Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Wątek: Zachowanie sond za katami m62b44

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    442
    BMW
    E38 728iA, E38 740iA
    Skąd
    Manchester

    Zachowanie sond za katami m62b44

    Koledzy, jakie jest prawidlowe zachowanie sond za katami w m62b44? Ostatnio bawilem sie INPA i obserwowalem odczyty silnika. Zaciekawily mnie sondy za katami - na odczytach "stoja" w miejscu, wartosci nie zmieniaja sie - ok 0,54V. Sondy przed katami pracuja ladnie, odczyt jak sinusoida. Jak to jest z tymi z tylu? Dodam, ze silnika pracuje jak pszczolka, na jalowym obroty 700-710, w kabinie nie czuc ze silnik pracuje:)

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2013
    Posty
    222
    BMW
    bmw 740
    Skąd
    łódz
    Sondy przed kat.to regulacyjna-amplituda ma być rytmiczna i dość szybka ma się cały czas wahać od napięcia 0.9V do 0.1V(tak po chłopsku przez ok 5sek ma być 4 razy napięcie 0.9V i 4 razy 0.1V-jeśli zauwarzysz wolniejszą pracę to sonda jest zestarzała.
    Sondy za kat.to monitorujące-kontrolują stan katalizatora.Napięcie tych sond ma być ok 0.45V-wtedy sondy stoją i tak jest najczęściej jak podłaczysz pod komputer.
    Test katalizatora jest robiony bodajże co 30min.jak silnik cały czas pracuje i wtedy uwaga;
    -jeśli napięcie za kat waha się między ok 0.6V-0,8V to katalizator SUPER
    -a jeśli przebieg sygnału sondy przypomina tą z przed kat. to katalizator szrot( czyli np.0.1V-0.8V)
    sondy za katalizatorem mają pracować dużo wolniej jak te przed.
    Jeśli miałbyś coś niesprawne to zapaliłaby się kontrolka silnika, a na kompie wyjdzie ,że katalizator kaput!!!!
    Jeśli czegoś nie rozumiesz to dzwoń 609877519

  3. #3
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory
    Cytat Zamieszczone przez OskiUK Zobacz posta
    Koledzy, jakie jest prawidlowe zachowanie sond za katami w m62b44? Ostatnio bawilem sie INPA i obserwowalem odczyty silnika. Zaciekawily mnie sondy za katami - na odczytach "stoja" w miejscu, wartosci nie zmieniaja sie - ok 0,54V. Sondy przed katami pracuja ladnie, odczyt jak sinusoida. Jak to jest z tymi z tylu? Dodam, ze silnika pracuje jak pszczolka, na jalowym obroty 700-710, w kabinie nie czuc ze silnik pracuje:)
    Masz jakiś filmik z INPA jak to u ciebie wygląda?

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    442
    BMW
    E38 728iA, E38 740iA
    Skąd
    Manchester
    Dzieki za info, sondy pracuja tak jak opisales, ze pracowac maja. Brakowalo mi tylko wiedzy co do funkcji tych za katami.

    Ratovnik, moge nagrac taki filmik. Znasz jakis soft, ktory zgrywa zawartosc ekranu? Ewentualnie komorka moge nakrecic.;)

    Sent from my GT-I9205 using Tapatalk 4

  5. #5
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory
    Cytat Zamieszczone przez OskiUK Zobacz posta
    Dzieki za info, sondy pracuja tak jak opisales, ze pracowac maja. Brakowalo mi tylko wiedzy co do funkcji tych za katami.

    Ratovnik, moge nagrac taki filmik. Znasz jakis soft, ktory zgrywa zawartosc ekranu? Ewentualnie komorka moge nakrecic.;)

    Sent from my GT-I9205 using Tapatalk 4
    Ja nagrywam w HyperCam 2.10.02 PL. Mały programik, a konkretnie nagrywa, zajmuje mało pamięci i zasobów :)

    np. tu: http://chomikuj.pl/jason567/cracki/H...,591834219.rar

    Jestem, ciekaw jak sondy u Ciebie pracują.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    442
    BMW
    E38 728iA, E38 740iA
    Skąd
    Manchester

  7. #7
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Napięcia na sondach za katem powinno się obserwować na dobrze rozgrzanym silniku po przejechaniu się jakiegoś odcinka. W na filmie one są jeszcze zimne i nie działają.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez BMW MANIA Zobacz posta
    Sondy przed kat.to regulacyjna-amplituda ma być rytmiczna i dość szybka ma się cały czas wahać od napięcia 0.9V do 0.1V(tak po chłopsku przez ok 5sek ma być 4 razy napięcie 0.9V i 4 razy 0.1V-jeśli zauwarzysz wolniejszą pracę to sonda jest zestarzała.
    Sondy za kat.to monitorujące-kontrolują stan katalizatora.Napięcie tych sond ma być ok 0.45V-wtedy sondy stoją i tak jest najczęściej jak podłaczysz pod komputer.
    Test katalizatora jest robiony bodajże co 30min.jak silnik cały czas pracuje i wtedy uwaga;
    -jeśli napięcie za kat waha się między ok 0.6V-0,8V to katalizator SUPER
    -a jeśli przebieg sygnału sondy przypomina tą z przed kat. to katalizator szrot( czyli np.0.1V-0.8V)
    sondy za katalizatorem mają pracować dużo wolniej jak te przed.
    Jeśli miałbyś coś niesprawne to zapaliłaby się kontrolka silnika, a na kompie wyjdzie ,że katalizator kaput!!!!
    Jeśli czegoś nie rozumiesz to dzwoń 609877519
    bardzo sensowne i proste wytlumaczenie :)

    u mnie wychodzi że jeden kat mam trochę zmęczony ale jeszcze pozyje :)

    warto użyć jakiegoś testera OBD co wykres tych wszystkich czterech lambd w czasie rysuje i do tego jednocześnie, bo dużo lepiej to widać niż w inpie ( ja używam prostego interface na bluetooth i aplikacji TorquePro na Android)

  9. #9
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory
    Cytat Zamieszczone przez shebi Zobacz posta
    ...
    warto użyć jakiegoś testera OBD co wykres tych wszystkich czterech lambd w czasie rysuje i do tego jednocześnie, bo dużo lepiej to widać niż w inpie ( ja używam prostego interface na bluetooth i aplikacji TorquePro na Android)
    Interfejs od INPA też można wykorzystać do wyrysowania tych wykresów? W jakim programie to wyrysuje?

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    442
    BMW
    E38 728iA, E38 740iA
    Skąd
    Manchester
    Cytat Zamieszczone przez seban123 Zobacz posta
    Napięcia na sondach za katem powinno się obserwować na dobrze rozgrzanym silniku po przejechaniu się jakiegoś odcinka. W na filmie one są jeszcze zimne i nie działają.
    Film krecilem jakies 40 minut po 100km na autostradzie... Zdazylo wystygnac?

Podobne wątki

  1. BMW M62B44 vs. ALPINA M62B44
    Przez kuba__s w dziale TUNING
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 05-05-2013, 01:05
  2. [elektronika] m62b44 dziwne zachowanie obrotomierza i wskaźniak spalania
    Przez ruti w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-03-2013, 09:00
  3. [silnik] Błąd sond lambda
    Przez rosomak79 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 27-12-2012, 18:13
  4. m62b44 praca sond oraz przepływomierza - INPA
    Przez julsan w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-09-2012, 07:32
  5. Wymiana sond lambda
    Przez Seba665 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 15-09-2012, 22:44

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •