Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: Stroker z m60b30 na b40

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar madmax
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    34
    BMW
    730 e38
    Skąd
    łódż\widawa

    Stroker z m60b30 na b40

    Siema.
    Mam nadzieje ze nikt nie poruszył jeszcze tego tematu. Co prawda przeczesałem forum i nie znalazłem nic o tym. Rozbierał ktoś te 2 silniki i wie jaka miedzy nimi różnica poza skokiem tłoka i jego rozmiarem? Jezeli jest to mozliwe można by było "taniej" zregenerowac b30 i dodac mocy.

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    Tak jeżeli jesteś gotów położyć nicasil nie licząc obróbki tulei za 700zł od cylindra to możliwości są spore przynajmniej tak jest w moto na M60tkach czy tam 62 jest Nicasil i Alusil, Kolego drogie klocki, w M30stkowym żeliwie koszty na bloku są ciekawe a co dopiero na alubloku ;) rozsądne dodanie mocy B30 to swap na B40 lub B44 ;)

    Poruszyłeś temat strokeru i poszukałem trochę dla mojego M30 i japiernicze zestaw na 4.2 :O http://www.pureperformancemotorsport...roducts_id=486
    Ostatnio edytowane przez ManiacDrifting ; 26-07-2013 o 19:27

  3. #3
    Początkujący Użytkownik Awatar madmax
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    34
    BMW
    730 e38
    Skąd
    łódż\widawa
    Zakładając ze (teoretycznie) obrobię ten blok tak jak napisałeś- co z reszta części? będą pasować plug and play pomiędzy b30 a b40?Rozbierałeś te silniki? Co do m30 to inna bajka
    Ostatnio edytowane przez madmax ; 26-07-2013 o 23:34

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    Nie rozbierałem akurat M60 ale sądzę że blok da się obrobić na większą pojemność czesci będą plug&play firmie nie opłacało by się robić dwóch różnych bloków poza różnicą tulei i np wału i korb.

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    człowieku po co chcesz przecierac przetarte szlaki kup zdrowe M60 za 3-4k i montuj wyjdzie Cię taniej i po sprawie

  6. #6
    Początkujący Użytkownik Awatar madmax
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    34
    BMW
    730 e38
    Skąd
    łódż\widawa
    Zdzira nie przecieram... nie znalazłem takiego tematu a koła na nowo nie chce wymyslac.... zapytałem z ciekawosci. Chjodizło mi tylko o moda. Najczesciej modza m50 bo ma żeliwny blok. Szkoda mi tych m60 co ida na stoliki. Blok blokiem ale ciekawe jak łoze wału itd.Dzieki Maniak mam nadzieje ze masz racje z tymi czesciami ale popatrze na realoem jeszcze.

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    No nie ma za co ale nadal myślę że zdecydowanie drożej wyjdzie zwiększenie pojemności na m60 niżeli cały oryginalny silnik o tej poj, należy pamiętać też że nie sam blok ma większe cylindry ale i o różnicy w głowicach ich pojemności i prawdopodobnie większych grzybkach, nie zagłębiam się w dane techniczne ale praktycznie w każdym przypadku przy jednej wersji motoru o różnych poj grzybki są większe/mniejsze.

  8. #8
    Początkujący Użytkownik Awatar madmax
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    34
    BMW
    730 e38
    Skąd
    łódż\widawa
    Musze sie dowiedzieć ile kosztuje nikasil bo rozwiert i honowanie to nie tragedia.Jak interesujesz sie driftem Maniaku to wiesz jak niedługo te silniki będą poszukiwane jeszcze bardziej tzn b40 i b44. Co do rad w stylu zrób swapa jak napisał kolega wyżej to jeżeli dało by rade za te 3-4k top zrobić co napisałem to jednak wole takli silnik bo ta jednostka będzie właściwie nowa z nowymi pierścieniami i panewkami;) Tak wogóle jak czytam na forach i ktoś zaczyna modzić to zaraz jakaś dobra dusza napisze kup większy silnik- jak by o to mi chłodziło nie zakładał bym takiego tematu nie? Dlatego roziumiem irytacje podobnych mnie chłopaków

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    Bo taka prawda ale życzę Ci żebyś dokonał tego i miał na to kase. Bo jak mówiłem nikasil na tulei motocyklowej kosztuje koło 700zł załóżmy że na m60 wzieli by tyle samo więc 700*8= 5600 a gdzie reszta, tu trzeba by mieć przynajmniej 15 tys zeby o tym pomyslec a za niewiele więcej kupi się S62

  10. #10
    Początkujący Użytkownik Awatar madmax
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    34
    BMW
    730 e38
    Skąd
    łódż\widawa
    Maniak to jest poza moim zasięgiem w takim razie. Chciałem zadzwonić i sie zapytać ale z tego co piszesz to bez sensu. Mam u siebie jak na razie e38 i e36 coupe wiec nie jestem ekscentrycznym milionerem;)
    Jak to mowia"jak cos jest nie do zrobienia to potrzebny jest ktos kto o tym nie wie - przyjdzie i to zrobi"
    w tym jednak temacie jest to jednak nie do przeskoczenia;( Nie wiesz jak gruba jest ta powłoka nikasilowa? W m43 jest tłok o rozmiarze 85 ...
    Ostatnio edytowane przez madmax ; 28-07-2013 o 21:17

Podobne wątki

  1. [silnik] pytanie o silnik m60/b40
    Przez Zator w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-06-2012, 19:57
  2. temp. silnika m60 b40 + wisko
    Przez MichalV8 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 24-01-2010, 21:15
  3. Rozrząd m60 B40
    Przez MichalV8 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22-01-2010, 11:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •