Strona 5 z 8 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 80

Wątek: BMW E65 760i

  1. #41
    Doświadczony Użytkownik Awatar prezE32s
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1,899
    BMW
    Było 750iA, A8 4.2 D2 FL, Phaeton 3.2 V6, E270CDi W211 Avantgarde, jest: Phaeton 5.0 V10 TDi
    Skąd
    Chojnów
    Postaw monete na V8 :D

  2. #42
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    116
    BMW
    e65
    Skąd
    PL
    Cytat Zamieszczone przez prezE32s Zobacz posta
    Postaw monete na V8 :D
    I co, bedzie "bardziej" stała w pionie ? :P

  3. #43
    Doświadczony Użytkownik Awatar euro_tuned
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    1,535
    BMW
    F02 750Li xDrive
    Skąd
    Kraków
    Będzie stała tak samo.

  4. #44
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Oj coś tutaj kombinujecie. Zawsze mnie uczyli w szkole, że L6, a zaraz potem V12.

    Tutaj jest szybki artykuł o tym temacie:

    http://www.e31.net/engines_e.html

    Wydaje mi się, że to w jakim cyklu pracuje który cylinder w banku nie ma takiego znaczenia jak fakt, że w V12 mamy idealne zrównoważenie pracujących mas korbowodów, tłoków i wału korbowego, tutaj układ pracuje bardzo symetrycznie między bankami, ładnie to widać w symulacjach CADowskich na przykład na Youtube. W V8 tego nie ma, ani w układzie z wałem korbowym inline czy cross.
    Oczywiście należy to brać z przymrużeniem oka, bo dobrze zgrane V8, czy V12 pracują idealnie, baa nawet zdarzają się japońskie L4, na których moneta stoi z powodzeniem.

    Ale tutaj mógłby się wypowiedzieć ktoś, kto projektuje silniki spalinowe, bo ja posiadam tylko ogólną wiedzę techniczą w tym temacie.
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 19-08-2013 o 18:49
    pozdrawiam Bartek

  5. #45
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    I znów przepychanki co lepsze V8 czy V12

    i przysłowie - "Każda Pliszka swój ogonek chwali"


    tu macie raport ze spalania obu silników:

    http://www.autocentrum.pl/spalanie/bmw/seria-7/e65/


    a tu przyspieszenia:

    http://www.motofakty.pl/samochody/da...sedan_e65_e66/


    I takie są fakty


    A test monety przejść powinien każdy zdrowy i zadbany silnik czy to w serii 1 czy 3 czy 7 czy X więc nie jest wyznacznikiem niczego
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  6. #46
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    163
    BMW
    e65 730d Sportpaket
    Skąd
    Bad Durkheim
    Cytat Zamieszczone przez ttrol Zobacz posta
    Oj coś tutaj kombinujecie. Zawsze mnie uczyli w szkole, że L6, a zaraz potem V12.
    tez wielokrotnie slyszalem o tym ze nie ma nic bardziej kulturalnego rzedowa 6 a dopiero pozniej podchodzi v12...

  7. #47
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2013
    Posty
    222
    BMW
    bmw 740
    Skąd
    łódz
    Kultura pracy silnika V12 nie ma sobie równych ( to 12 zapłonów na dwa obroty wału korbowego, czyli co 60 stopni zapłon-tego nie ma żaden silnik, chyba że V16)
    A minusy to wiadomo co!!!!!
    Suma sumarum jest to przerost formy nad treścią i dla bogatych snobów którzy lubią mieć coś jeszcze więcej niż inni.
    Jeśli o mnie chodzi to bym takiego auta nie kupił, ale to moje zdanie-mam prawie 40 i już tez inaczej patrze na niektóre rzeczy, lecz nadal jestem wielkim MANIAKIEM BMW !!!!
    pozdrowionka

  8. #48
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,119
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez phdream Zobacz posta
    Wg. mnie totalna bzdura! Umrze z głodu z powodu 6 litrow? Nie wiem dlaczego tak piszesz?!
    Z prostego powodu - robiac 2tys km miesiecznie trzeba wlac srednio paliwa za ponad 2000zl - a gdzie naprawy? nie mowiac juz o rodzinie oplatach itp... no chyba ze dla ciebie srednio zarabiajacy wyciaga 20kola na mies to owszem :D
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  9. #49
    Początkujący Użytkownik Awatar Geniodekt
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    10
    BMW
    BMW 760i E65
    Skąd
    Kraków
    Zgadzam się, V12 przy spalaniu 10 l (może przy pedantycznie oszczędnej jeździe) do 20 l w cyklu miejskim oraz astronomicznymi kosztami serwisu to nie samochód dla przeciętnego Polaka.
    A przy okazji taka ciekawostka:
    http://www.autoscout24.pl/Details.as...000&asrc=st|fs

  10. #50
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    41
    BMW
    E65 730d 05' lift
    Skąd
    Wrocław
    Moim skromnym zdaniem, jeżeli ktoś pyta o spalanie silnika V12, to jest to wskazówka, że na ten samochód go po prostu nie stać. Osoby które uważają, że V12 jest niewiele droższe w utrzymaniu niż V8, też raczej z silnikami V12 do czynienia zbyt wiele nie miały. Zakup takiego 10 letniego samochodu wynika raczej z chwilowego podniecenia, niż z racjonalnego podejścia do sprawy. Wizja szczytu motoryzacji przysłania wielu osobom realne myślenie. Jestem właścicielem samochodu z silnikiem 12 cylindrowym, znam też parę ciekawych faktów, informacji które mogą być pomocne.
    - V12 nie bez powodu podczas zakupu w salonie jest 1,5 raza droższe. Nie wynika to z wyposażenia, lecz z całkowicie innej konstrukcji zawieszenia, układu hamulcowego, czy napędowego. Podam wam przykład mojego samochodu. Posiadam MB W215 właśnie w silniku V12. Wahacze, drążki, tarcze hamulcowe czy klocki są całkowicie inne niż w CL500, a co jest wynikiem tego W DUŻEJ MIERZE NIE MA ZAMIENNIKÓW. Wahacze trzeba kupować w salonie za cenę około 1200 zł, kiedy zamiennik do 500 dobrej marki kosztuje 200 zł. Przykład - ilość świec jest 1,5 raza większa, koszt wymiany samych świec zapłonowych w moim samochodzie to lekko 2 tysiące złotych (24 świece).
    - Samochody te potrzebują o wiele bardziej rozgarniętych mechaników, dodatkowo dostęp do niektórych elementów osprzętu silnika jest niemożliwy bez demontażu połowy samochodu. Przykład: Chłodnica oleju, w Mercedesie 600 znajduje się między głowicami - często ulega usterce - wynik: Aby wymienić chłodniczkę oleju, należy wyjąć 2 głowice - Koszt naprawy to około 10-12 tysięcy złotych. Jest to wynikiem tego, że w komorze silnika jest dużo mniej miejsca. Innym przykładem może być V10 w VW Touaregu. Aby wymienić turbiny w tym samochodzie, należy wyjąć cały silnik, skrzynię oraz kompletny wydech. Sama robocizna 7 tys, kiedy turbiny regenerowane to koszt kolo 2 tysięcy.
    Nie wiem jak jest w V12 BMW, lecz wątpię, aby było inaczej. Jeżeli kupimy taki samochód, musimy się wyłącznie modlić o to, aby coś się nie zepsuło. Części w ASO do V12 to jest mniej więcej 2x V8, a na rynku używanych przyjmują chorobliwe ceny, gdyż jest ich mało. Jeżeli nie stać Cię na zakup tego samochodu w salonie to nawet o nim nie myśl. Ja swoim V12 przez 6 lat przejeździłem 25 tys. km, na naprawy i obsługę wydałem ponad 50 tysięcy. Koszt paliwa tak na prawdę jest kroplą w morzu, fakt silniki te są w miarę ekonomiczne i odwdzięczają się niesamowitą kulturą i przyjemnością pracy, lecz jak już wspominałem, auto dla pasjonaty, potrzebujące znakomitych fachowców i worka pieniędzy. Na Twoim miejscu rozejrzałbym się za autem w silniku V8 i nie przejmował się tym, że są 4 garnki mniej. Wtedy śpisz spokojniej, części używanych masz pełno, a obsługi podejmie się każdy mechanik. Nie ma co dywagować nad tym który jest bardziej kulturalny, lecz na tym czy na prawdę Cię na to auto stać, a po pierwszym poście śmiem wątpić, gdyż pytanie czy 40 tys. starczy na dobre 760 z samej góry skreśla Cię jako właściciela tego samochodu. Pytanie powinno brzmieć czy 100 tysięcy wystarczy, aby kupić 760Li w cenie 40 tys zł:) Pozdrawiam Konrad

Podobne wątki

  1. [silnik] E65 760i - magia V12, ale dlaczego padają?
    Przez Zodiac w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 82
    Ostatni post / autor: 17-11-2013, 14:14
  2. e65 760i - Wodzisław Śląski - prośba o opinie !!:)
    Przez FCB w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 28-05-2010, 19:39
  3. BMW 760Li & 760i V12 Twin Turbo
    Przez tomcad w dziale Seria F01 / F02
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 19-05-2010, 14:33

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •