Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33

Wątek: Kilka pytań początkującego - problem z odpalaniem

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    82
    BMW
    740i 2000r
    Skąd
    Pomorze

    Kilka pytań początkującego - problem z odpalaniem

    Witam:

    Przedstawię kilka pytań, za odpowiedzi lub nakierunkowanie na odpowiedź wielkie dzięki.

    Informuję że cały czas przeglądam forum i strona po stronie czytam wasze problemy. No ale siłą rzeczy nie jestem w stanie przejrzeć całego forum od zaraz dlatego przedstawię wam moje problemy a jeżeli znajdę odpowiedź to poprostu zaznacze że już pytanie nieaktualne.


    Najsampierw wspomnę że przegląd zrobiłem - wymiana oleju silnikowego, układu kierowniczego, płyn hamulcowy sprawdzony i jest OK (nie wymieniony), wymieniłem filtr powietrza, kabinowy, olejowy i paliwowy.



    1. Planuję założenie LPG co o tym sądzicie? Instalacja 4 generacji firmy BRC koszt 5000zł 53litrowy zbiornik? Autko lubi gaz?

    2. Czujniki parkowania wydają jakiś dźwięk przy włączaniu wstecznego no ale raczej nie działają. Coś może nie podłączone. Widzie że na forum pełno tematów związanych z PDC więc trochę poczytam.

    3. Autko Czasem stwarza problem z odpaleniem:
    Albo odpali od razu i jest wszystko OK lub rozrusznik kręci kręci kręci kręci i w ogóle nie odpali. Trzeba wtedy cofnąć kluczyk przekręcić jeszcze raz i odpali od razu. Tak jakby jakaś elektronika nie pozwala na odpalenie. Dodam że po nieudanej próbie czuć zapach benzyny.
    Zdarza się także że auto zgaśnie mi podczas jazdy, tylko zgaśnie tak jakbym kluczyk przekręcił. Zatrzymam się odpalę normalnie i mogę jechać. Dodam że te dwie usterki zdarzają się raz na dzień lub kilka dni. Jakieś pomysły? Jakiś bezpiecznik może nie łączyć?

    Przedwczoraj byłem na komputerze, no ale błędów było bardzo wiele wykasowali mi wszystkie i nie wracały przez te kilka prób odpalania. Jeden błąd który przykuł moją uwagę to był błąd czujnika wału. Może to mieć jakiś związek?

    Dodam że nie ma większego wpływu czy autko zimne czy ciepłe.

    4. Nie działa tylnia lewa szyba, nie opuszcza się.

    5. Gdzie się włącza spryskiwacze świateł przednich?

    6. Lewy próg tak jakby zatrzaski się połamały lub wyskoczyły. Możliwe że ktoś nogą zahaczył podczas wysiadania. Nie wiem jak się próg demontuje aby zobaczyć co tam jest grane. "w dziale schematy coś jest wspomniane o wymianie progów na te po lifcie więc tutaj szukam instrukcji montażu demontażu"


    7. Posiada ktoś polską instrukcję obsługi do tego autka? Lub książkę z serii "zrób to sam" "sam napraw swój samochód"? Znalazłem taką ale po rusku. "Też już w miarę zadowalające tematy znalazłem na tym forum w dziale schematy"

    8. Czy założyliście, założylibyście GAZ do swojej BMW, jeżeli auto to ma być do codziennej jazdy? Czy mając usterkę 3. warto zakładać lpg?

    9. Czy znacie jakiegoś dobrego mechaniora elektryka który wiedziałby co może być przyczyną usterki nr. 3? Okolice Bytowa, słupsk, chojnice w ostateczności trójmiasto, szczecinek, koszalin. "przeglądam właśnie warsztaty i opinie na tym forum"

    10. Nie działa roleta trójkątna, nie chowa się. "znalazłem instrukcję demontażu i co może być połamane no ale nie wszystkie zdjęcia są wyświetlane - linki wygasły, znalezione też w dziale schematy"

    11. Wkurzający błąd skrzypienia. Auto po przejechaniu około 30km zaczyna strasznie skrzypieć, do tego stopnia ze nie mogę wytrzymać. Coś mechanicznego skrzypi jakiś sworzeń guma wahacz. Jak bujam autem to słychać skrzypienie z przodu. Dodam że na zimno auto nic nie zaskrzypi, muszę przejechać co najmniej 30km aby to się zaczęło. Jakieś porady? Polecano mi strzykawką smar wstrzyknąć za dnia poszukam jakiegoś podnośnika lub kanału aby uczynić tą operację.
    Pozdrawiam.

  2. #2
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory
    1. Gaz jak najbardziej. Ja mam Stag 300 i 56L jest gitara :) Na benzynie but, na gazie but, więc nad czym się zastanawiać :)

    2. Jaki dźwięk, ciągły czy przerywany? Dioda świeci czy miga?

    3. Wymień czujnik

    4. Sprawdź czy dochodzi prąd do mechanizmu

    5. Co któryś sprysk szyby działają spryski lamp (co trzeci chyba) :)

    6. Odchyl lekko próg i sprawdź ile zaczepów wyskoczyło. Kup a ASO klipsy (coś 3 zł sztuka, albo taniej) i załóż nowe. Nie trzeba całego progu demontować. Przerabiałem ostatnio.

    7. Po polsku możesz się posiłkować tą do E39 (czasami z niej korzystałem, podobna konstrukcja, ale nie identyczna)

    8. Tak

    9. Nie

    10. Wyjmij roletę z szyną i sprawdź mechanizm zwijania, wklej foty, zobaczy się

    11. Niech ktoś buja na kanale a Ty pod autem i prowadź nasłuch. Lokalizuj.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    82
    BMW
    740i 2000r
    Skąd
    Pomorze
    1. To w środę - czwartek umawiam się na gazowni xD BRC dobra firma? Na necie poszukałem to w miarę dobrze się wypowiadają.

    2. Lece sprawdzę, i dam za chwilę znać xD

    3. Mówisz o czujniku wału, sam raczej tego nie zrobię. Myślisz że on może mieć winę że auto nie chcę odpalić lub samo zgaśnie?
    Ile taki czujnik może kosztować i pierwsza lepsza stacja diagnostyczna mi go wymieni? Trudna czynność? Ile powinni skasować za czujnik?

    4. Żeby to sprawdzić rozumiem że muszę jakoś ściągnąć panel od drzwi, czy jakoś sam włącznik wyciągnąć i miernikiem sprawdzić?

    5. Lecę sprawdzić i dam zaraz znać.

    6. Hmmm....

    7. Ok thx.

    8. Ok. thx.

    10. Tia tylko jak to wymontować, :)

    11. Jutro tak zrobię, ale jakoś nie chce mi się wierzyć że smar załatwi wszystko.


    12. Czy warto wymienić olej w skrzyni i filtr? Auto z 2000 roku i nie wiadomo co tam jest. Ktoś się orientuje jakie koszty. Też znalazłem na pół aktualny opis jak to zrobić, no ale to raczej też jak już to zlecę do jakiegoś warsztatu.

    13. Strasznie nie podobają mi się przednie lampy, co zrobić? Myślałem nad ringami:
    http://allegro.pl/angel-eyes-ringi-c...421085246.html

    Jakie polecicie, jest to legalne, nie dostanę mandatu? Mogę kupić jakieś pod kolor niebieski?

    14. Czy tablica (prędkościomierz, obrotomierz) powinna być podświetlana? Bo mi raczej podświetlenie nie działa.

    15. Fajnie takie coś wygląda?
    http://allegro.pl/alu-ramki-na-zegar...421325713.html

    16. Użytkownik ELVIS napisał że moje e38: "Fajne auto Lolo ale nie german i trochę można je doposażyć"
    German jest bo niemiecki właściciel był, ale bardziej mnie interesuje sformułowanie że można je "DOPOSAŻYĆ"
    Na co mam zwrócić uwagę? Jakieś ciekawe bajery czy cuś?

    17. Opłaca się kupić kabel diagnostyczny do kompa?
    http://allegro.pl/promocja-bmw-adapt...467531993.html
    Będę w stanie zobaczyć czy np. czujnik wału mi się ciągle zapala, Kasować alarmy itd.? Czy szkoda kasy? Jak sprawa z oprogramowaniem bo niby jakiś prosty program po polsku jest w zestawie.
    Ostatnio edytowane przez Lolo2 ; 22-08-2013 o 18:30

  4. #4
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory
    12. 25-30zł za litr. Wchodzi około 9,7L. Wlewa się aż będzie się ulewać :) Jak nie masz podnośnika, kanału to lepiej warsztat. Do tego uszczelka miski, około 100zł

    13. Takie lampy ma każda E38 :) Co w nich nie tak? Ringi możesz samodzielnie dołożyć jak się podoba :)

    14. Powinna, sprawdź pokrętłem regulacyjnym na drewnie przy kierownicy czy da się ściemnić/rozjaśnić.

    15. Mnie się podoba.

    16. Wklej VIN, zobaczymy co jest i co można dodać :)
    Ostatnio edytowane przez ratovnik ; 22-08-2013 o 20:09

  5. #5
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory
    3. Mówisz o tym czujniku wału w skrzyni? ASO ok. 370zł

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    82
    BMW
    740i 2000r
    Skąd
    Pomorze
    A więc tak:

    2. odnośnie czujników: Przy włączeniu wstecznego Dźwięk ciągły przez około 5 sek, dioda mruga, dalej nic.

    5. Spryskiwałem szyby po 5 razy przyciskiem i wajchą do siebie, spryskiwacz reflektorów nie działa. Kurna.

    14. podświetlenie raczej też nie działa. Ślepy musiałem być jak kupowałem to auto.

    16 VIN: WBAGG81010DF90371


    3. Odnośnie tego czujnika, chciałbym się dowiedzieć czy to wogóle możliwe że może on zgaszać silnik, lub nie pozwolić na jego włączenie? Przyczyna pasuje do objawów?
    Ostatnio edytowane przez Lolo2 ; 22-08-2013 o 19:17

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    442
    BMW
    E38 728iA, E38 740iA
    Skąd
    Manchester
    3. Tak, pasuje.

  8. #8
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory
    2. Podjedź na kompa i zrób diagnozę PDC. Może któryś czujnik niedomaga i powoduje błąd całego obwodu. Masz PDC tył i przód czy tylko tył?

    5. Masz płyn? ;)

    14. Mało osób to robi przed zakupem, ale zrób test licznika (świecą wszystkie kontrolki, wskazówki się wychylają do maksymalnych pozycji i wracają na miejsce itp.) Zobacz czy wszystkie kontrolki sa podświetlone. Zdarzają się kombinacje, że sprzedający "wyłączają" daną kontrolkę, która wyświetla jakiś błąd ii licznik wygląda jak "no errors" :)
    Podepnij kompa w celu sprawdzenia przebiegu w poszczególnych modułach.

  9. #9
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory
    16.

    Wyposażenie

    S261A SEITENAIRBAG FUER FONDPASSAGIERE Poduszka bocz. pasaż. na tyln. siedz.
    S265A REIFEN DRUCK CONTROL (RDC) Kontrola ciśnienia w oponach (RDC)
    S302A ALARMANLAGE Instalacja alarmowa
    S307A LM RAEDER/RADIALSPEICHE 61 Obr. BMW, st. le. spr. rad. 61
    S316A AUTOMATISCHE HECKKLAPPENBETAETIGUNG Autom. uruchamianie tylnej klapy
    S401A SCHIEBE-HEBEDACH, ELEKTRISCH Dach przesuwno-uchylny elektryczny
    S416A SONNENSCHUTZROLLOS Roleta przeciwsłoneczna tylna /boczna
    S423A FUSSMATTEN IN VELOURS Dywaniki podłogowe Velours
    S428A WARNDREIECK Trójkąt ostrzegawczy i apteczka
    S430A INNEN-/AUSSENSPIEGEL AUT.ABBLENDEND Lust. wew./zew. z automatyką przyciemn.
    S455A AKTIVSITZ FUER FAHRER/BEIFAHRER Aktywny fotel kierowcy/pasażera
    S456A KOMFORTSITZE ELEKTRISCH VERSTELLBAR Fotel komfort z pamięcią
    S464A SKISACK Worek na narty
    S494A SITZHEIZUNG FUER FAHRER/BEIFAHRER Podgrzwanie fotela kierowcy/pasażera
    S500A SCHEINW.WASCHANL./INTENSIVREINIGUNG Inst.czyszcz.refl./Czyszcz. intensywne
    Kod
    Nazwa (interfejs)
    Nazwa (ETK)
    S508A PARK DISTANCE CONTROL (PDC) Park Distance Control (PDC)
    S522A XENON-LICHT Światło ksenonowe
    S536A STANDHEIZUNG Urządzenie ogrzewania dodatkowego
    S549A FUNKUHR Zegar radiowy
    S609A NAVIGATIONSSYSTEM PROFESSIONAL System nawigacji Professional
    S629A AUTOTELEFON MIT KARTENLESER VORN Tel. sam. sieci D z czytn. kart z przod.
    S672A CD WECHSLER 6-FACH Zmieniarka CD na 6 płyt CD
    S676A HIFI LAUTSPRECHERSYSTEM System głośników HiFi
    L801A DEUTSCHLAND-AUSFUEHRUNG Wersja krajowa Niemcy
    S863A SERVICE KONTAKT-FLYER EUROPA Spis dealerów, Europa
    S879A DEUTSCH / BORDLITERATUR Literatura pokładowa, niemiecki
    S915A AUSSENHAUTSCHUTZ ENTFALL Brak konserwacji pokrycia zewn.
    S978A INNOVATIONSPACKAGE Pakiet innowacyjny
    Składanie Wyposażenie seryjne
    Kod
    Nazwa (interfejs)
    Nazwa (ETK)
    S202A STEPTRONIC Steptronic
    S210A DYNAMISCHE STAB. CONTROL (DSC) Dynamiczny ukł. przeciwpoślizgowy
    S548A KILOMETERTACHO Licznik kilometrów
    S851A SPRACHVERSION DEUTSCH Wersja językowa, niemiecki
    Składanie Information
    Kod
    Nazwa (interfejs)
    Nazwa (ETK)
    S431A INNENSPIEGEL,AUTOMATISCH ABBLENDEND Lusterko wewn. ściemniane automatycznie
    S459A SITZVERSTELLUNG, ELEKTR.MIT MEMORY Elektryczna regulacja foteli z pamięcią
    S473A ARMAUFLAGE VORN Podłokietnik przedni
    S488A LORDOSENSTUETZE FAHRER/BEIFAHRER Podparcie lędźwi kierowcy i pasażera
    S602A BORDMONITOR MIT TV Monitor pokładowy z TV
    S694A CD-WECHSLER VORBEREITUNG Instalacja zmieniarki BMW na 6 CD

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mat88
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    843
    BMW
    E38 728iA
    Skąd
    Warszawa
    3. czujnik wałka rozrządu nie wału korbowego. Gdyby chodziło o czujnik wału korbowego to nie ruszył byś silnika za chiny ludowe... Na razie daje o sobie znać czujnik położenia wałka rozrządu, jak sam napisałeś że śmierdzi nie przepalonym paliwem, a to dlatego że czujnik za wcześnie lub za późno otwiera lub zamyka wtryskiwacze i niestety to co się nie przepaliło idzie w wydech. Uwalony czujnik nie zawsze wyjdzie w inpie, może tylko dawać różne symptomy i nie jest to zawsze długie kręcenie rozrusznikiem, jeśli chodzi o sam czujnik to kupuj TYLKO oryginalny ;)

Podobne wątki

  1. [E38] Kilka pytań
    Przez MaddoxX w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-06-2013, 17:47
  2. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 16-02-2011, 18:46
  3. Kilka pytań o OBC
    Przez lockbud w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 11-01-2011, 09:45
  4. Kilka pytań 735
    Przez cayetan w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 26-12-2010, 12:01
  5. Dość duży problem początkującego fana BMW
    Przez thematt w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 12-11-2010, 09:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •