Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Prośba o opinię o zespole napędowym E38 740d.

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    9
    BMW
    730d E65 r. 2008
    Skąd
    Warszawa

    Prośba o opinię o zespole napędowym E38 740d.

    Witam wszystkich!

    Przez ostatnie osiem lat jeździłem ślicznym, granatowym E38 730d (przejechałem nim ponad 200kkm). Niestety kilka tygodni temu miałem wypadek i moja siódemeczka została tylko magazynem części zamiennych, a ja czekam na wypłatę z OC sprawcy... :(

    Ale do rzeczy. Chcę odkupić sobie śliczną, zadbaną E38 (do E65 nie mogę się jakoś przekonać, a poza tym przebiegi często mają podobne). Obejrzałem już kilka 730d (od 17000 do 23000) i na razie porażka...

    Znalazłem za to 740d, śliczną, zadbaną, zawieszenie pracuje jak bajka (silnik prawie...) etc… Przebieg ok. 250kkm. Samochód z duszą, jak nic!
    I tu się zaczyna mój dylemat. Obdzwoniłem dwóch znanych mi znakomitych warszawskich czarodziejów od BMW - obaj jak jeden mąż - "740d - unikać jak ognia, albo będziemy się często widywać!"
    Poczytałem forum - wychodzi mi obraz, że silnik czterolitrowy zapewne dobry i trwały, ale gorzej ze sprężarkami, przepływomierzami wtryskami etc.

    A jednak, czytając forum wydało mi się, że trochę takich jeździ i właściciele są w nich rozkochani…

    Dlatego potrzebuję opinii kogoś, kto naprawdę zna się na tych samochodach i czterolitrowych dieselach, kto pomoże mi rozstrzygnąć dylematy (moi "magowie" przyznali, że zdarzało im się takie naprawiać, włącznie z remontem kapitalnym, ale raczej pojedyncze sztuki). Czy możecie mi podpowiedzieć kogoś takiego? Może któryś z Kolegów forumowiczów, a może jest w PL ktoś, kogo możecie polecić, kto serwisował tych silników na tyle dużo, żeby pomóc mi podjąć decyzję? Czy faktycznie taki samochód oznacza, że żeby doprowadzić go do stanu na kolejnych 100000km muszę wydać na to drugie tyle, co za niego zapłacę?

    Powiem szczerze, że praca tego motoru strasznie mnie wciąga i serce jest bardziej niż na tak, ale rozum każe przeanalizować fakty.

    Pozdrawiam, Hubert

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    129
    BMW
    E38 740 d, F01 730 d
    Skąd
    Polska
    Ja swoją 740 d jeżdżę od ponad sześciu lat i pod względem mechanicznym( i każdym innym) bardzo sobie chwalę. W momencie zakupu auto miało 210 tys. przebiegu i do dziś przejechałem ok. 80 tys. (tylko, mam też drugie auto). Jeśli chodzi o naprawy to regenerowałem raz trzy wtryski i nic poza tym. Turbiny, skrzynia biegów (ja nie wymieniałem tu oleju) pracują ok. Z rzeczy eksploatacyjnych regenerowałem alternator i rozrusznik, jakieś tam pojedyńcze końcówki drążków i to wszystko. Auto w długie podróże sprawdza się świetnie. Myślę, że jeszcze długi czas mi posłuży ( e65 nie chcę bo mi się nie podoba). Pozdrawiam!
    Pozdrawiam!

  3. #3
    Vip Vip
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    1,068
    BMW
    E38- 740D 1999r.p.
    Skąd
    62-872 Godziesze
    No to i Ja coś podpowiem bo 740d mam już 4,5roku i jeżeli chodzi o silnik to nie ma żadnych problemów, zero brania oleju, odpal w największe mrozy z kopyta choć na podwórku są auta nowe które się poddają a e38 daje radę na maxa :)

    Ja osobiście polecam 740d.

    Wymieniłem przepływki regenerowałem alternator i rozrusznik,wymieniałem olej w skrzyni automatycznej,regenerowałem sprzęgło hydrokinetyczne czy jak to się tam zwie:)

    Nowy akumulator i standardowo czujniki pdc itp drobiazgi :)

    A jak byś był zainteresowany kupnem to daj znać na pw- muszę przesiąść się do VAN-a :)

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar artur677
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    467
    BMW
    Jakieś jest ;)
    Skąd
    Międzychód

    Post

    Odkopię temacik
    Coś mało osób się wypowiedziało w temacie,może użytkownicy 740D coś dodadzą nowego na temat ??? Jak to jest z tym motorem,psuje się czy nie ?

    Już znalazłem parę tematów.
    Ostatnio edytowane przez artur677 ; 27-04-2014 o 10:46
    Mam 7, kiedyś miałem 7 no i później też będę miał 7

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    skoro szukałeś 730d to zerkałeś na tą? http://otomoto.pl/bmw-730-super-stan...C32182285.html auto kolegi z forum (tzn chyba z tego forum, bo wiem że oglądałem gdzieś w temacie powitalnym)

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    196
    BMW
    e38 730dA(było) e65 730d (jest)
    Skąd
    Koszalin

    Post

    Kolega polecial z cena :d 18,000 to chyba maks co mozna wyciagnac z tego ;D I TO KŁAMSTWO !!!! Informacje dodatkowe:
    Cena do negocjacji
    Bez możliwości zamiany
    Ilość kluczy : 3
    Średnie spalanie : Oleju Napędowego: 8l/100km ten silnik w trasie wiecej niz 8 wezmie :d

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar SajneK
    Dołączył
    Feb 2014
    Posty
    241
    BMW
    E38 740D 2000r
    Skąd
    Warszawa

    Post

    Cytat Zamieszczone przez piter7898 Zobacz posta
    Kolega polecial z cena :d 18,000 to chyba maks co mozna wyciagnac z tego ;D I TO KŁAMSTWO !!!! Informacje dodatkowe:
    Cena do negocjacji
    Bez możliwości zamiany
    Ilość kluczy : 3
    Średnie spalanie : Oleju Napędowego: 8l/100km ten silnik w trasie wiecej niz 8 wezmie :d

    Niezlym piecem trzeba isc zeby 3.0d wiecej niz 8 wziela w trasie, moje 740d bierze 8 w trasie przy normalnej jezdzie, 6l przy 100 na godzine (emeryt styl), 10l piecem

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    115
    BMW
    740
    Skąd
    Gorzów
    Posiadam e38 740d 2000r od 2 latek regenerowałem turbo bo zaczęło gwizdać delikatnie 700zł ,z zawieszenia 2 wahacze przód , olej w skrzyni ( nie potrzebnie bo teraz przy zmianie z 2 na 3 czasem delikatnie przyszarpie ,, standardowo koło pasowe tzw dwu masowe z allegro koszt 250zł.. Po za tym auto piorun straszny ,,kto dobrze czuje się w 30dieslu niech przy nim zostanie dla Mnie to za mało pod pedałem i stwierdzam że 40diesel to rewelacyjny i mocny silnik...

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar YBSA
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    433
    BMW
    730d 2001r.
    Skąd
    WPZ
    Popieram przedmówców- totalnie bezawaryjna motorownia. Ze świateł łamie kark, jazda z zdezaktywowanym DSC jest po prostu proszeniem się o wysłanie na tamten świat. Spalanie zbliżone do 3.0d. Prędkość max >250km/h. Większość osobówek puchnie przy 740d.
    Wymieniłem przepływki i naprawiany był sterownik jednej z turbin. Odpala w każdy mróz, piękny gang silnika, ja w mocnym ciągniku Jelcza. Dla mnie rewelacja.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    511
    BMW
    E65 740d, 335i, 750dX
    Skąd
    LU
    Jak przedmowcy, mam w E65 ale budowa bardzo podobna, wiekszosc osprzetu pasuje od E38.

    Sam widuje mechanika jedynie co kilka miesiecy przy wymianie oleju w silniku :), jak samemu nie chce mi sie wymieniac... czasami trzeba dac komus zarobic chociaz za wymiane ;)

    Magicy co pisza zeby unikac poprostu nie ogarniaja bi-turbo.

Podobne wątki

  1. [E65/66] 740d i 730d prośba o opinię..
    Przez Karolu! w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 05-11-2012, 20:50
  2. [ pozostale] Prośba o porade e65 730d czy 740d
    Przez ralf7742 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 15-04-2010, 18:59
  3. Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 27-01-2010, 17:00
  4. Prośba o opinię 2-óch E38
    Przez Borys232 w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 03-01-2010, 13:35
  5. Prośba o opinię !!
    Przez szalik1 w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-11-2009, 20:07

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •