Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: BMW e38 730D koszta utrzymainia przy małej eksploatacji

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    10
    BMW
    730
    Skąd
    Wschód

    BMW e38 730D koszta utrzymainia przy małej eksploatacji

    Cześć

    Już od dawna przymierzam się do kupna siódemki. Sprawa wygląda tak, ze nie wiem czy jest to auto dla mnie. Robię max 3 tys. kilometrów rocznie, jestem studentem, mieszkam blisko uczelni i chodzę na piechotę, a autem jeżdżę raz, dwa razy w miesiącu do rodziców na obiad :D 30 km w jedna stronę. Nie jestem demonem prędkości, jeżdżę naprawdę wolno(przepisowo). Szukam sobie siódemki z 3 litrowym motorem w dieselu. I teraz moje pytanie- czy koszty utrzymania tego auta mnie nie przerosną ? Szukam oczywiście auta zadbanego, nie dojechanego.

    Pozdrawiam i czekam na opinie

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    Witaj,
    wszystko zależy w jakim stanie kupisz.
    Ogólnie to zapoznaj się z kosztami części do bmw i tego silnika. Silnik jak zadbany to długo posłuży. Z najdroższych rzeczy w silniku do wymiany (typowo części eksploatacyjne) to chyba turbina i wtryski (ale są też używki) co do filtrów to są niestety droższe niż do beznyzy, np powietrza ok 100zł, paliwa 80zł.

    Co do zawieszenia to zależy co chcesz zakładać, markowe drogie, ale są też dobre sprawdzone jak ruville czy teknorot.

    Jak np przez rok czasu (po zakupie) do swojej dołożyłem ok 5500 zł, z tym że z potrzebnych rzeczy które warto było wymienić to oleje (w silniku, wspomagania, hamulcowy, tylnego mostu), filtry (powietrza silnika, oleju, powietrza pod maską), płyn chłodniczy, dwie końcówki drążków, drążek środkowy (chociaż nie potrzeba było), jeden wahacz dolny. Więc policz sobie ile to może kosztować, filtry oleje płyny ok 2000zł, wahacze i drążki ok 700zł, a reszta to drobiazgi i dodatki jak np kierowca mpakiet :)

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar qba
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    692
    BMW
    E32 750iL, E46 330Ci
    Skąd
    Warszawa
    Myślę, że dasz radę. Tylko przy takich małych przebiegach auta pojawiają się pytania:
    - po co diesel, skoro w E38 są fajniejsze silniki?
    - po co E38 skoro można wejść w fajnego klasyka i jeździć sobie nim okazjonalnie przy ładnej pogodzie?

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    Kolega pisał, że nie jest demonem szybkości, ja zresztą też, więc po co większy silnik, ja np przez rok zrobiłem ok 1500km (czyli od dnia zakupu), a to dlatego że to 4 auto w rodzinie. Poza tym fajnie jest zatankować raz pod korek i zapomnieć że kończy się paliwo :)

    Ostatnio na trasie 400km, 2x200km komp pokazał mi spalanie 5,1l/100km

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    10
    BMW
    730
    Skąd
    Wschód
    Cytat Zamieszczone przez qba Zobacz posta
    Myślę, że dasz radę. Tylko przy takich małych przebiegach auta pojawiają się pytania:
    - po co diesel, skoro w E38 są fajniejsze silniki?
    - po co E38 skoro można wejść w fajnego klasyka i jeździć sobie nim okazjonalnie przy ładnej pogodzie?
    Po co diesel ? Myślałem o benzynie 4,4 ale po pierwsze boje się kosztów przy tak dużym silniku a po drugie to nie jestem demonem prędkości, nie chce szybkiego samochodu, chce wygodny samochód.

    Też myślałem o klasyku, ale takie w dobrym stanie, przez kogoś "zrobione" są bardzo drogie, a ja sam nie znam się tak dobrze żeby kupić w gorszym stanie i doprowadzić do ideału.

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    1,308
    BMW
    było e32 735 1986r lpg e34 535i lpg 1991,730v8 manual 1992_sekwencja jest BMW e32 735is Italian milf
    Skąd
    rogi/krosno
    a nie patrzyłeś w strone 2.8??

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar qba
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    692
    BMW
    E32 750iL, E46 330Ci
    Skąd
    Warszawa
    To może lepiej 728i? Pewnie będzie tańszy w serwisie od takiej 730d i łatwiej będzie znaleźć niezajeżdżony egzemplarz. Do tego dochodzi lepsza kultura pracy.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    493
    BMW
    brak
    Skąd
    podkarpacie
    od razu bierz v12. Wprawdzie malo jezdzisz, ale za to jak juz pojedziesz to po calosci :) Bedziesz zadowolony

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jokerow750
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    452
    BMW
    E38 750i, 750iL
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez bmw Zobacz posta
    od razu bierz v12. Wprawdzie malo jezdzisz, ale za to jak juz pojedziesz to po calosci :) Bedziesz zadowolony
    X2 paliwa szybko ubywa, ale się opłaca :)

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar qba
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    692
    BMW
    E32 750iL, E46 330Ci
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez jokerow750 Zobacz posta
    X2 paliwa szybko ubywa, ale się opłaca :)
    Pewnie, ale nie można tego polecać przy ograniczonym budżecie, bo dojdzie nam kolejny narzekający jaki to silniki V12 jest badziewny.....

Podobne wątki

  1. [E38] Posiadam BMW 7 e 38 na co uważać podczas eksploatacji.
    Przez dareksda w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22-07-2012, 19:04
  2. Bmw 730d e38
    Przez Shadow w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 29-12-2009, 17:46
  3. e32 problem z odpaleniem przy małej ilości paliwa
    Przez beatles86 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 11-06-2009, 01:01
  4. sprawdzenie BMW w serwisie jakie koszta?
    Przez mario730i w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 30-04-2009, 08:44
  5. rady przy zakupie 730d
    Przez ahmed34 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 11-12-2008, 21:43

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •