Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Wymiana łożyska z piastą - problem z włożeniem czujnika ABS

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    17
    BMW
    BMW E32 735iL M30
    Skąd
    Tarnowskie Góry

    Wymiana łożyska z piastą - problem z włożeniem czujnika ABS

    Witam

    Dziś wymieniałem z prawej strony przód piaste z łożyskiem ponieważ stare od kilku dni strasznie "buczało" przy wyjmowaniu starej piasty (nie było problemu, zeszłam lekko" zauważyłem że czujnik jest tak jak bym przy tym kole zębatym z piasty, natomiast po włożeniu nowej piasty a raczej przy próbach, nie mogłem jej założyć ponieważ tak jak by czujnik ją blokował, wystawał za bardzo i te koło zębate nie mogło sie obok niego schować.. ???

    Wykręciłem czujnik ABS aby go nie uszkodzić przy montazu piasty i elegancko piasta weszła, dokręciłem bardzo mocno (klucz 46) pożniej przedłużka, ruła.. poskakałem dla pewności po niej i jest! Ale pojawił się problem :( Nie moge włożyć czujnika ABS bo brakuje mi jakieś 3mm aby kołniez mocujący go dotknął sie z otworem przykręcenia śruby, a czujnik nie chce wejść ponieważ dotyka/ opiera się o te koło zębate z piasty..

    Błagam, proszę o szybką odpowiedz, narazie czujnika nie załozylem tylko podpiołem go wyzej na opasce zaciskowej i czeka mnie jeszcze raz demontaż..

    Moje pytanie.. Jak on ma leżeć w stosunku do tego koła zębatego/ piasty??? to co wychodzi z czujnika ma taki kształt jak by romb?

  2. #2
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Piasta oryginal?? czy made in china?
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    17
    BMW
    BMW E32 735iL M30
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Piasta MAX GEAR zamiennik..

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    17
    BMW
    BMW E32 735iL M30
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Zauwazyłem tylko że w mojej piaście pierścień jest niczym zakończony i wygląda tak http://allegro.pl/nowa-piasta-przod-...398080301.html

    A w piąscie którą zdjąłem, pierścień ABS był zakończony tak: http://allegro.pl/piasta-przod-bmw-e...414199201.html

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Nowiq
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    252
    BMW
    e32
    Skąd
    Hajnówka
    Na chłopski rozum jeśli pierścień abs-u jest większy to i tak powinno dobrze prędkość czytać. Zależy czy ilością ząbków się nie różni. Ale takie naciągane troche. Jeśli różnica jednak będzie miała znaczenie to abs może "głupieć". Na eml jeśli masz też może i by miało wpływ. Jakieś szarpania i inne takie. MAXGEAR chyba nikt nie poleci, bo to jest tańsze niż tanie. Chociaż drążek środkowy u mnie już rok działa. Zrób jakąś podkładkę po czujnik w miejscu śrubki od czujnika tylko tak żeby nie dotykał pierścienia i za daleko nie był i sprawdź jak będzie działało. Jak lipa to inne łożysko pozostaje zakupić, a te jeśli nie widać śladu montażu to zwróć i powiedz, że nie pasuje.

  6. #6
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez Luksus Zobacz posta
    Piasta MAX GEAR zamiennik..
    No to nie ma sie co dziwic- sprawdz czy wogole ori felga bedzie wogole pasowac na ta "piaste" :D
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  7. #7
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    tu nie chodzi o marke, ale o zle dobraną piaste, czy myslicie ze firma ktora produkuje taki zamiennik to zle wypuszcza cała linnie? poza tym nie ma peoducenta max gear, to jet pakowacz tak jak np ruville, tak jak 3 max czy inny brendowy towar

    podaj mi nr tego max geara to powiem ci od czego jest

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    17
    BMW
    BMW E32 735iL M30
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Dzięki chłopaki za dobre chęci :) jutro spisze numer bo opakwanie zostalo w aucie ale jesli chodzi o piaste to wszystko elegancko pasowało tylko ten czujnik... co do samej marki to tak, max gear to opakowanie ale co produkuje samą część to pojęcia nie mam..

    Chodziło mi przede wszystkim czy ten czujnik musi sie jakoś wspierać na tym kole, obcierać? czy na zasadzie że jest umiejscowiony np. 2-3mm od tego koła zębatego tak by nie wadził a spokojnie mogł szczytywać?

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Nowiq
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    252
    BMW
    e32
    Skąd
    Hajnówka
    Nie ma prawa dotykać. 2-3mm to za duży odstęp

  10. #10
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Od 0,5 do 1 mm będzie ok. Im więcej tym gorzej przy dojeżdżaniu do czegoś z małą prędkością hamując.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

Podobne wątki

  1. [mechanika] Wymiana czujnika ABS tył
    Przez Johnny_Bravo w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 12-07-2017, 07:21
  2. Wymiana łożyska koła tył
    Przez sebobass w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 04-05-2015, 18:27
  3. [zawieszenie] Abs - po wymianie czujnika abs wariuje!!!
    Przez kataniarz w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 11-12-2012, 15:23
  4. brak ABS po wymianie piasty-łożyska
    Przez PiotrekV8 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 24-03-2012, 15:49
  5. [ elektryka] Wymiana kabli + problem z ABS
    Przez orson w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-07-2009, 10:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •