Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: wymiana drzwi

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mat88
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    843
    BMW
    E38 728iA
    Skąd
    Warszawa

    Smile wymiana drzwi

    siemka wszystkim, powoli przymierzam się do wymiany drzwi z prawej strony. i mam kilka pytań. A mianowicie czy jest to jakaś skomplikowana operacja ? skąd wziąć kompletne drzwi? da radę samemu ? w okolicach wawy jest jakiś sklep/skład z takimi rzeczami do BMW ?

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar grabol
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    1,649
    BMW
    BMW e10 2002ti, e39, X5 4.8is
    Skąd
    Warszawa / St.Miłosna
    Czy dasz rade samemu zmienić drzwi tego nie wiadomo... ;D
    jezeli masz troche smykałki mechanika i podstawowe narzędzia to dasz sobie rade.
    Jezeli nie to wpadaj do mnie, czesci/drzwi rownież sie znajdą ;)

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Mat88 Zobacz posta
    siemka wszystkim, powoli przymierzam się do wymiany drzwi z prawej strony. i mam kilka pytań. A mianowicie czy jest to jakaś skomplikowana operacja ? skąd wziąć kompletne drzwi? da radę samemu ? w okolicach wawy jest jakiś sklep/skład z takimi rzeczami do BMW ?
    wlanie mialem przekladany komplet drzwi i powiem ci ze przekladka drzwi razem z bebechami to spory klopot
    1. bo to kupa roboty (specaliscie samo skladanie 4szt drzwi zajelo całe 3 dni, bardzo marudził żę bardzo skomplikowane i ile tam tego badziewia w drzwiach) - warto to zlecic :P
    2. ciazko dostac dobre drzwei w okolicy warszawy :P , a 4 szt juz wyjąłem, przejrzalem ze 25 :P
    3. przy okazji wyjdzie pare tematow jak pordzewiale linki itp.
    4. trzeba malowac i zabezpieczac - na dobor koloru bym nie liczyl - a jak trafisz to kup od razu kupon lotto :P

    Co moge polecic jak rdzewieja, to :
    a) koniecznie wymien listwy po nimi - na nowe - w aso po 80zl, bo w starych zbiera sie woda, pecznieja i stare porysuja ci progi i dol drzwi i robota od nowa (u mnie sie tak stalo i naprawa drzwi i progow od nowa).
    b) Drzwi jak ogladasz ogladaj krawedzie dolne i boczne - rdzewieja na spawach/ tam gdzie blacha pozawijana.
    c) Oczyśc drzwi i pomaluj drzwi na nowo.
    d) Zabezpiecz drzwi od srodka hammerite waxoyl + odrdzewiacz + smar + wosk (kupisz na allegro) - w testach wypadal bardzo dobrze, podobno nie pęka jak zwykle srodki do zabezpieczanie profili zamknietych. Jak bedziesz ogladal drzwwi to zobaczysz sobie przy okazji jak wygladaja od srodka te srodki - popekane woski - mnie to przekonalo ze chce czegos innego. Zabezpiecza sie tym po rozgrzaniu, jest tez zestaw z pompka do samodzielnej aplikacji.
    Warto dać nowe kolki ograniczników drzwi,. nowe gumowe kapturki pod listwy.

    sklady z ktorych bralem (gole drzwi kosztuja tam 90-150zl):

    kolo otwocka - tel. 515-630-752
    karczew, sienkiewicza 1
    niedaleko Grabola, dziupla specjalizujaca sie w e38, ale mocno przebralem tam miesiac temu - wzialem 3szt, ale pojawiaja sie tam tez nowe auta z rozbiorek - juz kolejne e38 stalo w niezlym stanie, duzo drzwi gorzej z wyborem (innym niestety tez gnily :)

    drugie miejsce to dziupla wielobranżowa - janówek drugi za rajszewem, mieli ze 3 szt drzwi jeszcze, stan byl nezly - wzialem 1 szt z tego co pamietam
    adresu i telefonu nie pamietam ale na googlu zaznaczylem: https://maps.google.pl/maps?saddr=52...p=0&sz=17&z=17

    oba meijsca sa na allegro - i tak mozesz szukac tez innych dziópli -wpisujesz drzwi i filtrujesz po miejscu, koniecznei te drzwi trzeba ogladac.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mat88
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    843
    BMW
    E38 728iA
    Skąd
    Warszawa
    widziałem nawet fajne drzwi na allegro tylko przełożył bym sobie boczek bo tam był bananowy. co do malowania to już mniejszy kłopot. ja mam lekko pogiętą ramkę drzwi przód-tył i listwy chrom więc bardziej opłaca mi się wymienić całe drzwi.

    a miałbyś Grabol drzwi pod kolor ORIENTBLAU ?

    link do aukcji: http://allegro.pl/bmw-e38-730i-drzwi...393036059.html
    Ostatnio edytowane przez Mat88 ; 05-08-2013 o 13:51

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Mat88 Zobacz posta
    widziałem nawet fajne drzwi na allegro tylko przełożył bym sobie boczek bo tam był bananowy. co do malowania to już mniejszy kłopot. ja mam lekko pogiętą ramkę drzwi przód-tył i listwy chrom więc bardziej opłaca mi się wymienić całe drzwi.
    chodziło mi o to, że jak kupisz drzwi to i tak je musisz wyczyścić, pomalować , tolerować, zabezpieczyć, bo nie ma drzwi idealnych, wszystkie ciot rdzewieja lub są otwarte, tym bardziej w danym kolorze ciężej trafić ...no chyba że nie musi być idealnie... bo u mnie zawsze musi :P

    ps. drzwi zazwyczaj sprzedają bez listew i są one już pozdejmowane

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mat88
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    843
    BMW
    E38 728iA
    Skąd
    Warszawa
    zadałem pytanie sprzedającemu i czekam na odpowiedź zobaczymy co napisze. Mi chodziło nie o listwy boczne tylko o RAMKI wokół okien :) ten w okolicy słupka :)

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar grabol
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    1,649
    BMW
    BMW e10 2002ti, e39, X5 4.8is
    Skąd
    Warszawa / St.Miłosna
    Jutro zerkne czy coś jeszcze miałbym dla Ciebie w kolorze.

    Shebi, kto Ci te drzwi zmieniał aż 3 dni? Jeżeli trzeba zmieniać instalacje bo mamy drzwi z anglika lub poliftowe do przed lifta i odwrotnie, z wyregulowaniem i nasmarowalem to 1-2 dni max ;)

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    150
    BMW
    E38 730
    Skąd
    Bydgoszcz
    dołączę się do tematu i zadam pytanie na które nie mogę znaleźć odpowiedzi ;)

    Kupiłem już drzwi - ja mam szyby atermicze (grube) i uszczelka jest uszkodzona. Nowe drzwi są z uszczelkami, ale... są 2 rozmiary uszczelek do szyby, jaki rozmiar szczeliny powinna mieś pasująca uszczelka ?
    Nowa "pasuje", ale jest dość ciasna i nie chciałbym spalić sobie czegoś...
    Powiem, że w ASO uszczelka kosztuje ponad 300, a na allegro nie idzie tego dostać...
    E38 730 '94 manual

    ex:
    Porsche 944 s2 '91
    Mondeo 2.5 V6 aut. '97
    Mondeo 1.8 '95
    Volvo 850 '96
    BMW 520 Kombi '97

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar grabol
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    1,649
    BMW
    BMW e10 2002ti, e39, X5 4.8is
    Skąd
    Warszawa / St.Miłosna
    Niestety, ale nic w kolorze :/

Podobne wątki

  1. [karoseria] ogranicznik drzwi - wymiana
    Przez vramzes w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-04-2013, 05:31
  2. Zablokowane drzwi
    Przez maciek86 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-11-2012, 19:48
  3. Wymiana wkładek zamków drzwi e32
    Przez ttrol w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 20-05-2012, 21:40
  4. [E38] Wymiana głosników drzwi przednich
    Przez dealer25 w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-04-2012, 08:22

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •