Witam, ostatnio moje e38 (740 automat m62b44 bez vanosów, z LPG) trapi następujący problem:
Silnik odpala bez problemu, chodzi równo, ale tylko na niskich obrotach. Może lekko zamula ale nie ma chyba tragedii. I póki nie przekroczę około 2500-3000 obrotów to wszystko jest ok i mogę tak jechać nawet 300km.
Natomiast jeśli wejdę na wyższe obroty to zaczynają wypadać zapłony, telepie na jałowym, bardzo traci na mocy i skrzynia chyba trochę się gubi mając błędne dane (trzyma wyższe obroty). Nieważne czy silnik jest zimny czy ciepły, czy jadę czy przegazuję na parkingu, benzyna czy gaz. Raz dostanie wyższe obroty i chodzi źle do czasu aż go nie zgaszę i nie odpalę ponownie - wtedy znowu działa ok.
Byłem u gazowników - z gazem wszystko ok.
Byłem u gościa od skrzyni - wszystko ok.
Wymieniłem świece bo były już stare.
Wyskakują błędy zapłonu na chyba 3 cylindrach: 5,6,8 i chyba nic więcej.
Próbowałem odłączyć przepływomierz żeby sprawdzić różnice ale wtedy gaśnie odrazu po zapaleniu, czy może trzeba go odłączyć na odpalonym już silniku?
Dokładniej INPĄ jeszcze nie sprawdzałem bo nie wiem gdzie. Jeśli ktoś z Białegostoku ma interfejs i mógłby mi zdiagnozować to kompem to byłbym bardzo wdzięczny. Jeśli nie to może znacie namiary na jakiś serwis który to robi?
Albo ktoś miał już taki problem i wie o co chodzi?