Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Temperatura M62b44 raz jeszcze

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    442
    BMW
    E38 728iA, E38 740iA
    Skąd
    Manchester

    Temperatura M62b44 raz jeszcze

    Jestem po wymianie wiskozy i termostatu na ori fabrycznie nowe. Okazuje sie, ze temperatura silnika na postoju waha sie pomiedzy 102 a 104 natomiast na trasie pomiedzy 92 - 98. Jako, ze wg. wiadomosci z forum jest to za niska temperatura zaczalem szperac w google i znalazlem cos takiego:

    "The characteristic map thermostat is designed such that it opens (engine inlet) at a coolant temperature at the thermostat of 103 oC without intervention of the integrated heating system. Due to the coolant heating up in the engine, a temperature of approx. 110 oC is measured at the point the coolant flows out of the engine (installation location of coolant temperature sensor for DME and instrument cluster gauge). This is the operating temperature of the engine, at which the characteristic map thermostat begins to open without control intervention.

    In the event of control intervention by the DME control unit, power (12 V) is applied to the heating element integrated in the thermostat. Heating the expansion element means that the thermostat now opens at lower coolant temperatures than would be the case without the additional heating function (thermostat control range: approx. 80 o C - 103 o C)."

    Jasno wynika z tego, ze DME w zaleznosci od m. in. obciazenia silnika steruje grzalka termostatu od 80 do 103 stopni, co pokrywaloby sie ze wskazaniami z mojego auta. Na "sztywno" termostat otwiera sie przy ok 110, ale takiej temperatury moj silnik nie osiagnal.

    Pytanie teraz na ile temperatury mojego silnika sa poprawne, bo wg. powyzszego sa jak najbardziej ok? Dlaczego na forum mozna odnalezc info, ze te temperatury sa za niskie? Dla ciekawych link http://www.meeknet.co.uk/e38/M62%20Engine%20Details.pdf

  2. #2
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Najwidoczniej za slabo szukales... :)
    Tak jak jest u Ciebie, jest jak najbardziej prawidlowo- przy obciazeniu sterownik silnika zawsze obniza temp silnika- temat poruszany byl conajmniej 3 razy + instrukcja przerobki B44 na termo z B40 (tu zawsze temp silnika oscyluje w okolicach 90stopni )

    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    442
    BMW
    E38 728iA, E38 740iA
    Skąd
    Manchester
    No wlasnie szefie juz kiedys pisalem o tym, bo mialem problemy z chlodzeniem i pisano, ze takie temperatury sa za niskie. Tymczasem wg tego dokumentu sa prawidlowe. Nie chodzi o zbijanie temperatury a wartosc. Niepotrzebnie wydalem majatek u stealera:D
    Ostatnio edytowane przez OskiUK ; 22-08-2013 o 22:34

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar grabol
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    1,649
    BMW
    BMW e10 2002ti, e39, X5 4.8is
    Skąd
    Warszawa / St.Miłosna
    Nie trzeba przerabiać na termostat z b40. Istnieje opcja wymiany termostatu który na temp otwarcia 85*. Dzięki temu silniki b44TU napewno dłużej pojezdzą ;)

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    442
    BMW
    E38 728iA, E38 740iA
    Skąd
    Manchester
    TU maja wyzsza temperature pracy?

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar grabol
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    1,649
    BMW
    BMW e10 2002ti, e39, X5 4.8is
    Skąd
    Warszawa / St.Miłosna
    W TU termostat otwiera sie przy 105*

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez OskiUK Zobacz posta
    No wlasnie szefie juz kiedys pisalem o tym, bo mialem problemy z chlodzeniem i pisano, ze takie temperatury sa za niskie. Tymczasem wg tego dokumentu sa prawidlowe. Nie chodzi o zbijanie temperatury a wartosc. Niepotrzebnie wydalem majatek u stealera:D
    ja mam u siebie temat nie tak dawno ogarniety (termostat + wiatrak elektryczny, miska wody, węże, zbiorniczek, korek chlodnicy, wiskoza przechodzila "test gazety") i widzę że sterowanie temp działa bo na moim interface bluetooth i aplikacji TorquePro na Androida rysuje sobie wykres temp w czasie

    jak miałem zasniedziale styki termostatu to temperatura była 113-118 (otwieranie mechaniczne) i nie reagował na wciskanie gazu, wykres w miarę płaski

    teraz mam wszystko lux, jak jeżdżę emerycko po mieście lub na postoju to mam 108-111(zazwyczaj 110) , jak wcisne w deche to po 2-5sek. temp spada do około 90 stopni (nie pamiętam dokładnie ile), na wykresie bardzo dokładnie widać te spadki, jak dam na luz to zaraz po chwili temperatura się podnosi

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar grabol
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    1,649
    BMW
    BMW e10 2002ti, e39, X5 4.8is
    Skąd
    Warszawa / St.Miłosna
    Jak wiadomo głownie temperatura rozwala silniki b44TU, także zabieg wsadzenia termostatu na 85* pomijając grzałkę jest na duży + ! ;)

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    442
    BMW
    E38 728iA, E38 740iA
    Skąd
    Manchester
    Cytat Zamieszczone przez shebi Zobacz posta
    teraz mam wszystko lux, jak jeżdżę emerycko po mieście lub na postoju to mam 108-111(zazwyczaj 110) , jak wcisne w deche to po 2-5sek. temp spada do około 90 stopni (nie pamiętam dokładnie ile), na wykresie bardzo dokładnie widać te spadki, jak dam na luz to zaraz po chwili temperatura się podnosi
    U mnie tak samo sie zachowuje, tyle, ze temperatura nie przekracza 104st. Skad ta roznica? Jakie funkcje oprocz wyswietlania temperatury na desce ma czujnik powietrza zewnetrznego? U mnie zawyza ok 10 i zastanawiam sie, czy DME nie kieruje sie nim?

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez grabol Zobacz posta
    Jak wiadomo głownie temperatura rozwala silniki b44TU, także zabieg wsadzenia termostatu na 85* pomijając grzałkę jest na duży + ! ;)
    rozwala czyli co konkretnie im robi?

Podobne wątki

  1. m30b35 raz jeszcze
    Przez Mehow w dziale LPG / CNG
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 21-01-2011, 16:20
  2. witam jeszcze raz
    Przez walczaktomasz w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 23-09-2008, 20:50
  3. Kraków raz jeszcze?
    Przez Wiktor w dziale Archiwum spotkań 7er
    Odpowiedzi: 63
    Ostatni post / autor: 28-08-2008, 20:48
  4. Re re jeszcze raz
    Przez Jarecki w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 20-05-2008, 18:07
  5. [audio] Jeszcze raz ...
    Przez trolu w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-12-2007, 21:20

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •