Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Subaru Forester Ma ktoś doświadczenia ?

  1. #1
    Vip Vip Awatar epul
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    1,032
    BMW
    e32 740i 93'
    Skąd
    Gliwice
    Blog
    14

    Subaru Forester Ma ktoś doświadczenia ?

    Przymierzam się do zakupu leśnika celuje coś koło 2000r. w kwocie ok 10kpln. Auto potrzebuję do pracy ( dojazdy na pola, polne ścieżki, błotko itp. - prace przy montażu reklam w róznych dziwnych miejscach ) . Autko też ma w miarę być komfortowe na płaskim - długie trasy na drugi koniec polski, oraz dojazd na działkę w górach gdzie bez auta 4x4 nie wjadę bo za stromo i błotko a w zimę to już w ogole.

    Uważam że forester do tego się nada i mam pytanie osoby które miała z nim styczność, jaka opinia itp. Jaki motor wybrać ? Jak ewentualnie lpg znosi itp.
    Ewentualnie jakie inne auto polecacie 4x4 dodam że nie chcę diesla, terenówki. Jedynie kombi 4x4 jakoś lekko podniesione.

    Jak German to Anna.

  2. #2
    ULA Vip Awatar tequila1909
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    3,390
    BMW
    E39 525iA ex. E32 735i, E32 735iAL, E38 728iA
    Skąd
    Jura KC
    O Foresterze się nie wypowiem, ale mogę polecić Audi A6 C5 z silnikiem 2.8 z Quattro. Znajomy miał i sobie chwalił, LPG bezproblemowo działało, ogólnie przez 2 lata bez większych napraw.
    Mr. Perfect 4 x K1 World Champion

  3. #3
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Forester to bardzo dobry wybór. Jeśli chcesz zakładać gaz to szukaj zwykłej 2-litrowej benzynowej jednostki. Dobrze znosi gaz. Dodatkowo wersja bez turbo ma reduktor. ;)
    Dobrze posprawdzaj auto i kupuj. Będziesz zadowolony ;)
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  4. #4
    Vip Vip Awatar epul
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    1,032
    BMW
    e32 740i 93'
    Skąd
    Gliwice
    Blog
    14
    No też myślę że to będzie dobry wybór. Poczytałem troche na forach i wydaje się być mało awaryjnym udanym autem. Najbardziej odpowiada mi turbb s z racji mocy, jedynie brak redukora przy tej wersji no i piszesz o gazie. Doczytam jeszcze i zastanowię się nad wersją.

    Jak German to Anna.

  5. #5
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Komfortu w subaru będzie brakowało.
    Mam stałego klienta z takim autem 2.0 turbo boxer z gazem i jeśli chodzi o gaz to właśnie z nim jest problem. Ciężko tam gaz poprawnie ustawić.
    Osiągi nie najgorsze ale jakoś mi to auto do gustu nie przypadło. Marne hamulce, prowadzenie też nie na najwyższym poziomie. Do normalnej jazdy się nadaje. Lepsze to jak frontera.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar nino
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    1,456
    BMW
    E32 735
    Skąd
    Katowice
    Sam nigdy nie miałem, ale sąsiad, który jest leśniczym ma forestera mniej więcej z 2000 albo 2002 roku 2 litry bez turbo w automacie , założony chyba jeszcze gaz 2 gen i ile razy z nim rozmawiałem, to zawsze zadowolony czy to zima czy błoto czy inne podjazdy, zjazdy, lasy nie miał problemów z autem większych, ponoć prawie wszędzie wjedzie. Wozi nim praktycznie wszystko co się zmieści, sprowadził go sobie około 5 lat temu i nie widać żeby chciał się go pozbyć. Czyli raczej dobre auto do ciorania.

  7. #7
    Vip Vip Awatar epul
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    1,032
    BMW
    e32 740i 93'
    Skąd
    Gliwice
    Blog
    14
    Cytat Zamieszczone przez Zavoli Zobacz posta
    dobre auto do ciorania.
    Właśnie po to potrzebuję do roboty i na dojazdy na działkę w górach gdzie e32 nigdy nie dojedzie bo za stromo, szkoda. Interesuje mnie też kwestia blacharki w Subaru czy nie jest podatna na rudą ?

    Jak German to Anna.

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar nino
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    1,456
    BMW
    E32 735
    Skąd
    Katowice
    Z tego co mi mówił i co z resztą widzę, to nie ma problemów z rdzą, auto jest mocno poobijane, ale całe. Jedyne, to chyba raz na pól roku wali całe podwozie bitexem, bo często w błocie zapyla i mówił, że woli chuchać na zimne, niż spawać. A i nie wiem czemu, ale leśniczy uważa, że lepszy automat od manuala, bo manual ma delikatniejsze sprzęgło czy coś i można szybciej zakończyć jego żywot - coś mi tam opowiadał ostatnim razem. Dzisiaj pewnie koło 20 zajedzie tym jeżdżącym lasem do domu, to go podpytam co i jak. Facet ma 50 lat, tak więc nie bawi się raczej w samochód, który nie jest mało sprawdzony.

  9. #9
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    Forester to dobry wybór. Swojego czasu co 2-gi leśniczy w de. takim własnie śmigał. Auta jechały wszędzie...dosłownie. Jakiś czas temu jeden zmienił na bodajże X-trail i wspominał jakim to niezawodnym autem był forester.

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    466
    BMW
    e32 730
    Skąd
    Koszalin
    jeszcze stare CRV nie jest głupim samochodem jak coś tylko że gaz musi być sekwa bo inaczej po głowicy.

Podobne wątki

  1. Forester vs. X5 co wybrać?
    Przez Patromierz w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 24-02-2013, 21:56
  2. 7-emka za granicą - porady, doświadczenia.
    Przez grześ73 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 06-12-2009, 14:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •