Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: [E38] Problem z elektrozaworami

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    48
    BMW
    Było E38 740i jest E65 730d
    Skąd
    Góra

    [E38] Problem z elektrozaworami

    Witam,
    Jako iż przekopałem całe forum w poszukiwaniu odpowiedzi i nic nie znalazłem, postanowiłem założyć nowy temat.
    Otóż problem polega na tym iż lewa strona samochodu grzeje (puszcza non stop ciepłe powietrze mimo ustawienia klimatronika na 16 stopni) a prawa od strony pasażera działa idealnie.
    Szukając przyczyny stwierdziłem, że trzeba zregenerować elektrozawory. Zakupiłem zestawik od forumowicza 'siudema' za co mu z góry dziękuję i zabrałem się za wymianę. Po zakończonej pracy spodziewałem się że problem zniknie, niestety....
    Ciężko mi gdybać co może być nie tak. Wszystko zrobione na spokojnie dokładnie i klops...


    Nie wiem czy to ma wpływ na działanie tego ogrzewania ale dodam, że wymieniałem ostatnio dmuchawę pod deską rozdzielczą. Wszystko byłoby cacy gdybym nie urwał taśmy od takiego silniczka. http://www.realoem.com/bmw/showparts...14&hg=64&fg=45
    Na rysunku nr. 8 po stronie kierowcy.

    Niestety już nie wiem co może być przyczyną.

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    48
    BMW
    Było E38 740i jest E65 730d
    Skąd
    Góra
    Hmmm chyba nikt nie wie :)

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar charzun
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    1,182
    BMW
    E38
    Skąd
    Wrocław
    Blog
    1
    Ja mam odwrotny problem.. od strony kierowcy leci zimne powietrze ale tylko z nawiewow na twarz.. wyglada jakby jez byl zepsuty ale po przestawieniu jeza na "czerwone" nawiewy po stronie pasazera grzeja a jak na "niebieskie" to leci zimne.. po stronie kierowcy caly czas zimne..
    dodam ze po ustawieniu na 32* leci wszedzie cieple powietrze lecz nie na twarz kierowcy...

  4. #4
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez kilo11 Zobacz posta
    Witam,
    Jako iż przekopałem całe forum w poszukiwaniu odpowiedzi i nic nie znalazłem, postanowiłem założyć nowy temat.
    Otóż problem polega na tym iż lewa strona samochodu grzeje (puszcza non stop ciepłe powietrze mimo ustawienia klimatronika na 16 stopni) a prawa od strony pasażera działa idealnie.
    Szukając przyczyny stwierdziłem, że trzeba zregenerować elektrozawory. Zakupiłem zestawik od forumowicza 'siudema' za co mu z góry dziękuję i zabrałem się za wymianę. Po zakończonej pracy spodziewałem się że problem zniknie, niestety....
    Ciężko mi gdybać co może być nie tak. Wszystko zrobione na spokojnie dokładnie i klops...


    Nie wiem czy to ma wpływ na działanie tego ogrzewania ale dodam, że wymieniałem ostatnio dmuchawę pod deską rozdzielczą. Wszystko byłoby cacy gdybym nie urwał taśmy od takiego silniczka. http://www.realoem.com/bmw/showparts...14&hg=64&fg=45
    Na rysunku nr. 8 po stronie kierowcy.

    Niestety już nie wiem co może być przyczyną.
    Nie zaczynaj od końca, tylko po kolei. Czy mierzyłeś rezystancję uzwojenia obu elektrozaworów oraz napięcie sterowania każdego z nich?

    Jak nie umiesz tego zrobić, to udaj się do elektryka, zrobi Ci to od ręki za parę groszy.

    Potem już tu nie wrócisz zapewne, bo elektryk Ci powie co masz zrobić i to wszystko.
    pozdrawiam Bartek

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    48
    BMW
    Było E38 740i jest E65 730d
    Skąd
    Góra
    Jeśli tak będzie to co będzie przyczyną skoro się orientujesz? :)

Podobne wątki

  1. [e38]Problem z rozrusznikiem
    Przez alpinaB12 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-06-2012, 20:05
  2. [diagnoza] Problem z elektryką E38
    Przez harry22 w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 22-11-2011, 20:11
  3. [pozostale] Problem z webasto e38 3.0 d
    Przez Lord w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 31-10-2011, 17:39
  4. E38 problem z wyswietlaczem
    Przez Marcin wawa w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 03-05-2009, 23:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •