Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Instalacja elektryczna w BMW e32 730i

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    184
    BMW
    BMW E32 730i
    Skąd
    Jelenia Góra

    Instalacja elektryczna w BMW e32 730i

    Witam.
    Mam taki problem ze coś mi rozładowuje akumulator na postoju. Mieżyłem amperomierzem i mam 100mA poboru napiszcie czy tyle ma po prostu być czy coś mi zżera prąda.Jeszcze jak postoji tydzien to napięcie wynosi 11,90V-12,00V.
    Jeszcze jedno jakie powinna trzymać obroty na luzie beemka e32 730i.
    Będziesz Miał Wszystko
    BMW i reszta samochodów

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    605
    BMW
    E32 750 iA '91 M70B50
    Skąd
    z fabryki
    Jeśli się nie mylę to wolne obroty powinny być w okolicy 800 (przynajmniej tak było w mojej 735).

    Co do aku - zaznaczam że nie jestem elektrykiem, tylko zwykłym użytkownikiem (takie intro po to żeby za chwilę mnie ktoś nie zjadł...) - sprawdź datę jego produkcji. Osobiście wymieniam aku na nowy co 3-4 lata. Może był rozładowany doszczętnie i teraz niedomaga... Kolejną rzeczą jest czy posiadasz autoalarm oraz czy poprawnie są zaizolowane kable idące do radia. Jeden z kabelków od radia podtrzymuje w nim pamięć i niewielki prąd jest w nim przez cały czas.
    usługi i bezpieczeństwo IT
    BMW E32 750iA '91 (magia V12 ) | Ex: BMW E32 735i '87
    Honda VT 1100 chopper
    Schematy E32 (czytelna lista plików)

  3. #3
    Vip Vip Awatar max mt
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,156
    BMW
    E38 735iA i E39 530d
    Skąd
    Koszalin
    Nie zapomnij o sprawdzeniu, gniazda zamykania klapy bagażnika czasami też tam potrafi nie wyłączać żarówek bagażnika i cały czas się świeci

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    184
    BMW
    BMW E32 730i
    Skąd
    Jelenia Góra
    Co do aku to jest dobry bo ma rok i nigdy nie pozwolilem mu sie rozladowac.Jak stoi w garazu nie podlaczone do niczego to dobrze trzyma napiecie a jak podlacze do bumki to zalicza podoche.Posprawdzam wszystkie bezpieczniki po kolei amperomierzem i moze sie okaze co mi zzera prad.
    Będziesz Miał Wszystko
    BMW i reszta samochodów

  5. #5
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków

    Re: Instalacja elektryczna w BMW e32 730i

    Cytat Zamieszczone przez BUMMER
    Witam.
    Jeszcze jak postoji tydzien to napięcie wynosi 11,90V-12,00V.
    Jeszcze jedno jakie powinna trzymać obroty na luzie beemka e32 730i.
    No to masz książkowe napięcie - na wyłaczonym jest 12V, a jak odpalisz i alternator ładuje, to masz mieć 14.4V (+/- tolerancja).

    A co do obrotów, to masz silnik R6 czy V8 ? W R6 ma być bodajże 800-900obr., a w V8 ok. 550-600.
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    184
    BMW
    BMW E32 730i
    Skąd
    Jelenia Góra
    Co do instalacji to jeszcze szukam ale znalazłem jeden bezpiecznik który ma pobór 0.010A i jak go wyciągne to nie działa centralny i el.szyby.
    A obroty to na starej przepustnicy nie mogłem ustawić bo było 1100 lub 500 a kupiłem w sobote używaną ale orginalną i na orginalnym ustawieniu ma 800 na bęzynie i gazie.Silniczek chodzi tak równiutko że można szklanke z wodą postawić i się nie wyleje. Napiszcie mi jaki jest optymalny pobór prądu w beemce i co może go mieć.
    Będziesz Miał Wszystko
    BMW i reszta samochodów

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •