Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 40

Wątek: Zakup Longa czy Shorta? Przedlift. tylko bena.e65 lub e66.

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mcdziubek
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    648
    BMW
    Ex E38 740i 4.4 - F10 528i 3.0
    Skąd
    Windsor and Slough
    Blog
    1

    Zakup Longa czy Shorta? Przedlift. tylko bena.e65 lub e66.

    Po długiej rozmowie z żoną zdecydowaliśmy się jednak że jeżeli zmienić to tylko bmw na bmw.

    żona chce bmw piątkę e60 białą - silnik już mam sobie sam wybrać czy diesel czy benzyna, a ja do niej mówię tak: jeżeli ty chcesz zamienić 7 na 5 to nie będzie to wcale dobry wybór że nie ma tyle miejsca w piątce co 7, pokazałem jej kilka zdjęć spodobał się jej long czarna skórą bardzo ładna zadbana dwutysięczny trzeci no i mi się też podoba siedem cztery pięć ale właśnie chodzi o rozmiar, może jednak wystarczy mi jak kupie prostu szorta 745?

    Jesli kupie e65 lub e66 z racji zasobnosci portfela pewnie będzie to z silnikiem 4.4 333 km.Czy mozecie mi powiedzieć czy jest wielka różnica pomiędzy przestrzenią dla pasażerów z tyłu:

    -czy wiecej miejsca jest z tylu w e65 niz e38?
    -czy wiecej miejsca jest z tylu w e66 niz e38L?

    Dla mnie bardzo ważne pod względem ilosci miejsca w podróży do Polski. Gdy zapakowałem auto na full to bylo spoko dwóch doroslych i dziecko ale jak Mama wsiadła to już średnio z miejscem. Dało się przeżyć ale w tamtym momencie zacząłem sie zastanawiać nad longiem.Jeżeli e65 ma tyle samo miejsca z tylu co e38L to bym sie decydowal na e65.Prosze o podpowiedzi.

    Tu jest ten long o którym myślę.

    http://www.mototraderltd.co.uk/used-...01320514169381

    Przebieg duży ale mam teraz e38 i 190000 wiec sie tym nie przejmuje zbytnio.
    Toyota Prius 2014 1.8 CVT Hybrid.
    E38 740i V8 ma nowego Pana.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    493
    BMW
    brak
    Skąd
    podkarpacie
    jestem wysoki 186 cm, lubie siedziec nisko za kierownica. Gdy sobie ustawie fotel dla swojej wygody to z tylu jest juz ciasno, i osoba o moim wzroscie nie miala by tam gdzie kolan trzymac. Tak samo bylo w e65 jak i e38 (obie weresje krotkie). Bralbym longa jak masz wozic ludzi z tylu. U mnie miejsce z tylu sie robi gdy sobie przedni fotel podniose do gory wiec i oparcie inaczej sie ulozy. Ale nie kazdy kierowca lubi siedziec z glowa w podsufitce.

  3. #3
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    No to Ci powiem jako posiadacz ( i osoba obecnie sprzedająca) longa że różnica w wersjach standard i long jest na pozór nie duża bo 14 cm

    ale jak wsiądziesz do środka zobaczysz ile jest miejsca jak to wygląda i ile jest komfortu to wersje krótkie odrzucasz automatycznie

    Jest więcej miejsca w e65 niz w e38 a to dlatego że samo auto jest większe, dłuższe i masywniejsze

    Zdecydowanie polecam LONGA

    yyyyy 5er - no ok fajne ale do 7 to tak trochę nie teges
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mcdziubek
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    648
    BMW
    Ex E38 740i 4.4 - F10 528i 3.0
    Skąd
    Windsor and Slough
    Blog
    1
    No tem tak mi sie podoba ze za pare dni pojade obejrzeć.






    Toyota Prius 2014 1.8 CVT Hybrid.
    E38 740i V8 ma nowego Pana.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    503
    BMW
    E65 3.0 D
    Skąd
    Szczecin
    Cytat Zamieszczone przez bmw Zobacz posta
    jestem wysoki 186 cm, lubie siedziec nisko za kierownica. Gdy sobie ustawie fotel dla swojej wygody to z tylu jest juz ciasno, i osoba o moim wzroscie nie miala by tam gdzie kolan trzymac. Tak samo bylo w e65 jak i e38 (obie weresje krotkie). Bralbym longa jak masz wozic ludzi z tylu. U mnie miejsce z tylu sie robi gdy sobie przedni fotel podniose do gory wiec i oparcie inaczej sie ulozy. Ale nie kazdy kierowca lubi siedziec z glowa w podsufitce.
    Jak Ty jestes wysoki (186cm) i masz problemy z pojemnoscia w aucie, to ja (197cm) ustawiam sobie fotel na maxa do tylu w e65 i za mna miejsca jest w cholera , to albo masz inne auto , albo nigdy z tylu jeszcze bunia nie jechales

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    493
    BMW
    brak
    Skąd
    podkarpacie
    Cytat Zamieszczone przez Riki Zobacz posta
    Jak Ty jestes wysoki (186cm) i masz problemy z pojemnoscia w aucie, to ja (197cm) ustawiam sobie fotel na maxa do tylu w e65 i za mna miejsca jest w cholera , to albo masz inne auto , albo nigdy z tylu jeszcze bunia nie jechales
    jak masz oparcie pionowo ustawione to jest miejsce. Ja jezdze na wpol lezaco, bo tak lubie. Jak sie obnizy fotel na maksa to przeciez siedzisko nie jest proste jak na taborecie tylko jest pochylone. Zeby nie siedziec w kucki to trzeba tez oparcie odchylic do tylu. Zreszta co ja sie bede klocil, masz maly silnik to i miejsca masz duzo :)

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    503
    BMW
    E65 3.0 D
    Skąd
    Szczecin
    Cytat Zamieszczone przez bmw Zobacz posta
    jak masz oparcie pionowo ustawione to jest miejsce. Ja jezdze na wpol lezaco, bo tak lubie. Jak sie obnizy fotel na maksa to przeciez siedzisko nie jest proste jak na taborecie tylko jest pochylone. Zeby nie siedziec w kucki to trzeba tez oparcie odchylic do tylu. Zreszta co ja sie bede klocil, masz maly silnik to i miejsca masz duzo :)
    haha sie usmialem . Teraz Punto jezdze 1,2 litra wiec nie podskakuj :P

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar szatann
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    488
    BMW
    e66 745LIA oraz e65 730D_FL
    Skąd
    warszawa
    Ja przy kupnie 7 obejrzałem kilka e65 do momentu oględzin pierwszej e66 (czytaj long) i wiedziałem ze na e65 juz nie patrze w ogłoszeniach:) Niby nie dużo dłuższa ale w środku robi to wielką różnice. Ja mam fotel daleko do tylu i nadal jest sporo miejsca za mną.

  9. #9
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Widzę, że większość z Was ma prawidłowo ustawione fotele i pozycję za kierownicą :)
    Jeśli nie masz ciasnego garażu to bierz długą wersję, różnica jest bardzo duża.
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mcdziubek
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    648
    BMW
    Ex E38 740i 4.4 - F10 528i 3.0
    Skąd
    Windsor and Slough
    Blog
    1
    He. Nie mam garażu ale podjazd betonowy przed domem. Autko sie zmiesci na styk. E38 teraz zostawia okolo 20cm miejsca za zderzakiem wiec akurat.


    Napisałem @ do sprzedawcy zeby zapodał z VIN 7 ostanich cyfr i cos sie ociąga, ale maila odpisal ze auto nadal na sprzedaż. Moze mysli ze z tym vinem sklonuje mu auto może?
    Ostatnio edytowane przez mcdziubek ; 05-08-2013 o 20:09
    Toyota Prius 2014 1.8 CVT Hybrid.
    E38 740i V8 ma nowego Pana.

Podobne wątki

  1. [pozostale] Zakup e65 740i lub 750i po facelifcie?
    Przez arielowaty w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 28-04-2012, 19:37
  2. [E65] Czy przypadkiem zderzak z chromem nie był tylko w E66
    Przez olejus w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-08-2009, 11:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •