Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30

Wątek: humory mojej 750...

  1. #1
    Vip Vip Awatar Wiktor
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,544
    BMW
    EVO VIII
    Skąd
    Kraków

    humory mojej 750...

    Moje auto zaczyna mi co raz bardziej działać na nerwy :P Raz na jakiś czas (nie udało mi się tego powiązać z żadną okolicznością) wsiadam do auta po nocy, odpalam i silnik pracuję jak w ruskim czołgu - strasznie trzęsie całym autem i ogóle nie ma mocy, za pierwszym razem zgrało się to z tym, że tylko pół silnika mogłem przełączyć na gaz (dlatego zakładam że drugie pół nie pracowało w ogóle) - autem strasznie trzęsło i ledwo co wyjechałem na średnio stromą górkę, zjechałem z niej, zatrzymałem się, zgasiłem silnik zajrzałem pod maskę czy aby jakiś czujnik się nie wypiął czy coś ale wszystko było ok, wsiadłem do auta, odpaliłem i o dziwo wszystko wróciło do normy. Natomiast kolejne sytuacje już nie objawiały się aż tak nierówną pracą, ale strasznym spadkiem mocy. Z doświadczenia wiedziałem już, że wystarczy się zatrzymać, zgasić silnik i odpalić go jeszcze raz, ale mimo wszystko jest to strasznie denerwujące i martwie się, że pewnego razu ponowne odpalenie nie wystarczy :P poza tym nie lubię jak coś w aucie jest nie tak jak powinno :?

    Pewnie każdy chciałby mi teraz napisać, że trzeba jechać pod kompa i odczytać błędy, ale byłem już u mechanika i nie przeprowadził mi diagnostyki DME bo moduł nie odpowiada. Bez problemu można zdiagnozować wszystkie moduły oprócz silnika :? Czy wie ktoś czemu może się dziać i jak to naprawić?

    Mój mechanik zasugerował żeby nic z tym nie robić, a wiem że jak coś takiego mówi to znaczy to tylko tyle że nie chce mu sie tego robic i naprawa będzie dużo kosztowała nawet jeśli się okaże że to pierdoła... także stwierdziłem, że może ktoś tutaj na forum będzie w stanie mi pomóc znaleźć rozwiązanie tego problemu zanim zacznę molestować następnych majstrów ;) z góry serdeczne dzięki!
    Pozdrawiam
    Wiktor
    Używajcie polskich znaków - jest różnica czy robisz komuś łaskę czy laske.

  2. #2
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    Albo twój mechanik stwierdził ,że nie ma co teraz w koszta wchodzić i można poczekać do zgonu pacjenta i wtedy zacząć dłubać i szukać .

  3. #3
    Vip Vip Awatar max mt
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,156
    BMW
    E38 735iA i E39 530d
    Skąd
    Koszalin
    Nie wiem jaką masz instalację gazową, ale czy nie jest tak że powinno się wyłączać silnik na benzynie? Być może zostaje w układzie dolotowym mieszanka gazu i po przełączaniu porannym na benzynę jest problem :?

  4. #4
    Vip Vip Awatar max mt
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,156
    BMW
    E38 735iA i E39 530d
    Skąd
    Koszalin
    Nie wiem jaką masz instalację gazową, ale czy nie jest tak że powinno się wyłączać silnik na benzynie? Być może zostaje w układzie dolotowym mieszanka gazu i po przełączaniu porannym na benzynę jest problem :?

  5. #5
    użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,914
    BMW
    Mała Ladacznica E30 M10 Coupe
    Skąd
    WPI
    Cytat Zamieszczone przez max mt
    Nie wiem jaką masz instalację gazową, ale czy nie jest tak że powinno się wyłączać silnik na benzynie? Być może zostaje w układzie dolotowym mieszanka gazu i po przełączaniu porannym na benzynę jest problem :?
    Troche to archaiczne! To miało zastosowanie w instalacjach pierwszej generacji stosowanych w samochodach z zasilaniem gaźnikowym. Tam rzeczywiście należało przed włączeniem gazu wypalić paliwo z gaźnika i potem przed zgaszeniem samochodu przełączyć z powrotem na Pb w celu dopompowania paliwa do komory w gaźniku, by rano można było odpalić z Pb. W samochodach zasilanych układem wtryskowym montuje sie instalacje co najmniej drugiej generacji, gdzie dawkowanie gazu odbywa sie poprzez mixer (tak samo jak w pierwszej generacji) umieszczony w układzie dolotowym, lecz sterowanie dawkowaniem odbywa się za pomoca silniczka krokowego (gaz zasysany jest podciśnieniem wraz z powietrzem do komory spalania. W przypadku gdy kolektor dolotowy wykonany jest z tworzywa sztucznego zakłada się wtrysk gazu w celu jego precyzyjnego dawkowania (by uniknąć detonacji cofającego się gazu w kolektorze).
    To tak ogólnikowo i bez wnikania w szczegóły budowy niektórych pojazdów! ;)
    [URL=http://www.youtube.com/watch?v=VDqIJUMsR3A].:WIERNOSC jest NUDNA:.[/URL] :D

  6. #6
    użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,914
    BMW
    Mała Ladacznica E30 M10 Coupe
    Skąd
    WPI
    W celu stwierdzenia, dlaczego nie można się połączyć z silnikiem, udałbym się do instalatora, który instalował instalację. :P
    [URL=http://www.youtube.com/watch?v=VDqIJUMsR3A].:WIERNOSC jest NUDNA:.[/URL] :D

  7. #7
    Vip Vip Awatar max mt
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,156
    BMW
    E38 735iA i E39 530d
    Skąd
    Koszalin
    Cytat Zamieszczone przez radoshb
    Cytat Zamieszczone przez max mt
    Nie wiem jaką masz instalację gazową, ale czy nie jest tak że powinno się wyłączać silnik na benzynie? Być może zostaje w układzie dolotowym mieszanka gazu i po przełączaniu porannym na benzynę jest problem :?
    Troche to archaiczne! To miało zastosowanie w instalacjach pierwszej generacji stosowanych w samochodach z zasilaniem gaźnikowym. Tam rzeczywiście należało przed włączeniem gazu wypalić paliwo z gaźnika i potem przed zgaszeniem samochodu przełączyć z powrotem na Pb w celu dopompowania paliwa do komory w gaźniku, by rano można było odpalić z Pb. W samochodach zasilanych układem wtryskowym montuje sie instalacje co najmniej drugiej generacji gdzie dawkowanie gazu odbywa sie poprzez mixer umieszczony w układzie dolotowym (gaz zasysany jest podciśnieniem wraz z powietrzem do komory spalania. W przypadku gdy kolektor dolotowy wykonany jest z tworzywa sztucznego zakłada się wtrysk gazu w celu jego precyzyjnego dawkowania (by uniknąć detonacji cofającego się gazu w kolektorze).
    To tak ogólnikowo i bez wnikania w szczegóły budowy niektórych pojazdów! ;)
    Niestety nie jestem specjalistą od gazu, ale kiedyś tak słyszałem, fakt było to dawno ;) :x

  8. #8
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    WIKTOR jesli masz kiedys chwile podjedz do mnie i pojedziemy do mojego mechanika co ma 7 w 1 paluszku niech rzuci okiem
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  9. #9

    Re: humory mojej 750...

    Cytat Zamieszczone przez Wiktor
    Moje auto zaczyna mi co raz bardziej działać na nerwy :P Raz na jakiś czas (nie udało mi się tego powiązać z żadną okolicznością) wsiadam do auta po nocy, odpalam i silnik pracuję jak w ruskim czołgu - strasznie trzęsie całym autem i ogóle nie ma mocy, za pierwszym razem zgrało się to z tym, że tylko pół silnika mogłem przełączyć na gaz (dlatego zakładam że drugie pół nie pracowało w ogóle) - autem strasznie trzęsło i ledwo co wyjechałem na średnio stromą górkę, zjechałem z niej, zatrzymałem się, zgasiłem silnik zajrzałem pod maskę czy aby jakiś czujnik się nie wypiął czy coś ale wszystko było ok, wsiadłem do auta, odpaliłem i o dziwo wszystko wróciło do normy. Natomiast kolejne sytuacje już nie objawiały się aż tak nierówną pracą, ale strasznym spadkiem mocy. Z doświadczenia wiedziałem już, że wystarczy się zatrzymać, zgasić silnik i odpalić go jeszcze raz, ale mimo wszystko jest to strasznie denerwujące i martwie się, że pewnego razu ponowne odpalenie nie wystarczy :P poza tym nie lubię jak coś w aucie jest nie tak jak powinno :?

    Pewnie każdy chciałby mi teraz napisać, że trzeba jechać pod kompa i odczytać błędy, ale byłem już u mechanika i nie przeprowadził mi diagnostyki DME bo moduł nie odpowiada. Bez problemu można zdiagnozować wszystkie moduły oprócz silnika :? Czy wie ktoś czemu może się dziać i jak to naprawić?

    Mój mechanik zasugerował żeby nic z tym nie robić, a wiem że jak coś takiego mówi to znaczy to tylko tyle że nie chce mu sie tego robic i naprawa będzie dużo kosztowała nawet jeśli się okaże że to pierdoła... także stwierdziłem, że może ktoś tutaj na forum będzie w stanie mi pomóc znaleźć rozwiązanie tego problemu zanim zacznę molestować następnych majstrów ;) z góry serdeczne dzięki!
    przepraszam ze to mowie ale:
    to tak jest jak montuje sie gaz do v12.Nie widzialem jeszcze dobrze pracujacego gazu do v12 a troche 750 z gazem widzialem.Myslisz ze tak pracujacy silnik nie ma wplywu np. długowiecznosc skrzyni?Wywal gaz podjezdz na kompa i zobacz co sie dzieje bo jak cos pierdyknie to sie w 10.000 nie zamkniesz tyle mojej rady

  10. #10
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Podobne objawy ma lub mial u siebie KRONOS w swojej V12 (bez gazu).

    Jezeli silnik odpalil tylko na 6 cylindrow - to znaczy ze drugie 6 zostalo wprowadzone w tryb awaryjny.

    Nie napisales konkretnie czy dzieje sie tak tylko przy pracy na gazie.

    Przyjrzal bym sie na twoim miejscu - katalizatorom czy nie sa zapchane a takze sprawdzil sondy lambda.

    Jezeli moge spytac - jakie instalacje zostaly u ciebie zainstalowane (rozumiem ze dwie) i w jaki sposob zostaly zaprogramowane ich centralki (zmapowane).

    Moze u ciebie istniec problem zlej synchronizacji dwoch instalacji gazowych.

    Jezeli 6 cylindrow bedzie dostawalo inna mieszanke niz drugie 6 - bedzie dochodzic do tego typu problemow.

    Osobiscie balbym sie zaryzykowac wsadzenie gazu do V12 - i z tym zwiazanymi komplikacjami - choc sa dowody na to ze dziala to wspaniale - przeklad CASI z forum.
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •