Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Problemy z hamulcami.

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    321
    BMW
    e38 740i
    Skąd
    WLKP
    Blog
    19

    Problemy z hamulcami.

    Miałem hamulce w idealnym stanie technicznym - przód zaciski (po regeneracji), tarcze i klocki - nowe od 750i. Tył standard od 740i w stanie również bdb.
    Działały jak żyleta, lekkie dotknięcie hamulca i samochód hamował.

    W sobotę zrobiłem kilka kółek po Torze Poznań, gdzie dosyć mocno hamowałem, o dziwo myślałem że standardowo tarcze wygną się w banany (jak to było na standardowych od 740i), ale na szczęście nie ma nic bicia.
    Po tych ostrych hamowaniach zauważyłem że trzeba mocniej wcisnąć pedał hamulca aby samochód zaczął hamować. Tak jak wcześniej lekko naciskałem i już samochód mocno hamował (a pedał hamulca stawiał opór - sprężynował), tak teraz dopiero działa przy wciśniętym pedale w 1/3, a pedał hamulca jest bardzo miękki. Wciskając pedał hamulca na maxa, w dalszym ciągu z każdej prędkości momentalnie załącza się ABS i samochód hamuje, ale pedał wchodzi znacznie głębiej niż wcześniej, gdzie przy niewielkim naciśnięciu na hamulec było ostre hamowanie. Stało mi się tak już na 2 okrążeniu toru.

    Wymieniłem pompę hamulcową (samą pompę, bez tego dużego czarnego zaraz za nią), zalałem wszystko nowym płynem hamulcowym i odpowietrzyłem układ. Dalej to samo. Gdzie szukać problemu ?
    Ostatnio edytowane przez tomaszeklolek ; 13-08-2013 o 22:57
    e38 m62TUb44 740i

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    a klockow przypadkiem nie starłeś? ja mialem kiedys miekkie klocki to wystarczylo jedno hamowanie z 230 zeby polowa klockow znikla

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar charzun
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    1,182
    BMW
    E38
    Skąd
    Wrocław
    Blog
    1
    ManiacDrifting popieram.. kiedyś do Omegi założyłem jakieś lipne klocki i po 3 tygodniach zaczęła blaszka od kończących się klocków piszczeć...

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar Roobs
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    1,433
    BMW
    E65 740D, E71- X6
    Skąd
    Wrocław
    Pamietaj że trzeba zalać odpowiedni płyn hamulcowy o wyższej temperaturze wrzenia, zwykły może nie dać rady zwłaszcza przy tak ciężkim aucie. Nie wiem jakie masz przewody hamulcowe, jak guma to też może mieć wpływ a stara to już całkowicie.

    PS
    Klocki mogę zetrzeć się już nawet po 2 okrążeniach

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    321
    BMW
    e38 740i
    Skąd
    WLKP
    Blog
    19
    Klocki mam ate, założone niedawno, może z 3 tys przebiegu... Gdyby klocek sie skonczyl powinno piszczeć, powinna też świecić informacja o zdarciu klocka, pozatym przez zaciski widać że sporo go zostało. Przewody mam fabryczne.
    e38 m62TUb44 740i

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar PaweliGosia
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    454
    BMW
    S8 D2, W221 S500
    Skąd
    Bydgoszcz
    To co Roobs napisał może mieć odniesienie w rzeczywistości. Kiedyś w Audi S4 po dość ostrej jeździe i konkretnych hamowaniach płyn tak się spienił i spęczniał od temp.że przez 20min nie mogłem z miejsca ruszyć. Po tym już heble nie były brzytwa a i pedał głębiej siadał.

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar Roobs
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    1,433
    BMW
    E65 740D, E71- X6
    Skąd
    Wrocław
    W ostrej torowej jeździe nawet nowe gumowe przewody najzwyczajniej pęcznieją a co może dziać się ze starymi to nawet nie myślę. Do tego seryjne pompy też takich obciążeń nie wytrzymują. Tor to nie jest miejsce pod które standardowe pompy są robione. Nawet te tuningowo-akcesoryjne lepsze od serii potrafią dawać spadek wydajności dlatego zazwyczaj są regulowane.

    PS
    Pamiętasz jaką miałeś v/max pod koniec prostej start-meta, przed wejściem na "Dużą patelnię" ?
    Ostatnio edytowane przez Roobs ; 15-08-2013 o 06:54

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    321
    BMW
    e38 740i
    Skąd
    WLKP
    Blog
    19
    Cytat Zamieszczone przez Roobs Zobacz posta
    Pamiętasz jaką miałeś v/max pod koniec prostej start-meta, przed wejściem na "Dużą patelnię" ?
    185, jak dobrze wleciałem na prostą i opóźniłem hamowanie to do 190

    Cytat Zamieszczone przez PaweliGosia Zobacz posta
    To co Roobs napisał może mieć odniesienie w rzeczywistości. Kiedyś w Audi S4 po dość ostrej jeździe i konkretnyc hamowaniach płyn tak się spienił i spęczniał od temp.że przez 20min nie mogłem z miejsca ruszyć. Po tym już heble nie były brzytwa a i pedał głębiej siadał.
    A zmieniałeś potem płyn i klocki? czy nic nie zrobiłeś i nie były brzytwy ?

    Zamówiłem nowe przewody elastyczne, do każdego koła. Widze też w katalogu części, że gdzieś po środku samochodu są też gumowe przewody. Jak sie uda do nich dostać to dla świętego spokoju też wymienię
    Ostatnio edytowane przez tomaszeklolek ; 15-08-2013 o 22:01
    e38 m62TUb44 740i

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar PaweliGosia
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    454
    BMW
    S8 D2, W221 S500
    Skąd
    Bydgoszcz
    nic nie robiłem i już nie były takie jak powinny

Podobne wątki

  1. [hamulce] Muszę się pochwalić hamulcami
    Przez brunoz w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 18-04-2013, 00:18
  2. Problem z hamulcami e38 740ia 1994r
    Przez alpinaB12 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 09-02-2012, 11:47
  3. [mechanika] Nietypowy problem z hamulcami
    Przez Marecki7er w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10-11-2010, 19:46
  4. Problem z hamulcami
    Przez koggi w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 20-05-2009, 12:43

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •