Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: praca cylindrów w inpa

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mat88
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    843
    BMW
    E38 728iA
    Skąd
    Warszawa

    praca cylindrów w inpa

    mam zastrzeżenia co do pracy dwóch cylindrów w swoim M52TUB28, zamieszczam screena:



    co to może oznaczać ? proszę o szybką odpowiedź

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    321
    BMW
    e38 740i
    Skąd
    WLKP
    Blog
    19
    Pewnie telepie silnikiem... bo nie pracuje na jeden cylinder.

    Padnięta świeca, cewka, albo wtryskiwacz. Spróbuj przekręcić świece pomiędzy 5 a innym cylindrem i sprawdź co sie dzieje. Jesli nie przeniesie się błąd na inny cylinder zobacz z cewką, jesli nie cewka to wtryskiwacz benzyny. Jesli nic się nie zmieni i dalej na 5 cylindrze błąd zostanie - musisz pojechac do elektryka, bo pewnie jakiś kabelek się przerwał albo przegnił

    Cylinder 3 zostaw w spokoju, bo z nim jest wszystko ok, a to ze wartości na wykresie wzrosły spowodowane jest problemem z cylindrem 5
    e38 m62TUb44 740i

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mat88
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    843
    BMW
    E38 728iA
    Skąd
    Warszawa
    najweselsze jest to że kiedy wymieniłem cewkę na BREMI i wtryskiwacz na 1 cylindrze na nowy Ori to błąd wtrysku i wypadania zapłonu powracał ale teraz widać że pracuje dobrze może kasowanie adaptacji pomogło ?
    świece mają 2 miesiące i może około 2 tyś km przebiegu cewki mam boscha po za tą na 1 cylindrze.

    tylko na zimnym telepie i czuć nie spaloną benzynę, a jak wrzucę D i wcisnę gaz to nie ma takiego kopniaka jak na nagrzanym silniku.

    Byłem dzisiaj u mechanika i podsunął mi pomysł. Czy na oleju 10W40 zamiast jak powinno być 5W40 mogą ciężko chodzić zawory(na zimno) ?
    Ostatnio edytowane przez Mat88 ; 19-08-2013 o 20:55

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jareczek256
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    461
    BMW
    E38 728i
    Skąd
    złotoryja
    Przyłącze się do tematu, otóż wczoraj podłączyłem kompa i ciągle mam ten sam błąd "fuel trim bank 1" i short circuit to ground z kolei na trzech cylindrach skaczą mi wartości od 0.200 do prawie 0.600. Nie mam już pojęcia co robić, koledzy na forum poradzili żeby pojeździć na Pb żeby wróciło do normy ale po miesiącu dalej to samo.co dalej Panowie?
    BMW - radość z jazdy!

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2013
    Posty
    222
    BMW
    bmw 740
    Skąd
    łódz
    Panowie przyczyn może być wiele, trudno jednoznacznie wskazać że to czy tamto.
    DO przeglądu;
    -układ zapłonowy
    -układ zasilania
    UWAGA WAŻNE-RADA wymieniajcie profilaktycznie świece zapłonowe, a już najpużniej według wskazań, bo osłabiona świeca uszkadza kolejny element układu zapłonowego czyli cewki,fajki cewek i przewody zapłonowe (jeśli są). Nie wspominając już o pogorszonych osiągach do których przecież nasze kochane autka zostały stworzone.

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez BMW MANIA Zobacz posta
    Panowie przyczyn może być wiele, trudno jednoznacznie wskazać że to czy tamto.
    DO przeglądu;
    -układ zapłonowy
    -układ zasilania
    UWAGA WAŻNE-RADA wymieniajcie profilaktycznie świece zapłonowe, a już najpużniej według wskazań, bo osłabiona świeca uszkadza kolejny element układu zapłonowego czyli cewki,fajki cewek i przewody zapłonowe (jeśli są). Nie wspominając już o pogorszonych osiągach do których przecież nasze kochane autka zostały stworzone.
    ja bym jeszcze do przeglądu dodał ew. gaz jeżeli jest, bo mogła paść jedna cewka wtryskiwacza gazu (raz tak miałem) i różnie może się to objawiac łącznie z wpływem na ustawienia pracy na benzynie

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mat88
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    843
    BMW
    E38 728iA
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez shebi Zobacz posta
    ja bym jeszcze do przeglądu dodał ew. gaz jeżeli jest, bo mogła paść jedna cewka wtryskiwacza gazu (raz tak miałem) i różnie może się to objawiac łącznie z wpływem na ustawienia pracy na benzynie
    tylko że ja błąd wtryskiwacza miałem na 1 cylindrze a kiedy wypadał zapłon i była włączona gazownia to nie dało się jej wyłączyć (przyciskiem z poziomem paliwa) czy to może być problem z gazem ? te korekty co zamieściłem wyżej są sprawdzane na benzynie ale na gazie jest niemal identycznie

    Jeszcze jedno, czy brak mufy uszczelniającej w kolektorze ssącym może robić takie jaja ? nr 15 na rysunku http://www.realoem.com/bmw/showparts...95&hg=11&fg=40
    Ostatnio edytowane przez Mat88 ; 20-08-2013 o 12:42

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mat88
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    843
    BMW
    E38 728iA
    Skąd
    Warszawa
    nowe błędy z inpy:

    odcięcie wtryskiwacza i wypadanie zapłonu na 1 cylindrze
    do tego wypadający zapłon na 6 cylindrze, czy takie coś może powodować czujnik wałka rozrządu?

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    442
    BMW
    E38 728iA, E38 740iA
    Skąd
    Manchester
    To i ja sie przylacze. U mnie wyglada to tak http://www.youtube.com/watch?v=SDKZC...ature=youtu.be Silnik nie drgnie, obroty stabilne. Swieczki nowe, cewki na 100% sprawne, wtryski nie wiem, ale byly podmieniane z drugiego auta. Przed czyszczeniem adaptacji wartosci byly duzo wyzsze.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mat88
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    843
    BMW
    E38 728iA
    Skąd
    Warszawa
    u mnie wtryskiwacz na 1 cylindrze cewka i wszystkie świece są nowe. Pozostaje źle działający czujnik położenia wałka rozrządu?

    EDIT:
    mam na zbyciu nowy czujnik wałka VDO 5WK96011Z z intercarsu bo sprzedawca sprzedał mi niewłaściwy :|
    Ostatnio edytowane przez Mat88 ; 21-08-2013 o 07:56

Podobne wątki

  1. [silnik] m62b44 nierówna praca błędy INPA
    Przez ruti w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-03-2013, 20:46
  2. Praca cylindrów M62B44, interpretacja błedów
    Przez dealer25 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 21-02-2013, 08:35
  3. m62b44 praca sond oraz przepływomierza - INPA
    Przez julsan w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-09-2012, 07:32
  4. Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 12-04-2011, 15:03
  5. [ elektryka] M62B35 praca na 5-6 cylindrów...
    Przez jerzyw w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 22-01-2010, 11:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •