Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Wątek: problem z silnikiem, wypadanie zapłonów i brak mocy

  1. #11
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    44
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Białystok
    Przejechane jakieś 20 miejskich kilometrów na benzynie bez przepływki po skasowaniu adaptacji, pracował równiej i lepiej zmieniał biegi .... ale .... jak tak go uczyłem coraz to wyższych obrotów to w końcu przekroczyłem 3000 i znowu ten sam problem. Momentalnie zaczął bardzo nierówno pracować, i mimo odpuszczenia gazu nie wrzucał następnego biegu tylko trzyma ten sam i 3000 obrotów. Próba przyśpieszenia w takim stanie nie wiele zmienia i słychać wtedy dziwne dźwięki jakby jakiś blaszany szelest albo delikatne strzały w wydech. Następnie próba na gazie i to samo. Na parkingu zgasiłem i oczywiście magicznie się naprawił ale podkręciłem obroty na postoju i znowu kupa.
    Komp u szybkiego77 wykazał że adaptacja na wszystkich cylindrach prawej głowicy (patrząc od przodu) świruje więc co to może być? Obstawiamy że może coś z rozrządem?
    Jakieś inne pomysły?

  2. #12
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    1,307
    BMW
    było e32 735 1986r lpg e34 535i lpg 1991,730v8 manual 1992_sekwencja jest BMW e32 735is Italian milf
    Skąd
    rogi/krosno
    kolego w jakims poście wyczytałem że m62 niezbyt będzie jeżdził bez przepływki,Podepnij i pojeżdzij i nie dawaj na lpg może mapy masz rozjechane,więcej km zrób

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    113
    BMW
    e38 740 4.4 m62
    Skąd
    bialystok
    no wlasnie z ta prawa glowica cos się dzieje lewa chodzi idealnie a prawa leja jak z wiadra najgorzej na 7 cylindrze poza skala po skasowaniu adaptacji odlaczeniu przeplywki czas wtryskow się unormowal chodzil wmiare równo bez przeplywki niebedzie chodzil jak trzeba normalne i skrzynia tez rozmawialiśmy otym czy jest opcja taka ze ma nieszczelność w kolektorze dootowym i temu ta glowica tak szaleje bo elektrycznie autko niezglasz niepokojących bledow tylko grzalka termostatu i przeplywka reszta bez zarzutu i jakies tam pierdoly w navi reszta bez bledow czysto kolego javor wpadaj domnie podmienimy przeplywke z mego zobaczymy co jeszcze powrocilo z bledow i będziemy myslec jakie lekarstwo podac

  4. #14
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    44
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Białystok
    No i problem rozwiązany :) katalizatory były na wymarciu i wszystko mieszały, postukaliśmy w nie młotkiem z szybkim77 i ledwo co do domu się doturlałem, tak się zatkały.
    Dzisiaj zostały wypatroszone z wnętrzności i silnik od razu zaczął chodzić jak należy :) Różnica w dźwięku jeżeli jest to ja jej nie zauważyłem.
    Podziękowania za pomoc dla Pawła (szybki77)

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    113
    BMW
    e38 740 4.4 m62
    Skąd
    bialystok
    a widzisz jednak katalizator tak to jest z naszymi autkami javor niedziekuj niema zaco ważne ze wyleczona bunia

  6. #16
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez javor Zobacz posta
    No i problem rozwiązany :) katalizatory były na wymarciu i wszystko mieszały, postukaliśmy w nie młotkiem z szybkim77 i ledwo co do domu się doturlałem, tak się zatkały.
    Dzisiaj zostały wypatroszone z wnętrzności i silnik od razu zaczął chodzić jak należy :) Różnica w dźwięku jeżeli jest to ja jej nie zauważyłem.
    Podziękowania za pomoc dla Pawła (szybki77)
    przy jakim przebiegu poszły i po ilu latach?

  7. #17
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory
    Cytat Zamieszczone przez javor Zobacz posta
    No i problem rozwiązany :) katalizatory były na wymarciu i wszystko mieszały, postukaliśmy w nie młotkiem z szybkim77 i ledwo co do domu się doturlałem, tak się zatkały.
    Dzisiaj zostały wypatroszone z wnętrzności i silnik od razu zaczął chodzić jak należy :) Różnica w dźwięku jeżeli jest to ja jej nie zauważyłem.
    Podziękowania za pomoc dla Pawła (szybki77)
    wstawiłeś całkiem puste katalizatory?

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    113
    BMW
    e38 740 4.4 m62
    Skąd
    bialystok
    kolega javor wypoczywa jak wruci napewno napisze jaki przebieg i co zrobil z katalizatorami

  9. #19
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    44
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Białystok
    Katalizatory według licznika miały 270 000 km, z 97 roku i pare lat na gazie. Kazałem je mechanikowi opróżnić bo była to opcja najszybsza i najtańsza. Jako że rurki z jednej strony mają długie to wyjęli je, wycieli klapki w puszkach, wyczyścili wnętrzności i zaspawali. Czyli teraz są całkiem puste oryginalne puszki. Od razu potem miałem przegląd z analizatorem spalin i pan diagnosta nie zgłaszał uwag, a trafił się taki co sprawdzał dokładnie wszystko co powinien, nigdy nie miałem tak dokładnego przeglądu :)

Podobne wątki

  1. [silnik] Brak mocy V12 - problem
    Przez andrzej1955 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-07-2013, 16:06
  2. [silnik] wypadanie zapłonów i dymienie
    Przez Domel w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 28-03-2012, 11:17
  3. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 15-05-2010, 17:59
  4. Problem z 750 brak mocy
    Przez amar w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 28-11-2009, 17:24
  5. Problem z E38, brak mocy
    Przez Grzesiek L w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 15-08-2009, 21:30

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •