Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: raz jeszcze Dzień Dobry! :)

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    15
    BMW
    e32 m30b30
    Skąd
    Brzesko

    raz jeszcze Dzień Dobry! :)

    kilka miesięcy temu zalogowałem się na forum poszukując czarnej e32 735 w manualu.
    Życzyliście mi powodzenia i owocnych poszukiwań, niestety na życzeniach się skończyło ;)
    W całej polsce znalazłem jeden egzemplarz godny uwagi, niestety na pół godziny przed umówionym spotkaniem zadzwonił właściciel z informacją że "ta beta jest tak zaje*@#ta że jednak nie będę sprzedawał".

    Zdenerwowałem się i kupiłem e36.

    Po trzech tygodniach bycia zadowolonym z mojej czarnej coupe, kiedy już wszystkie plomby mi wypadły od jeżdzenia na glebie, nudząc się w pracy niemiłosiernie, z głupa wszedłem na tablice, wylistowałem sobie wszystkie e32 z opcją "zamienię" i... masz babo placek! Siódemka w najmniej pożądanym przeze mnie kolorze, z najmniej pożądanym przeze mnie silnikiem (730i), bez klimy i do tego z hakiem... ale facet chciał sie zamienić na e36 więc pomyślałem że skoro upadł na głowę to chętnie to wykorzystam :)
    Jeden telefon, miła rozmowa i po wzajemnym przesłaniu zdjęć samochodów szybka decyzja - spotykamy sie dzisiaj w połowie drogi (tj. w Krakowie) i dokonujemy niezbędnych formalności.

    Słowo się rzekło i zamieniłem to:


    na to:


    i tak zaczęła się moja przygoda z e32 :)
    Pomimo strasznego wyglądu jestem już w trakcie przywracania autu dawnego blasku :) chętnie dodam więcej zdjęć i pokażę jak postępują pracę ale nie jestem pewien czy to dobry dział na takie opisy ;)

    pzdr.



    P.S. życzcie mi powodzenia, wytrwałości i pieniędzy, bo części do tej gabaryny są piekielnie drogie ;)

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    17
    BMW
    BMW E32 735iL M30
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Czołem!

    W swoim czasie też posiadałem e36 Coupe bo bryła tego auta zawsze mi się strasznie podobała ale powiem krótko.. Pomimo że nadal mi się podoba choć takich ładnych egzemplarzy jest garstka to jakość blachy (cieńka jak bibuła i podatna na wgniotki rodem z Matiza) to jakość wnętrza, plastiki zwłaszcza jak w chińskim skuterze..

    Życzę wytrwałosci w przywracaniu klasyka do należytego stanu :)

  3. #3
    Damian Vip Awatar vramzes
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2,946
    BMW
    BMW E36 320 , EX : e32 730 iA , e38 730i manual, e32 730 Shadow Line
    Skąd
    BRALIN
    no i ładnie :) gratuluję zakupu e36 a potem udanej zamiany na e32 :) jest nas wielu którzy nie mają klimy i mają m30b30 i uwierz nie jest tak źle :) oczywiście każdy mający większą pojemność powie inaczej itp itd , natomiast do normalnego użytku ( czyli kilkanaście razy w miesiącu a nie 3 razy w roku ) takie auto jest w miarę zdatne do użytku a i dostępność części itd łatwiejsza! Zatem witam ponownie w gronie posiadaczy e32 i zachęcam do dodawania fotek obecnych,w trakcie i po dokonanych zmianach :D
    na marginesie szto to wisi pod autem? ;) czyżby mocowanie zbiornika benzyny?

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    230
    BMW
    Może znów e32?
    Skąd
    Chorzów
    Cześć,

    Bardzo miła historyjka, czuć że masz zapał i ogromne chęci na zadbane e32. Powodzenia w pracach przy aucie. Do silnika M30B30 jest mnóstwo tanich i dobrych części - nie bedziesz mieć z tym problemu. Srebrny kolor to wdł mnie jeden z najładniejszych dla tego modelu. Witamy !

  5. #5
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    Witamy na forum. Ładna e36 , coraz mniej aut co wyglądają przyzwoicie!!! Powodzenia w dopieszczaniu e32 ;). Luksus Ty chyba piszesz nie o e36 a właśnie o Matizie.

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    17
    BMW
    BMW E32 735iL M30
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Chodzi mi o jakosc plastikow, jest ogromna roznica gdy spojrzysz na te same roczniki a serie e34, e32 nawet e39 i e38 a e36.. Samochod jest b. fajny, ma potencjał ale jak porozbierasz troche w tych modelach to znajdziesz roznice :) Plastik nie leży i nie siedzi tak ciasno jak w swoich rocznikowych innych modelach..

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    15
    BMW
    e32 m30b30
    Skąd
    Brzesko
    Cytat Zamieszczone przez vramzes Zobacz posta
    posiadaczy e32 i zachęcam do dodawania fotek obecnych,w trakcie i po dokonanych zmianach :D
    na marginesie szto to wisi pod autem? ;) czyżby mocowanie zbiornika benzyny?
    dokładnie tak :)

    zaraz po zakupie zrobiłem małe zakupy w aso, m. in. wspomniana obejma baku, maskownica haka z przodu, zestaw listewek na drzwi z uszczelkami, dywaniki gumowe rodem z allegro i... alufelgi.
    Następnego dnia pojawił się komunikat "Bremsbelage" więc z marszu kupiłem tarcze mikoda GT i klocki wraz z czujnikami TRW.
    Tego samego dnia samochód trafił na podnośnik i zaczęliśmy od usuwania wiejskiego wydechu, wymianę obejmy, hamulców i jednej żarówki :)

    tak wyglądała dzień po zakupie:



    środek (poza dywanikami) pozostanie bez zmian, z czasem wymienię tylko radio na fabryczne i postaram się przywrócić skórze dawny blask :)

    po postawieniu na podnośnik okazało się że misa olejowa jest obrzygana więc szybki sprint do sklepu obok i wróciłem po chwili z korkową uszczelką misy :) przy okazji wymiany uszczelki wyczyściłem całą misę - aż miło popatrzeć :)

    przed:


    i po:


    troszkę zdjęć z przebiegu prac:









    i po wstępnej kosmetyce Siódemka prezentowała się następująco:





    a następnego dnia przyszły felgi i w takiej konfiguracji BMW zostanie do przyszłego sezonu :)



    koncem sierpnia dobierają się do niej blacharze i lakiernicy, a we wrześniu regulacja luzów zaworowych, wymiana uszczelki pod pokrywą zaworów, filtrów powietrza, paliwa i oleju.

    Apropos wypowiedzi któregoś z kolegów... zaczynam dostrzegać zalety silnika 3.0 :)

    spalanie LPG wg moich obliczeń: trasa: 12l, miasto: 18-20l, średnio: 15l :)

    pzdr! :)

  8. #8
    Damian Vip Awatar vramzes
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2,946
    BMW
    BMW E36 320 , EX : e32 730 iA , e38 730i manual, e32 730 Shadow Line
    Skąd
    BRALIN
    no ładnie :) rzeczowo i kolorowo :) dobry kierunek kolego,będzie następne odratowane e32 :D brawo brawo!!!po spalaniu widać że silnik jeszcze w dobrej kondycji porobić co trzeba i cieszyć się z zadbanego autka

Podobne wątki

  1. [E38] Dobry wieczór, dzień dobry
    Przez Rados w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 29-01-2011, 19:07
  2. m30b35 raz jeszcze
    Przez Mehow w dziale LPG / CNG
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 21-01-2011, 16:20
  3. [e38] Dzień dobry po raz pierwszy
    Przez ariusz w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 10-07-2009, 22:03
  4. o wisko raz jeszcze.
    Przez wolowy w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 08-04-2009, 10:01
  5. Re re jeszcze raz
    Przez Jarecki w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 20-05-2008, 18:07

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •