Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Skrzynia 5HP24 szarpie przy ruszaniu gdy jest gorąca 730D E38

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    12
    BMW
    730d
    Skąd
    Lubin

    Skrzynia 5HP24 szarpie przy ruszaniu gdy jest gorąca 730D E38

    Witam,
    mam od tygodnia problem ze skrzynią automatyczną. Podczas powrotu z wakacji przebijałem się przez piękny Poznań 2,5 h. Po pewnym czasie skrzynia przy ruszaniu "zastrajkowała" parę razy szarpnęła i przełączyła się tryb trans.failsafe prog. Do tej pory mam ten problem ale tylko po nagrzaniu się skrzyni. Na zimnej zmienia płynnie i bez szarpnięć ale po ca. 20 km problem powraca. Panowie na forach wspominają coś o pękniętym koszu...ale jak kosz byłby pęknięty to na zimnej też byłby ten problem? Wydaje mi się ,że problem może leżeć po stronie płyty sterującej (elektrozawory),tylko jak je sprawdzić? Proszę o pomoc, może ktoś z Was też ma taki problem lub miał. Z góry dziękuję za każdą sugestię.

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar prezE32s
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1,899
    BMW
    Było 750iA, A8 4.2 D2 FL, Phaeton 3.2 V6, E270CDi W211 Avantgarde, jest: Phaeton 5.0 V10 TDi
    Skąd
    Chojnów
    Może być też winna chłodnica oleju skrzyni, która nie oddaje ciepła i olej się przegrzewa.

  3. #3
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Trzeba podpiąć komputer i sprawdzić odczyty z czujnika temp. oleju w skrzyni.
    Sterowanie (płytę) można wyczyścić i przy okazji sprawdzić, czy tłoczki nie mają śladów wytarć. Często pomaga, jeśli tarczki i o-ringi są OK.

    Jeśli to nie pomoże, to tylko remont.
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    48
    BMW
    e38 730d
    Skąd
    Polska
    Witam wszystkich.
    LUKASS ja mam to samo i też nie wiem o co chodzi:( U mnie jak przyśpieszam powoli to auto dostaje jakiś dziwnych drgań, jak przyśpieszam szybciej tzn. obroty powyżej 2 tys. to auto zachowuję się normalnie. Drgania zaczynają się przy ok 60km/h tj 4 bieg i później przy około 90-100km/h.

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar prezE32s
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1,899
    BMW
    Było 750iA, A8 4.2 D2 FL, Phaeton 3.2 V6, E270CDi W211 Avantgarde, jest: Phaeton 5.0 V10 TDi
    Skąd
    Chojnów
    Orko sprawdź podpore wału/wał wibracje znikają, gdy dodasz gazu?

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    48
    BMW
    e38 730d
    Skąd
    Polska
    Tak dokładnie jak dodam gazu to nie ma drgań, tzn. jak szybciej przyśpieszam:)
    Ostatnio edytowane przez Orko ; 07-08-2013 o 10:07

  7. #7
    Vip Vip Awatar kruger32
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,827
    BMW
    BMW e38 750 il audi a8 d3 4.2tdi exlusive
    Skąd
    Bielsko
    Cytat Zamieszczone przez Lukass Zobacz posta
    Witam,
    mam od tygodnia problem ze skrzynią automatyczną. Podczas powrotu z wakacji przebijałem się przez piękny Poznań 2,5 h. Po pewnym czasie skrzynia przy ruszaniu "zastrajkowała" parę razy szarpnęła i przełączyła się tryb trans.failsafe prog. Do tej pory mam ten problem ale tylko po nagrzaniu się skrzyni. Na zimnej zmienia płynnie i bez szarpnięć ale po ca. 20 km problem powraca. Panowie na forach wspominają coś o pękniętym koszu...ale jak kosz byłby pęknięty to na zimnej też byłby ten problem? Wydaje mi się ,że problem może leżeć po stronie płyty sterującej (elektrozawory),tylko jak je sprawdzić? Proszę o pomoc, może ktoś z Was też ma taki problem lub miał. Z góry dziękuję za każdą sugestię.
    pierwsze pytanie czy działa wentylator klimatyzacji jeżeli nie to visko przy obecnych temperaturach nie schłodzi oleju z skrzyni w trasie będzie ok po wjechaniu w miasto 15/20min zacznie głupieć dziwnie zbijać w dół przeciągać i szarpać miałem taką imprezę w trasie powrotnej z ślesina w łodzi jeżeli działa to wypadało by sprawdzić czy chłodnice nie są zawalone syfem w razie potrzeby ściągnąć zderzak wentylator klimy podjechać na karchera i 20/30cm z 10 minut szprycować chłodnice po złożeniu wszystkiego powinno wrócić do normy jeżeli nie to sprawa wymaga głębszego sięgnięcia do portfela

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BartekMW75
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    300
    BMW
    E38 730 D 1999 r M57 BIARRITZBLAU METALLIC...EX: E39 525 TDS, E39 530D, E30 325i
    Skąd
    Siedlce/W-wa
    Cytat Zamieszczone przez Orko Zobacz posta
    Witam wszystkich.
    LUKASS ja mam to samo i też nie wiem o co chodzi:( U mnie jak przyśpieszam powoli to auto dostaje jakiś dziwnych drgań, jak przyśpieszam szybciej tzn. obroty powyżej 2 tys. to auto zachowuję się normalnie.
    tylko u mnie te drgania zdarzają sie przy mniej wiecej 40 km/h... do tego dochodzi dziwne metaliczne brzękniecie , jak wrzucam wsteczny bądź D..w tym przypadku obstawiam krzyżak..
    gdyby Pan Bóg preferował przedni napęd chodzilibyśmy na rękach...
    nigdy nie jedz szybciej niż twój anioł stróż potrafi latać...


    Witam! Prosze pomniejszyc fotke poprzednia w sygnaturze, niestety byla zbyt duza!!! Admin

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    321
    BMW
    e38 740i
    Skąd
    WLKP
    Blog
    19
    U mnie pojawialy się drgania w przedziale 40-70 km/h. Najpierw zawiozłem wał do wyważania, ale nic to nie dało. Później wrzuciłem nową podporę wału i przeguby gumowe wału - dalej miałem problem bo wibracje były. Ostatecznie wleciały nowe poduszki skrzyni biegów i drgania ustały.
    TRANS.FILSAFE PROG. też przerabiałem u siebie. Z nieznanego powodu wrzucało mi tryb awaryjny skrzyni. Winowajcą okazał się rozładowany akumulator. Jego naładowanie i poprawienie styku z klemami zakończyło problem.
    e38 m62TUb44 740i

  10. #10
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory
    osobiście zacząłbym od prostych spraw typu: kontrola poziomu oleju w skrzyni (ewentualnie sprawdziłbym kiedy był wymieniany), dwie gumowe poduszki skrzyni, no i chłodzenie jak wspominali wyżej.

Podobne wątki

  1. [silnik] Bmw E38 silnik gaśnie gdy jest nagrzany.
    Przez hozar w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 05-06-2013, 14:09
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-05-2012, 12:07
  3. [skrzynia] Problem ze skrzynia 5hp24 w e38.
    Przez daber w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 06-03-2012, 15:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •