Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: [ elektronika] jak to jest z tym kompem i średnim spalaniem.

  1. #1
    Vip Vip
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,677
    BMW
    e32 735ia + dupowóz :D
    Skąd
    mazury
    Blog
    21

    [ elektronika] jak to jest z tym kompem i średnim spalaniem.

    ...Witam...Zaznaczam ze wczesniej nie miałem doczynienia z obc...Gdy kupilem autko to zzerowałem tzw "srednie spalanie"....Ruszylem i zaczeło pokazywac jakos 36-39l /100km...Po pokonywaniu kolejnych km ta wartosc malala...zrobilem ponad 60km i wyswietla gdzies 24l...domniemam ze zatrzyma sie gdzies w okolicach 20l jak zrobie 100km..

    I teraz pytanie-czy komp po zzerowaniu sam ustala jakas wartosc???a pozniej ja koryguje na biezaco??Jak to jest?Zaznaczam ze mam wtrysk gazu i zawsze rano kawalek smigam na benzynie zanim sie nie zagrzeje i nie przelaczy...

    Jak sie odnosi spalanie na sekwencji do tego co pokazuje kompik???Jaka tam jest roznica??litr,dwa,trzy???


    Dzieki za podpowiedzi

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    wskazanie "verb" przy LPG mozesz obrać jako punkt odniesienia do oszacowania tego co faktycznie pali to auto

    moze stań na wyskości zadania, skasuj jeszcze raz i przejedź kolejną setkę w benzynie?

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    225
    BMW
    szukam znów....
    Skąd
    Wrocław
    im dłużej pojeździsz tym średnia mniej będzie się wahać.... ja zszedłem z 32l na 19l a obecnie długo nie kasowane to 21 l przy czym na gazie około 23-24l na zwykłej instalce..

  4. #4
    Vip Vip Awatar MiBhell
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    1,156
    BMW
    ex. E32 735iA
    Skąd
    www.ASO-BMW.pl
    A myslalem ze mi duzo pali :D

    U mnie wskazania BC pokrywaja sie na LPG z Pb z dokłądnoscią do około 0.5l ;)

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    300
    BMW
    e38 4.4iLA, było e32 3.0 m60
    Skąd
    Bydgoszcz
    U mnie BC w mieście pokazuje jakieś 13-14 litrów, na trasie około 9,5 litra (przy spokojnej jeździe a bywa z tym ciężko ;) ). Do rzeczywistości różnica wynosi ok 0,5 litra.

    Na dużym BC jest test nr 4 pokazuje średnie spalanie przez ostatnie 50 km.
    :D

    pozdro

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Ja dzisiaj tankowałem i jako ze ostatnio w jakimś poście była mowa o wskazaniach to sprawdziłem i komp pokazał 9,9 a mi wyszło 10,3 hmm

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •