Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Problem z bezpiecznikami? Brak prądu w kilku miejscach.

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    24
    BMW
    E38 725TDS
    Skąd
    Częstochowa

    Problem z bezpiecznikami? Brak prądu w kilku miejscach.

    Mam lekki problem z ogarnięciem elektryki - nie znam się na tym, a kilka rzeczy jest dość pilnych i nie ma kiedy jechać do fachowca.

    Najbardziej zależy mi na naprawieniu gniazd zapalniczki. Mam rozpiskę bezpieczników, szukałem ich w bagażniku, ale nad akumulatorem jest tylko płaska biała skrzynka z nimi (jeden rządek) numerowane od lewej do prawej od 1 do 29 (lub 30).

    Czy należy je numerować dalej od 49 czy jeszcze inaczej?

    Dalej problem mam z centralnym zamkiem i tylnymi szybami. Ani to, ani to nie działa. Centralny nie zamyka/nie otwiera drzwi, a obie szyby się nie podnoszą/opuszczają. Gdzie szukać rozwiązania tego problemu? Może również jakiś bezpiecznik, skoro cały tył wysiadł?

    Do tego jeszcze nie działa bagażnik - również ani centralny, ani przycisk pod kierownicą. To jest akurat pierdoła, bo rzadko korzystam, ale fajnie gdyby już jednak wszystko doprowadzić do stanu 'tip top'.

    Z góry dzięki za jakieś wskazówki i porady.

  2. #2
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Trudna sprawa -- z mojego doświadczenia wiem, że trzeba sprawdzić w kilku miejscach. Trudno to wytłumaczyć.
    Daj znać czy aktualne, to zajrzę do WDS przynajmniej w temacie gniazd do zapalniczki.

    Do tip-top dojdziemy, bo zwykle przyczyna jest jedna i od razu leczy wszystkie dolegliwości.

    Na początek zadanie domowe:
    zajrzyj do puszki bezpieczników pod maską i poświeć latarką, czy na dnie nie ma śladów zielonego osadu = to by znaczyło, że w puszcze była woda i zrobiła swoje...
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    24
    BMW
    E38 725TDS
    Skąd
    Częstochowa
    Dopiero teraz się odzywam, bo ze względu na natłok pracy nie miałem czasu - jutro otworzę puszkę pod maską i zobaczę czy coś tam się złego nie wydarzyło.
    Martwi mnie tylko ta numeracja w bagażniku - na naklejce nie pokrywa się z numerami skrzynki (numerowane od 1 do 29).

    Najbardziej mi w sumie zależy na zapalniczkach, bo z tyłu i tak nikogo nie wożę (sporadycznie) i niech sobie drzwi będą zamknięte - nawet spokój duszy mam dzięki temu. Jeśli masz jednak pomysł gdzie szukać napięcia to bym miał jakieś naprowadzenie. Poza tym reszta elektroniki działa bez problemu - wszystkie światełka, gadżety itd. Aha - nie ma oświetlenia bagażnika, ale nie sprawdziłem czy to czasem nie wina żarówki.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    117
    BMW
    e38
    Skąd
    Zielona Góra
    Cytat Zamieszczone przez MrPr0h Zobacz posta
    Dopiero teraz się odzywam, bo ze względu na natłok pracy nie miałem czasu - jutro otworzę puszkę pod maską i zobaczę czy coś tam się złego nie wydarzyło.
    Martwi mnie tylko ta numeracja w bagażniku - na naklejce nie pokrywa się z numerami skrzynki (numerowane od 1 do 29).

    Najbardziej mi w sumie zależy na zapalniczkach, bo z tyłu i tak nikogo nie wożę (sporadycznie) i niech sobie drzwi będą zamknięte - nawet spokój duszy mam dzięki temu. Jeśli masz jednak pomysł gdzie szukać napięcia to bym miał jakieś naprowadzenie. Poza tym reszta elektroniki działa bez problemu - wszystkie światełka, gadżety itd. Aha - nie ma oświetlenia bagażnika, ale nie sprawdziłem czy to czasem nie wina żarówki.
    Licz kolejno tzn. Bezpiecznik 1 to 49 itd.

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    24
    BMW
    E38 725TDS
    Skąd
    Częstochowa
    Cytat Zamieszczone przez korszakkk Zobacz posta
    Licz kolejno tzn. Bezpiecznik 1 to 49 itd.
    Dzięki, tak zrobię. Jeszcze jedno - czy mogę w puste miejsca powkładać bezpieczniki, powiedzmy 10A i metodą prób i błędów sprawdzić inne rzeczy? Na kompie wyszedł błąd bezpiecznika odpowiedzialnego za tylne szyby - może dlatego się nie otwierają, bo jest tylko spalony? Nie mogę go jednak namierzyć na rozpiskach. Jest pod maską czy tam z tyłu?

Podobne wątki

  1. [elektryka] Brak prądu w zapalniczkach
    Przez rodzinabmw w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-01-2013, 18:26
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25-11-2012, 11:58
  3. [audio/video] Problem z radiem- prądu nie ma
    Przez lionix w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 25-06-2012, 01:41
  4. 735i problem ze znikaniem prądu
    Przez Woyas w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-09-2011, 17:10
  5. Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 12-07-2009, 23:04

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •