Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30

Wątek: humory mojej 750...

  1. #21
    Vip Vip Awatar casi123
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    311
    BMW
    e-38 750
    Skąd
    Gdańsk
    a ja swoje: wina katalizatorów. kolega w 528 ma dokładnie to co TY i tez nie ma katów.

  2. #22
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    haha wiktorek moze go pomiziaj po ukladach mow do niego i piesc
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  3. #23
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    Cytat Zamieszczone przez ADASIO
    haha wiktorek moze go pomiziaj po ukladach mow do niego i piesc
    Na moją to działa :)

  4. #24
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    372
    BMW
    740iA, e30 344i, 126p
    Skąd
    Pruszkow
    Wiktor, a pojedz do gazownika i sprawdz czy nie masz za bogato gazu. Jak tak mialem u siebie, co prawda w 740, ale zbyt bogaty gaz doprowadzil do bledow w kompie beznynowym i wylaczal polowe cylindrow!! Co nbajlepsze ze nie zawsze to sie dzialo. Moze warto poszukac u Ciebie w tym kierunku...

  5. #25
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    178
    BMW
    E65
    Skąd
    Olsztyn
    Witam, wydaje mi sie ze nie jest to wina LPG. Ja nie mam gazu, a takie objawy co Wiktor opisal wyzej mam od jakiegos miesiaca. Dopiero jak wylaczam silnik i ponownie odpalam wszystko gra az milo. Podpialem pod komp, i do wymiany mam sondy lambda. Niedlugo bede wymianial sondy i swiece, to zobaczymy jak bedzie wtedy chodzil.

    Pozdrawiam
    5.0 V8 IROC-Z28

  6. #26
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Wiktor po prostu wymien pompke paliwowa zasilajaca rzad cylindrow ktory ci sie wylacza- powinno byc po sprawie ;)

    p.s.:Dla wiadomosci ogolnej - sondy lambda [glow=red:5b5ed4ba6b]NIE DZIALAJA OD RAZU PO ODPALENIU SILNIKA[/glow:5b5ed4ba6b]. Dopiero po okolo 30s po odpaleniu komputer zaczyna brac pod uwage to co one podaja.
    Wiec napewno nie jest to wina sond ;)

    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  7. #27
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    50
    w 750 jest jedna pompa paliwa to nie to
    w takim przypadku sprawdż szczelność kolektorów ssoncych (dardzo ważne w tym modelu)
    wymień świece zapłonowe ale raczej masz nieszczelność. posłuchaj pod maską czy coś nie syczy (objaw nieszczelności a drugi nieruwna praca strzelanie w kolektor ssoncy na zimnym motorze po zagrzaniu jest OK)

    ja mam podobny przypadek jak ty i narazie go nie zwalczyłem 7-mka jeżdzi jak złoto po paru kilometrach traci moc i jedzie jak 728 po zatrzymaniu i ponownym odpaleniu jest ogie. Z diagnozą kompem. jest prodlem

  8. #28
    Vip Vip Awatar tomcad
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    493
    BMW
    E38 728 '96
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez Wiktor


    4. Przede wszystkim zależy mi na diagnostyce silnika, czy ktoś mógłby mi podać jakieś przyczyny tego, że nie można tego zrobić? Wtedy po odczytaniu błędów, odczytów z sond i innych parametrów na pewno łatwiej byłoby zdiagnozować przyczynę tej usterki.

    Miałem podobny problem, komp po podpięciu komunikował, że mam zepsuty jakiś modół w zegarach. Po wymianie na inne diagnoza była bezproblemowa.
    E23 728 - E38 728 - E60 520d - E65 750i

  9. #29
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    106
    BMW
    e38 750 iL
    Skąd
    Otwock
    Ciekawa jest zależność, że Ci co najbardziej krytykują LPG w 750-ce widują ją jedynie na zdjęciach :hah:
    Jak się zakłada instalację do v12 to się to robi w profesjonalnym zakładzie a nie u Pana Mietka w garażu (dodam od razu że nie kosztuje ona 2000 PLN :D )
    Moja lalka śmiga na gazie bezproblemowo (tylko power gaz Shell)

    Pozdro

    ps. polecam ci sprawdzenie kaloryczności mieszanki jak któryś kolega wcześniej.
    e38 750 iL cosmosschwarz metalic / M73 / 1995

  10. #30
    Vip Vip Awatar Wiktor
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,544
    BMW
    EVO VIII
    Skąd
    Kraków
    Dzięki za rady i brawa dla kolegi amar - okzało się, że to nieszczelność w dolocie, najprawdopodobniej do wymiany uszczelki pod kolektorami, 4 razy po 435 zł / sztuka czyli z robotą ok. 2 tysiące ;)

    Jak widać gaz nie miał z tym nic wspólnego :P


    Natomiast co do diagnostyki, udało się odczytać błędy jakimś starszym Modic'iem. Po obu stronach silnika zarejstrowany błąd zapłonu na cylindrach 1 2 4 7 8 9 10 11 12 oprócz tego błąd sondy lambda :P

    p.s. czy te uszczelki pod kolektory występują tylko w oryginale? Ewentualnie czy można je dorobić?
    Pozdrawiam
    Wiktor
    Używajcie polskich znaków - jest różnica czy robisz komuś łaskę czy laske.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •