Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 21 do 30 z 51

W±tek: [ pozostale] Czy e38 z lat 94-97 mia³y kontrole trakcji?

  1. #21
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Aug 2007
    Posty
    400
    to moze juz bysmy wyjasnili roznice miedzy ASC a DSC :) bo nie mam pojecia:P

  2. #22
    Vip Vip Awatar casi123
    Do³±czy³
    Mar 2008
    Posty
    311
    BMW
    e-38 750
    Sk±d
    Gdañsk
    W wielkim uproszczeniu: system ASC d³awi moc silnika , ASC+T dodatkowo przyhamowuje ko³a osi napêdowej tj.ty³, natomiast DSC przyhamowuje kola obu osi :D

  3. #23
    Do¶wiadczony U¿ytkownik Awatar Aldik
    Do³±czy³
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Sk±d
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez czoobek
    co to za pokolenie kierowcow co bez asc juz nie potrafia jezdzic?! :P
    Ja pprzeje¼dzi³em E32 bez asc na ³ysych 15 letnich oponach (sparcia³ych oczywi¶cie ) ca³± zime jak nie dwie i da³em roade - ale kurde po co mi bmw jak nie mo¿na nim normalnie jechaæ...

  4. #24
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar Maniekk
    Do³±czy³
    Aug 2008
    Posty
    141
    BMW
    e38 740 i
    Sk±d
    Zielonka WWL
    Ja mam 4.0 w automacie rocznik 95 i mam ASC :) Zobaczymy jak bedzie w zimie ;) Bêdê musia³ ¿onie szkolenie zrobic bo to jej pierwsza zima z tylnym napêdem ;D
    B êdziesz
    M óg³
    W yprzedzaæ

  5. #25
    Banned
    Do³±czy³
    Sep 2008
    Posty
    313
    BMW
    e65
    Sk±d
    WZL
    wyposazenie bmw jest dziwne zalezy od tego kto co chcial kupujac auto jako nowe. Ja mialem e34 z 94r bylo w pelnej opcji a z tylu szyba na korbe,mialem tez e39 w TDS z 98r w jasnej skorze i z tyly tez korba teraz mam e38 z 95r mam skore el fotele zaglowki ale niestety taborety nie sa podgrzewane i kontroli trakcji tez nie posiadam a mam automata. Troche lipa jest ale generalnie auto fajne

  6. #26
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Aug 2007
    Posty
    233
    BMW
    e38, M62B44TU, 2000r
    Sk±d
    Aachen
    Cytat Zamieszczone przez maniakowy
    to moze juz bysmy wyjasnili roznice miedzy ASC a DSC :) bo nie mam pojecia:P
    ASC -> Automatic Stability Control
    DSC -> Dynamic Stability Control

    Jak masz w aucie przycisk ASC- to nie masz DSC.
    Jak masz guzik z napisem DSC- to masz te¿ ASC.

    DSC to inna nazwa ESP (Elektronisches Stabilitätsprogramm). Polega na ingerencji jednostki steruj±cej w prêdko¶ci obrotowe poszczególnych kó³ jezdnych w momencie przyczepno¶ci bliskim krytycznemu- czyli najzwyczajniej mówi±c na pocz±tku po¶lizgu i wytworzeniu momentu obrotowego dzia³aj±cego na pionow± o¶ auta. Celem jest wytworzenie takiego momentu, aby by³ przeciwny do zaistnia³ej w danej chwili sytuacji- czyli nadsterowno¶ci albo podsterowno¶ci.Do tego dochodzi ingerencja w moc silnika.

    DSC (lub ESP) wystêpuje zawsze w po³±czeniu z ABSem. Czêsto z ASR (Antriebsschlupfregelung)- czyli systemowi zapobiegaj±cemu buksowaniu kó³ w momencie ruszania.


    ASC to system ingeruj±cy tylko w o¶ napêdow±. Polega na "odjêciu" mocy silnikowi w chwili bliskiej krytycznej (czyli momencie w którym zaczyna brakowaæ przyczepno¶ci) i ewentualnemu przyhamowaniu poszczególnych kó³.
    ASC to taki rozwiniêty system ASR- z t± jednak ró¿nic±, ¿e dzia³a tak¿e przy wiêkszych prêdko¶ciach.

    Warto dodaæ, ¿e wszystkie te systemy dzia³aj± "od do³u" do momentu krytycznego- czyli je¶li np jedziemy w zakrêcie, zwiêkszamy prêdko¶æ i w pewnej chwili auto zacznie traciæ przyczepno¶æ, to wtedy systemy trakcji zaczn± dzia³aæ i wyprowadz± auto (i to nie zawsze!)
    Je¶li jednak wpadniemy w zakrêt 150km/h, w którym danym autem mo¿na jechaæ max 100km/h do momentu u¶lizgu kó³, to nie ma co liczyæ na ¿adne systemy, tylko trzeba zacz±æ sie modliæ i obserwowaæ jako statysta jak auto leci w zagony :D

    Pozdro i szerokiej drogi

  7. #27
    moja 730 e38 automat tylko abs kwestia wprawy w prowadzeniu

  8. #28
    Super Moderator Awatar Anatol
    Do³±czy³
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Sk±d
    Warszawa
    Panowie kiedy¶ sie lata³o na ca³osezonowych bez ABS-ów ,ASC, Di Pi Di ,Sri Ti Ti i dawa³o rade teraz ju¿ bez tysiêcy kontrolek i przycisków bezpieczeñstwa czowiek nie wsiada do auta ..... Przecie¿ i tak wszystko zale¿y od ³±cznika miêdzy peda³ami a kierownic± .....

    Szerokiej i bezpieczniej drogi :D

  9. #29
    Cytat Zamieszczone przez Anatol
    Panowie kiedy¶ sie lata³o na ca³osezonowych bez ABS-ów ,ASC, Di Pi Di ,Sri Ti Ti i dawa³o rade teraz ju¿ bez tysiêcy kontrolek i przycisków bezpieczeñstwa czowiek nie wsiada do auta ..... Przecie¿ i tak wszystko zale¿y od ³±cznika miêdzy peda³ami a kierownic± .....

    Szerokiej i bezpieczniej drogi :D
    I to jest podsumowanie. Inna kwestia, czy s± osoby na forum, które swoj± gablot± je¿d¿± od samego pocz±tku istnienia pojazdu i mia³y wp³yw na pocz±tkow± konfiguracjê? W znakomitej wiêkszo¶ci przypadków chodzi³o o to, ¿eby stan by³ satysfakcjonuj±cy i cena przystêpna. Ja w ¿yciu nie mia³em auta z przednim napêdem i czujê siê dziwnie, kiedy czasem muszê prowadziæ s³u¿bowego peugeota.... Kwestia przyzwyczajenia.

  10. #30
    u¿ytkownik Awatar ADASIO
    Do³±czy³
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Sk±d
    SILESIA City
    a ja mam manuala 96 rok 728 i asc brak :razz:
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW G£ÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •