Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: promocy z odpowietrzaniem ukladu chlodzenia 740i

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar greg1990
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    18
    BMW
    e38 740i, e60 525i
    Skąd
    Irlandia

    promocy z odpowietrzaniem ukladu chlodzenia 740i

    Witam wszystkich!!
    Jak w temacie mam problem z odpowietrzeniem mojej e38.
    Samochod jest uzywany tylko sporadycznie i wyswietlila mi sie wiadomosc 'check coolant level', wiec sprawdzam poziom na zimnym silniku i wszystko ok, jest na max. Mysle sobie trzeba odpowietrzyc uklad, wiec przejechalem jakies 20km i wrocilem do garazu i na odpalonym silniku odkrecam korek od odpowietrzania i powietrze syczalo jak cholera, po kilku sekundach pojawil sie plyn ale co chwile wywalalo duzy babel powietrza. Powiedzmy ze po okolo 2min odpowietrzania nic juz sie nie dzialo, ani powietrza ani plynu. Zakrecilem korek od odpowietrzania i po 5min odkrecilem znowu (samochod przez caly czas chodzil na luzie) i poszlo troszeczke powietrza ale plyn juz nie, tylko gdy dodawalem gazu to plyn sie pojawil. Zgasilem samochod i odkrecilem korek od zbiornika plynu i plywak byl troszeczke pod gwintem czyli jakby mniej niz max. Czy tylko zabraklo plynu i jutro powiniem dolac i na nowo odpowietrzyc czy ja robie cos zle?
    dziekuje z gory za pomoc!,

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar neonunit
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    391
    BMW
    '95 740i
    Skąd
    Poznań/Łódź
    Poczytaj o odpowietrzaniu, było na forum już parę razy. Obczaj procedurę odpowietrzania i odpowietrzaj auto codziennie przez tydzień-dwa i będzie ok ;) A tak w skrócie: na zimnym silniku włączasz zapłon, bez odpalania, ustawiasz maksymalną temepraturę nawiewu (zwiększa się obieg wody w układzie) i wtedy dolewasz płynu. Ja śrubę odpowietrzającą odkręcam jak już motor jest nagrzany. Aha, i polecam grube rękawiczki ;)
    A z innej beczki: po czym komputer wie, że ma wyświetlić komunikat 'check coolant level'? Jestem po wymianie zbiorniczka wyrównawczego na nowy i mimo, że poziom płynu jest OK to wyświetla się taki komunikat... kwestia odpowietrzenia?

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    246
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    wawa(L)mokotów
    Cytat Zamieszczone przez greg1990 Zobacz posta
    Witam wszystkich!!
    Jak w temacie mam problem z odpowietrzeniem mojej e38.
    Samochod jest uzywany tylko sporadycznie i wyswietlila mi sie wiadomosc 'check coolant level', wiec sprawdzam poziom na zimnym silniku i wszystko ok, jest na max. Mysle sobie trzeba odpowietrzyc uklad, wiec przejechalem jakies 20km i wrocilem do garazu i na odpalonym silniku odkrecam korek od odpowietrzania i powietrze syczalo jak cholera, po kilku sekundach pojawil sie plyn ale co chwile wywalalo duzy babel powietrza. Powiedzmy ze po okolo 2min odpowietrzania nic juz sie nie dzialo, ani powietrza ani plynu. Zakrecilem korek od odpowietrzania i po 5min odkrecilem znowu (samochod przez caly czas chodzil na luzie) i poszlo troszeczke powietrza ale plyn juz nie, tylko gdy dodawalem gazu to plyn sie pojawil. Zgasilem samochod i odkrecilem korek od zbiornika plynu i plywak byl troszeczke pod gwintem czyli jakby mniej niz max. Czy tylko zabraklo plynu i jutro powiniem dolac i na nowo odpowietrzyc czy ja robie cos zle?
    dziekuje z gory za pomoc!,
    Próbuj cały czas odpowietrzać, może masz gdzieś nieszczelność i ci zapowietrza układ.

    Cytat Zamieszczone przez neonunit Zobacz posta
    A z innej beczki: po czym komputer wie, że ma wyświetlić komunikat 'check coolant level'? Jestem po wymianie zbiorniczka wyrównawczego na nowy i mimo, że poziom płynu jest OK to wyświetla się taki komunikat... kwestia odpowietrzenia?
    http://7er.pl/showthread.php/16622-C...5%82odnicy-E38

  4. #4
    Początkujący Użytkownik Awatar greg1990
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    18
    BMW
    e38 740i, e60 525i
    Skąd
    Irlandia
    Cytat Zamieszczone przez chiken Zobacz posta
    Próbuj cały czas odpowietrzać, może masz gdzieś nieszczelność i ci zapowietrza układ.



    http://7er.pl/showthread.php/16622-C...5%82odnicy-E38
    Bede probowal tulko ze samochod uzywam tylko w weekend wiexej nie mam czasu zeby sie nim zajac. Uklad chyba jest caly bo nigdy plynu nie dolewal i zawsze byl ten sam poziom. Sprobuje dzsiaj dolac i przejade sie i sprobuje odpowietrzyc i tak do skutku.
    Moj sposob odpowietrzania jest wlasciwy??

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar rosomak79
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    433
    BMW
    740i manual M60B40
    Skąd
    Kraków
    Witaj,
    Tutaj masz temat o odpowietrzaniu -:)

    http://7er.pl/showthread.php/20-Odpo...odzenia-patent

Podobne wątki

  1. Preparat do uszczelnienia ukladu chlodzenia.
    Przez Megablast73 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 29-03-2015, 22:09
  2. [silnik] zapowietrzanie sie ukladu chlodzenia
    Przez pluskwa9 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-06-2013, 14:09
  3. Odpowietrzenie ukladu chlodzenia
    Przez mik735 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-03-2008, 12:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •