Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 1 do 10 z 12

W±tek: Pro¶ba o opiniê o zespole napêdowym E38 740d.

  1. #1
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Aug 2013
    Posty
    9
    BMW
    730d E65 r. 2008
    Sk±d
    Warszawa

    Pro¶ba o opiniê o zespole napêdowym E38 740d.

    Witam wszystkich!

    Przez ostatnie osiem lat je¼dzi³em ¶licznym, granatowym E38 730d (przejecha³em nim ponad 200kkm). Niestety kilka tygodni temu mia³em wypadek i moja siódemeczka zosta³a tylko magazynem czê¶ci zamiennych, a ja czekam na wyp³atê z OC sprawcy... :(

    Ale do rzeczy. Chcê odkupiæ sobie ¶liczn±, zadban± E38 (do E65 nie mogê siê jako¶ przekonaæ, a poza tym przebiegi czêsto maj± podobne). Obejrza³em ju¿ kilka 730d (od 17000 do 23000) i na razie pora¿ka...

    Znalaz³em za to 740d, ¶liczn±, zadban±, zawieszenie pracuje jak bajka (silnik prawie...) etc… Przebieg ok. 250kkm. Samochód z dusz±, jak nic!
    I tu siê zaczyna mój dylemat. Obdzwoni³em dwóch znanych mi znakomitych warszawskich czarodziejów od BMW - obaj jak jeden m±¿ - "740d - unikaæ jak ognia, albo bêdziemy siê czêsto widywaæ!"
    Poczyta³em forum - wychodzi mi obraz, ¿e silnik czterolitrowy zapewne dobry i trwa³y, ale gorzej ze sprê¿arkami, przep³ywomierzami wtryskami etc.

    A jednak, czytaj±c forum wyda³o mi siê, ¿e trochê takich je¼dzi i w³a¶ciciele s± w nich rozkochani…

    Dlatego potrzebujê opinii kogo¶, kto naprawdê zna siê na tych samochodach i czterolitrowych dieselach, kto pomo¿e mi rozstrzygn±æ dylematy (moi "magowie" przyznali, ¿e zdarza³o im siê takie naprawiaæ, w³±cznie z remontem kapitalnym, ale raczej pojedyncze sztuki). Czy mo¿ecie mi podpowiedzieæ kogo¶ takiego? Mo¿e który¶ z Kolegów forumowiczów, a mo¿e jest w PL kto¶, kogo mo¿ecie poleciæ, kto serwisowa³ tych silników na tyle du¿o, ¿eby pomóc mi podj±æ decyzjê? Czy faktycznie taki samochód oznacza, ¿e ¿eby doprowadziæ go do stanu na kolejnych 100000km muszê wydaæ na to drugie tyle, co za niego zap³acê?

    Powiem szczerze, ¿e praca tego motoru strasznie mnie wci±ga i serce jest bardziej ni¿ na tak, ale rozum ka¿e przeanalizowaæ fakty.

    Pozdrawiam, Hubert

  2. #2
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Jun 2007
    Posty
    129
    BMW
    E38 740 d, F01 730 d
    Sk±d
    Polska
    Ja swoj± 740 d je¿d¿ê od ponad sze¶ciu lat i pod wzglêdem mechanicznym( i ka¿dym innym) bardzo sobie chwalê. W momencie zakupu auto mia³o 210 tys. przebiegu i do dzi¶ przejecha³em ok. 80 tys. (tylko, mam te¿ drugie auto). Je¶li chodzi o naprawy to regenerowa³em raz trzy wtryski i nic poza tym. Turbiny, skrzynia biegów (ja nie wymienia³em tu oleju) pracuj± ok. Z rzeczy eksploatacyjnych regenerowa³em alternator i rozrusznik, jakie¶ tam pojedyñcze koñcówki dr±¿ków i to wszystko. Auto w d³ugie podró¿e sprawdza siê ¶wietnie. My¶lê, ¿e jeszcze d³ugi czas mi pos³u¿y ( e65 nie chcê bo mi siê nie podoba). Pozdrawiam!
    Pozdrawiam!

  3. #3
    Vip Vip
    Do³±czy³
    Nov 2008
    Posty
    1,068
    BMW
    E38- 740D 1999r.p.
    Sk±d
    62-872 Godziesze
    No to i Ja co¶ podpowiem bo 740d mam ju¿ 4,5roku i je¿eli chodzi o silnik to nie ma ¿adnych problemów, zero brania oleju, odpal w najwiêksze mrozy z kopyta choæ na podwórku s± auta nowe które siê poddaj± a e38 daje radê na maxa :)

    Ja osobi¶cie polecam 740d.

    Wymieni³em przep³ywki regenerowa³em alternator i rozrusznik,wymienia³em olej w skrzyni automatycznej,regenerowa³em sprzêg³o hydrokinetyczne czy jak to siê tam zwie:)

    Nowy akumulator i standardowo czujniki pdc itp drobiazgi :)

    A jak by¶ by³ zainteresowany kupnem to daj znaæ na pw- muszê przesi±¶æ siê do VAN-a :)

  4. #4
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar artur677
    Do³±czy³
    Jul 2011
    Posty
    467
    BMW
    Jakie¶ jest ;)
    Sk±d
    Miêdzychód

    Post

    Odkopiê temacik
    Co¶ ma³o osób siê wypowiedzia³o w temacie,mo¿e u¿ytkownicy 740D co¶ dodadz± nowego na temat ??? Jak to jest z tym motorem,psuje siê czy nie ?

    Ju¿ znalaz³em parê tematów.
    Ostatnio edytowane przez artur677 ; 27-04-2014 o 10:46
    Mam 7, kiedy¶ mia³em 7 no i pó¼niej te¿ bêdê mia³ 7

  5. #5
    Do¶wiadczony U¿ytkownik
    Do³±czy³
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Sk±d
    ...
    skoro szuka³e¶ 730d to zerka³e¶ na t±? http://otomoto.pl/bmw-730-super-stan...C32182285.html auto kolegi z forum (tzn chyba z tego forum, bo wiem ¿e ogl±da³em gdzie¶ w temacie powitalnym)

  6. #6
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Apr 2014
    Posty
    196
    BMW
    e38 730dA(by³o) e65 730d (jest)
    Sk±d
    Koszalin

    Post

    Kolega polecial z cena :d 18,000 to chyba maks co mozna wyciagnac z tego ;D I TO K£AMSTWO !!!! Informacje dodatkowe:
    Cena do negocjacji
    Bez mo¿liwo¶ci zamiany
    Ilo¶æ kluczy : 3
    ¦rednie spalanie : Oleju Napêdowego: 8l/100km ten silnik w trasie wiecej niz 8 wezmie :d

  7. #7
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar SajneK
    Do³±czy³
    Feb 2014
    Posty
    241
    BMW
    E38 740D 2000r
    Sk±d
    Warszawa

    Post

    Cytat Zamieszczone przez piter7898 Zobacz posta
    Kolega polecial z cena :d 18,000 to chyba maks co mozna wyciagnac z tego ;D I TO K£AMSTWO !!!! Informacje dodatkowe:
    Cena do negocjacji
    Bez mo¿liwo¶ci zamiany
    Ilo¶æ kluczy : 3
    ¦rednie spalanie : Oleju Napêdowego: 8l/100km ten silnik w trasie wiecej niz 8 wezmie :d

    Niezlym piecem trzeba isc zeby 3.0d wiecej niz 8 wziela w trasie, moje 740d bierze 8 w trasie przy normalnej jezdzie, 6l przy 100 na godzine (emeryt styl), 10l piecem

  8. #8
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Sep 2013
    Posty
    115
    BMW
    740
    Sk±d
    Gorzów
    Posiadam e38 740d 2000r od 2 latek regenerowa³em turbo bo zaczê³o gwizdaæ delikatnie 700z³ ,z zawieszenia 2 wahacze przód , olej w skrzyni ( nie potrzebnie bo teraz przy zmianie z 2 na 3 czasem delikatnie przyszarpie ,, standardowo ko³o pasowe tzw dwu masowe z allegro koszt 250z³.. Po za tym auto piorun straszny ,,kto dobrze czuje siê w 30dieslu niech przy nim zostanie dla Mnie to za ma³o pod peda³em i stwierdzam ¿e 40diesel to rewelacyjny i mocny silnik...

  9. #9
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar YBSA
    Do³±czy³
    Jul 2010
    Posty
    433
    BMW
    730d 2001r.
    Sk±d
    WPZ
    Popieram przedmówców- totalnie bezawaryjna motorownia. Ze ¶wiate³ ³amie kark, jazda z zdezaktywowanym DSC jest po prostu proszeniem siê o wys³anie na tamten ¶wiat. Spalanie zbli¿one do 3.0d. Prêdko¶æ max >250km/h. Wiêkszo¶æ osobówek puchnie przy 740d.
    Wymieni³em przep³ywki i naprawiany by³ sterownik jednej z turbin. Odpala w ka¿dy mróz, piêkny gang silnika, ja w mocnym ci±gniku Jelcza. Dla mnie rewelacja.

  10. #10
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Aug 2011
    Posty
    511
    BMW
    E65 740d, 335i, 750dX
    Sk±d
    LU
    Jak przedmowcy, mam w E65 ale budowa bardzo podobna, wiekszosc osprzetu pasuje od E38.

    Sam widuje mechanika jedynie co kilka miesiecy przy wymianie oleju w silniku :), jak samemu nie chce mi sie wymieniac... czasami trzeba dac komus zarobic chociaz za wymiane ;)

    Magicy co pisza zeby unikac poprostu nie ogarniaja bi-turbo.

Podobne w±tki

  1. [E65/66] 740d i 730d pro¶ba o opiniê..
    Przez Karolu! w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 05-11-2012, 20:50
  2. [ pozostale] Pro¶ba o porade e65 730d czy 740d
    Przez ralf7742 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 15-04-2010, 18:59
  3. Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 27-01-2010, 17:00
  4. Pro¶ba o opiniê 2-óch E38
    Przez Borys232 w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 03-01-2010, 13:35
  5. Pro¶ba o opiniê !!
    Przez szalik1 w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-11-2009, 20:07

Tagi dla tego w±tku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •