Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Czujnik temp. silnika??

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    52
    BMW
    E38 740i 98r
    Skąd
    Legnica

    Czujnik temp. silnika??

    U mechanika ostatnio jak lambde wymieniałem wyskoczył błąd czujnika temp. silnika i właśnie tutaj mam problem. Na allegro są czujniki temperatury wszystkiego do e38 ale żaden nie ma w nazwie silnika. To jest ten sam co czujnik temp. wody?
    Ile jest tych czujników i który powinienem wymienić?
    Dodam, że wskazówka od temp stoi idealnie pionowo więc chyba auto korzysta z kilku bo wskaźnik działa jak należy? jeden do wskaźnika na zegarach, jeden do kompa? Wydaje mi się, że auto myśli, że ejst zimny i daje mu za dużo benzyn ale mogę się mylić.
    Co dokładnie wyskoczyło w komputerze nie wiem, nie wdziałem powtarzam wam tylko co mi mechanik powiedział.

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez michal6500 Zobacz posta
    U mechanika ostatnio jak lambde wymieniałem wyskoczył błąd czujnika temp. silnika i właśnie tutaj mam problem. Na allegro są czujniki temperatury wszystkiego do e38 ale żaden nie ma w nazwie silnika. To jest ten sam co czujnik temp. wody?
    Ile jest tych czujników i który powinienem wymienić?
    Dodam, że wskazówka od temp stoi idealnie pionowo więc chyba auto korzysta z kilku bo wskaźnik działa jak należy? jeden do wskaźnika na zegarach, jeden do kompa? Wydaje mi się, że auto myśli, że ejst zimny i daje mu za dużo benzyn ale mogę się mylić.
    Co dokładnie wyskoczyło w komputerze nie wiem, nie wdziałem powtarzam wam tylko co mi mechanik powiedział.
    to niech lepiej mechanik dobierze

    FYI wskazówka stoi pionowo w zakresie bodajże 90-120 stopni

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    52
    BMW
    E38 740i 98r
    Skąd
    Legnica
    A może zanim do niego znowu podjade ktoś mógłby rozpisać jak to jest z tymi czujnikami?? Ile ich jest w silnku 4.4 m62? Który za co odpowiada? Czy jest tylko jeden podający wszystkie dane czy może jeden ale z dwoma jakby to nazwać "modułami" czy może dwa? Dzowniłem do sklepu z częściami to na pytanie o "czujnik temp. silnika" odpowiedzieli, że do e38 740 mają 2czujniki - z tego co pamiętam to jeden miał mieć kwadratową wtyczke a drugi okrągłą i różniły się ilością pinów we wtyczkach...i pan ze sklapeu nie potrafił mi powiedzieć czy są to dwa różne czujniki i do mojego auta pasuje tylko jeden z nich czy może są potrzebne obydwa?

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    z tego co pamiętam jeden czujnik jest na pompie wody, drugi przy chlodnicy, jest też czujnik temperatury zewnętrznej w zderzaku, i temperatury powietrza dolotowego

    mechanicy też mylą termostat sterowany elektronicznie z czujnikiem temperatury

    na www.meeknet.co.uk albo podobnie (wpisz w google) jest pdf jak działa cały system chłodzenia i sterowania temperatura silnika

    czasem tylko styki są zasniedziale, ja wymienilem przez to termostat na nowy i nie pomogło, bo trzeba było styki przeczyscic (jak potrzebujesz termostat to pisz na prv), przeczysc więc najpierw wszystkie styki i zabezpiecz je wazelina techniczna lub specjalnym sprayem

    ja czujniki to raczej bym brał w oryginale, ew. najdroższe niemieckie zamienniki

    a co do mechanika to diagnistyka bmw mówi dokładnie który czujnik niedomaga, a mechanik powinien podać ci nr. części producenta i wtedy wszystko jasne... chyba że robi naprawę po omacku narażając cię na dużo wyższe koszty. ...tylko się zastanów czy chcesz mieć takiego mechanika

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    52
    BMW
    E38 740i 98r
    Skąd
    Legnica
    Dobra już wiem o co chodzi teraz tylko nadal nie wiem który to czujnik, jak ktoś wie albo wymieniał to niech podpowie jak to wygląda w silniku 4.4 m62? czy jest jeden czujnik iluś pinowy dający sygnał do kontrolki na desce rozdzielczej i do komputera sterowania silnikiem czy może dwa osobne? jeżeli osobne to który(wygląd, ilość pinów) jest do komputera? Wskaźnik na desce działa dobrze. Sprawa dość pilna a nie mogę nigdzie tego znaleźć nawet w BMW DEX PREMIUM w lubinie nie za bardzo pan "mechanik" potrafił mi odpowiedzieć jak to w tym silniku wyglądało bo mam troche "stary samochód" i on tylko te nowe kojarzy:)

  6. #6
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    W M60 miałem podobny błąd. Czujniki w M60 są z tyłu silnika(w m62 zapewne też). Okazało się, że we wtyku jeden przewód urwał się. Po polutowaniu śmiga do dziś w E36
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

Podobne wątki

  1. [elektronika] Czujnik temp? coolant temperature
    Przez rosomak79 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 24-10-2011, 23:30
  2. Niska temp. silnika 2.8
    Przez Jakub w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 13-02-2011, 19:49
  3. Temp silnika e38
    Przez Marcin19 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 02-11-2010, 09:45
  4. Czujnik temp. a klima
    Przez jasko1969 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12-06-2010, 22:37
  5. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-07-2009, 01:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •