    ALE napisz najpierw odpowiedź na pytania wyżej.
    pozdrawiam Bartek

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    1,308
    BMW
    było e32 735 1986r lpg e34 535i lpg 1991,730v8 manual 1992_sekwencja jest BMW e32 735is Italian milf
    Skąd
    rogi/krosno
    co do problemów może w temacie coś wiecej czy m30 czy m60 rok z klimą czy bez
    raczej mogą być problemy powiązane tak jak wyzej kolega napisał,przed awarią też ci jedna strona grzała??

Podobne wątki

  1. [elektronika] Bluetooth w e32. Pomóżcie coś taniego wybrać.
    Przez luki730i w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-02-2013, 19:13
  2. BMW Serii 7 E32 [awarie i problemy] Artykuł na Autokult
    Przez Hermesso w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 25-02-2013, 15:54
  3. Panowie czy felgi z E34 podejda bez problemu do e32?
    Przez prezE32s w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 17-03-2011, 10:25
  4. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 09-06-2010, 21:45
  5. [E32] pomóżcie w wyborze - proszę :)
    Przez Blumen w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 10-02-2010, 00:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •