Cytat Zamieszczone przez Mat88 Zobacz posta
siemka wszystkim, powoli przymierzam się do wymiany drzwi z prawej strony. i mam kilka pytań. A mianowicie czy jest to jakaś skomplikowana operacja ? skąd wziąć kompletne drzwi? da radę samemu ? w okolicach wawy jest jakiś sklep/skład z takimi rzeczami do BMW ?
wlanie mialem przekladany komplet drzwi i powiem ci ze przekladka drzwi razem z bebechami to spory klopot
1. bo to kupa roboty (specaliscie samo skladanie 4szt drzwi zajelo całe 3 dni, bardzo marudził żę bardzo skomplikowane i ile tam tego badziewia w drzwiach) - warto to zlecic :P
2. ciazko dostac dobre drzwei w okolicy warszawy :P , a 4 szt juz wyjąłem, przejrzalem ze 25 :P
3. przy okazji wyjdzie pare tematow jak pordzewiale linki itp.
4. trzeba malowac i zabezpieczac - na dobor koloru bym nie liczyl - a jak trafisz to kup od razu kupon lotto :P

Co moge polecic jak rdzewieja, to :
a) koniecznie wymien listwy po nimi - na nowe - w aso po 80zl, bo w starych zbiera sie woda, pecznieja i stare porysuja ci progi i dol drzwi i robota od nowa (u mnie sie tak stalo i naprawa drzwi i progow od nowa).
b) Drzwi jak ogladasz ogladaj krawedzie dolne i boczne - rdzewieja na spawach/ tam gdzie blacha pozawijana.
c) Oczyśc drzwi i pomaluj drzwi na nowo.
d) Zabezpiecz drzwi od srodka hammerite waxoyl + odrdzewiacz + smar + wosk (kupisz na allegro) - w testach wypadal bardzo dobrze, podobno nie pęka jak zwykle srodki do zabezpieczanie profili zamknietych. Jak bedziesz ogladal drzwwi to zobaczysz sobie przy okazji jak wygladaja od srodka te srodki - popekane woski - mnie to przekonalo ze chce czegos innego. Zabezpiecza sie tym po rozgrzaniu, jest tez zestaw z pompka do samodzielnej aplikacji.
Warto dać nowe kolki ograniczników drzwi,. nowe gumowe kapturki pod listwy.

sklady z ktorych bralem (gole drzwi kosztuja tam 90-150zl):

kolo otwocka - tel. 515-630-752
karczew, sienkiewicza 1
niedaleko Grabola, dziupla specjalizujaca sie w e38, ale mocno przebralem tam miesiac temu - wzialem 3szt, ale pojawiaja sie tam tez nowe auta z rozbiorek - juz kolejne e38 stalo w niezlym stanie, duzo drzwi gorzej z wyborem (innym niestety tez gnily :)

drugie miejsce to dziupla wielobranżowa - janówek drugi za rajszewem, mieli ze 3 szt drzwi jeszcze, stan byl nezly - wzialem 1 szt z tego co pamietam
adresu i telefonu nie pamietam ale na googlu zaznaczylem: https://maps.google.pl/maps?saddr=52...p=0&sz=17&z=17

oba meijsca sa na allegro - i tak mozesz szukac tez innych dziópli -wpisujesz drzwi i filtrujesz po miejscu, koniecznei te drzwi trzeba ogladac.