Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: nierowne korekty na bankach - jak ogarnąć temat?

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa

    nierowne korekty na bankach - jak ogarnąć temat?

    Auto:
    - e38 2001r. silnik 4,4l benz.

    Instalacja na miedzi 8mm:
    - kompuer landirenzo omegas,
    - wtryski 2 poczworne matrixy hd 544
    - reduktor ig1 super magerato + kme gold na niższym ciśnieniu (żeby nie psuł równego ciśnienia trzymanego przez ig1 , jak będzie pływał) - rozwiązanie to działa dobrze.

    Opis problemu:
    Jakiś czas temu padł mi jeden wtrysk na listwie, więc musiałem dac ha do zregenerowania zestawem naprawczym z cewkami. Przy okazji było czyszczenie pierwszej listwy. Problem w tym że nowa listwa się nie "ułożyła" i listwy mają różną wydajność. Powoduje to że z idealnych korekt LTFT na samej benzynie ~+-2% , na gazie robią mi się korekty +5% większe na jednym z banków. Oczywiście zmiana korekt przez gaz na jednym z banków objawia się potem trochę nierówna pracą ba benzynie. Komputer omegas niestety nie przewiduje korekt pomiędzy bankami.

    Pytanie:
    Co można zrobić w tej sprawie, jak zmodyfikować instalację, może dysze, albo jaki inny trik można zastosować by zniwelować wydajność tych listew wtryskowych?

  2. #2
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Temat w normalnych warunkach nie do ogarnięcia. Nie ma jak sprawdzić dokładnie wydajności poszczególnych wtryskiwaczy. Skok tłoczka nie jest miarodajny. Miałem okazję kalibrować wtryski po regeneracji na bardzo precyzyjnym sprzęcie i okazał się że jest to nie wykonalne. Na 6 wtryskiwaczy udało się poprawnie ustawić 2. Reszta bardzo mocno odbiegała od normy. Z reguły dawały sporo za dużo. Prawie dwa razy za dużo i nie szło zejść z tej ilości do normy. Na dawkę ma wpływ sporo czynników. Takie jak napięcie sprężyny, waga tłoczka i właściwości magnetyczne, uszczelnienia, cewka. Sprzedaj to co masz i kup nowe. To jest najlepsza opcja. Nigdy więcej regeneracji. To nie ma prawa działać poprawnie. Wiele osób uważa że powinno działać ale oni nie mieli okazji przyjrzeć się jak wtryski dawkują po zabiegu. Też byłem zdania że można regenerować ale do czasu.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez seban123 Zobacz posta
    Temat w normalnych warunkach nie do ogarnięcia. Nie ma jak sprawdzić dokładnie wydajności poszczególnych wtryskiwaczy. Skok tłoczka nie jest miarodajny. Miałem okazję kalibrować wtryski po regeneracji na bardzo precyzyjnym sprzęcie i okazał się że jest to nie wykonalne. Na 6 wtryskiwaczy udało się poprawnie ustawić 2. Reszta bardzo mocno odbiegała od normy. Z reguły dawały sporo za dużo. Prawie dwa razy za dużo i nie szło zejść z tej ilości do normy. Na dawkę ma wpływ sporo czynników. Takie jak napięcie sprężyny, waga tłoczka i właściwości magnetyczne, uszczelnienia, cewka. Sprzedaj to co masz i kup nowe. To jest najlepsza opcja. Nigdy więcej regeneracji. To nie ma prawa działać poprawnie. Wiele osób uważa że powinno działać ale oni nie mieli okazji przyjrzeć się jak wtryski dawkują po zabiegu. Też byłem zdania że można regenerować ale do czasu.
    tam nie ma tloczkow żadnych
    w matrixach są blaszki, wymienia się tylko elektromagnesy

    nie da się tego rozmiarami dysz zrobić lub jakoś innaczej?

    ...już taniej niż wtryski to byłoby komputer wymienić na taki co ma regulację banków
    Ostatnio edytowane przez shebi ; 24-07-2013 o 10:08

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    256
    BMW
    E38 M51 , E39FL S62
    Skąd
    Warszawa
    shebi zadzwoń do Nikodema a on pomoże z twoim problemem

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez p3xeon Zobacz posta
    shebi zadzwoń do Nikodema a on pomoże z twoim problemem
    chce to raczej ogarnąć u swojego gazownika, bo poczciwi są i korekty mi robią za free...

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 29-04-2013, 12:57
  2. Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 14-03-2011, 09:30
  3. Jak zapisać cały temat z forum ?
    Przez xsilver w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30-01-2010, 11:24

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •