Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: [ pozostale] VIN

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    170
    BMW
    750iL individual 97r.
    Skąd
    Poznań

    [ pozostale] VIN

    szukałem ale nie znalazłem informacji na forum gdzie moge rozkminic VIN by się dowiedzieć co mam w aucie nie chodzi mi o takie ze stron www tylko konkretnie całość numery wyposażenia itp.

  2. #2
    Jak nie chcesz przez www to myślę że powinni Ci w ASO to sprawdzić. Kwestia tylko na kogo trafisz. Gdzieś czytałem pare razy że w niektórych ASO potrafią brać kasę za sprawdzenie VIN. Ja przed kupnem auta jak chciałem sprawdzić w ASO nr VIN to wszystko wyśpiewali mi za darmoszkę i bez żadnego marudzenia :) Nie wiem od czego to zależy :)
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  3. #3
    Vip Vip Awatar Wiktor
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,544
    BMW
    EVO VIII
    Skąd
    Kraków
    chyba w tym roku to się zmieniło, dawniej wszystko podawali za darmo przez telefon (mi też) a teraz trzeba stawić się osobiście z dowodem rejestracyjnym i uiścić opłatę :P Ale trzeba dzwonić i próbować ;)
    Pozdrawiam
    Wiktor
    Używajcie polskich znaków - jest różnica czy robisz komuś łaskę czy laske.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    170
    BMW
    750iL individual 97r.
    Skąd
    Poznań
    nie tyle że nie chcę ale te ze strony www nie powiedzą tyle co bym chciał chyba że masz stronę gdzie poznam swoje wyposażenie individuala ;)

    pozdrawiam

  5. #5
    Cytat Zamieszczone przez Wiktor
    chyba w tym roku to się zmieniło, dawniej wszystko podawali za darmo przez telefon (mi też) a teraz trzeba stawić się osobiście z dowodem rejestracyjnym i uiścić opłatę :P Ale trzeba dzwonić i próbować ;)
    Ale ja auto kupowałem w tym roku :) Poza tym pamiętam że jeszcze znajomy jak sprawdzał VIN jakoś w wakacje tylko nie do 7er to też za free.
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  6. #6
    użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,914
    BMW
    Mała Ladacznica E30 M10 Coupe
    Skąd
    WPI
    Cytat Zamieszczone przez nicolas
    nie tyle że nie chcę ale te ze strony www nie powiedzą tyle co bym chciał chyba że masz stronę gdzie poznam swoje wyposażenie individuala ;)

    pozdrawiam
    Napisz PW do AdamBMW. Może on będzie mógł Ci pomóc w tej sprawie! ;)
    [URL=http://www.youtube.com/watch?v=VDqIJUMsR3A].:WIERNOSC jest NUDNA:.[/URL] :D

  7. #7
    Vip Vip Awatar Wiktor
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,544
    BMW
    EVO VIII
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez Damias
    Cytat Zamieszczone przez Wiktor
    chyba w tym roku to się zmieniło, dawniej wszystko podawali za darmo przez telefon (mi też) a teraz trzeba stawić się osobiście z dowodem rejestracyjnym i uiścić opłatę :P Ale trzeba dzwonić i próbować ;)
    Ale ja auto kupowałem w tym roku :) Poza tym pamiętam że jeszcze znajomy jak sprawdzał VIN jakoś w wakacje tylko nie do 7er to też za free.
    Też kupowałem w tym roku w wakacje :D gdzieś na forum bmw-klub trafiłem na wypowiedź, że któregośtam lipca czy sierpnia się to zmieniło, ale generalnie trzeba trafić na sympatycznego pracownika przy telefonie i wszystkiego można się dowiedzieć, ode mnie w sumie też chciał dowód rejestracyjny ale po kilkunastu sekundach powiedział że sprawdzi mi to i oddzwoni za chwilke :P
    Pozdrawiam
    Wiktor
    Używajcie polskich znaków - jest różnica czy robisz komuś łaskę czy laske.

  8. #8
    Informacje o konfiguracji zaszyte są w kluczach kodowych sterowników auta (np. w liczniku, immo, module świateł). Przypuszczam, że ASO ma w swojej bazie zachowane oryginalne klucze kodowe skojarzone z numerem VIN i na tej podstawie podaje info o konfiguracji auta. Dysponując kluczem kodowym można go łatwo zdekodować. Oryginalne klucze kodowe znalazłem ostatnio na etykiecie przyklejonej do osłony sterownika DME/DDE (tam gdzie bezpieczniki). Można je również odczytać oprogramowaniem diagnostycznym.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    465
    BMW
    740iL Indywidual
    Skąd
    Wrocław
    Jak pierwszy raz byłem w servisie to koleś sam się mnie zapytał czy wydrukować konfiguracje samochodu na podstawie numeru vin ... Bardzo miły koleś ... I jeszcze rabat dostałem :P K...a czy ja zawsze musze trafiać na homoseksualistów :P

  10. #10
    Vip Vip Awatar max mt
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,156
    BMW
    E38 735iA i E39 530d
    Skąd
    Koszalin
    Cytat Zamieszczone przez MastaKleszcz
    Jak pierwszy raz byłem w servisie to koleś sam się mnie zapytał czy wydrukować konfiguracje samochodu na podstawie numeru vin ... Bardzo miły koleś ... I jeszcze rabat dostałem :P K...a czy ja zawsze musze trafiać na homoseksualistów :P
    Może jesteś ładny :D :hah: :hihi:

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •