Strona 1 z 12 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 111

Wątek: Zamieniam E65 730 D na S klase 5.0 benzyna , czy slusznie?

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    503
    BMW
    E65 3.0 D
    Skąd
    Szczecin

    Zamieniam E65 730 D na S klase 5.0 benzyna , czy slusznie?

    Jak w temacie , moze ktos kto jezdzil mercedesem sie wypowie zebym sie nie wkopal znowu jak z e65...Mercedes 2005r mnie interesuje

  2. #2
    Początkujący Użytkownik Awatar Mateusz_S
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    98
    BMW
    730d E65
    Skąd
    Warszawa
    kolega jeździ S-ką z 2000r. z silnikiem 5,0 benzyna. Ma tam bodajże 306 koni. Generalnie na Twoim miejscu nie zamieniałbym BMW na Merola, patrząc chociażby jak trawi go korozja i ile ma usterek... On śmiga W220, ale rozumiem, że Ty mówisz o W221? Więc nie ma co porównywać. Ale mimo wszystko BMW to poezja, cała reszta to samochody ;)

    Cytat Zamieszczone przez Riki Zobacz posta
    Jak w temacie , moze ktos kto jezdzil mercedesem sie wypowie zebym sie nie wkopal znowu jak z e65...Mercedes 2005r mnie interesuje

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    503
    BMW
    E65 3.0 D
    Skąd
    Szczecin
    Cytat Zamieszczone przez Mateusz_S Zobacz posta
    kolega jeździ S-ką z 2000r. z silnikiem 5,0 benzyna. Ma tam bodajże 306 koni. Generalnie na Twoim miejscu nie zamieniałbym BMW na Merola, patrząc chociażby jak trawi go korozja i ile ma usterek... On śmiga W220, ale rozumiem, że Ty mówisz o W221? Więc nie ma co porównywać. Ale mimo wszystko BMW to poezja, cała reszta to samochody ;)
    W220 , na 221 jeszcze mnie nie stac. Mysle o ostatnim roku produkcji. Slyszalem o problemach z korozja i tak szczerze to co druga , z tych ktore do tej pory ogladalem miala nadkola rude. Ale mam mozliwosc ocynkowania u znajomego wiec problemu wiekszego nie widze na dluzsza mete

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar prezE32s
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1,899
    BMW
    Było 750iA, A8 4.2 D2 FL, Phaeton 3.2 V6, E270CDi W211 Avantgarde, jest: Phaeton 5.0 V10 TDi
    Skąd
    Chojnów
    W220 z ostatniego roku produkcji będzie bardzo ok. Sprawdź dobrze airmatic. Ja się przymierzałem do ESy ale właśnie korozja mnie powstrzymała i zdecydowałem się na VW Phaetona. A o np. A8 myślałeś?

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    503
    BMW
    E65 3.0 D
    Skąd
    Szczecin
    Cytat Zamieszczone przez prezE32s Zobacz posta
    W220 z ostatniego roku produkcji będzie bardzo ok. Sprawdź dobrze airmatic. Ja się przymierzałem do ESy ale właśnie korozja mnie powstrzymała i zdecydowałem się na VW Phaetona. A o np. A8 myślałeś?
    Nie myslalem i nie tykam raczej . Dla mnie zbyt malo tego jezdzi i nie tykam jak nie znam. Chce miec mercedesa teraz , zeby moc powiedziec ,ze sie mialo merca w zyciu

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2013
    Posty
    222
    BMW
    bmw 740
    Skąd
    łódz
    Jeżdziłem kiedyś mercedesem 5.0 306KM-według mnie jest to prestiż i wygoda jakich trudno szukać u innych.A jeśli chodzi o tą moc to według mnie lipa -muł i dużo pali.
    Jeśli o mnie chodzi wolę zdecydowanie BMW

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    493
    BMW
    brak
    Skąd
    podkarpacie
    benzyna 5.0 na pewno bedzie lepiej jezdzic jak diesel 3.0. Jednak porownujac stylistyke w220 i e65 to mercedes wyglada jakby byl z porzedniej epoki, zrobisz krok w tyl, zobaczysz. Sprzedac tez bedzie ciezxko bo na bmw zawsze mlodego zlapiesz, a z mercedesem bedziesz sie bujal. Jesli mercedes to tylko w221 - zobacz jak stoi przy e65 jak wygladaja te auta stylistycznie - sa podobne, nabrzmiałe, podobne klapy, lampy diodowe, zobacz jaki jest ksztalt deski, idrive. Niestety mercedes w221 jest bardzo drogi, ale bmw e65 za niewielkie pieniadze wyglada bardzo nowoczesnie maskujac roznice technologiczne jakie sa pomiedzy tymi autami.Ja bym nie zamianial. jesli brakuje ci wrazen z jazdy dynamicznym autem to kup cos z mocnym silnikiem benzynowym (niekoniecznie bmw), ale nie rob kroku do tylu lapiac mercedesa w220.
    Tak na marginesie to rozwazalem kiedys zakup w220 s600 jak jeszcze nie mialem kasy na e65 760. Dobrze ze nie popelnilem bledu i wstrzymalem sie rok z zakupem i dzis jezdze mega zadowolny z bmw.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    678
    BMW
    e65 730d :)
    Skąd
    Bydgoszcz / Flensburg
    Cytat Zamieszczone przez Riki Zobacz posta
    Jak w temacie , moze ktos kto jezdzil mercedesem sie wypowie zebym sie nie wkopal znowu jak z e65...Mercedes 2005r mnie interesuje

    Może trafiles na zaniedbany egzemplarz e65? Może kierowales się nazbyt cena przy kupnie? Skoro piszesz, ze się wkopales, to masz dużo problemów z autem..

  9. #9
    Vip Vip Awatar epul
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    1,032
    BMW
    e32 740i 93'
    Skąd
    Gliwice
    Blog
    14
    Cytat Zamieszczone przez Riki Zobacz posta
    mam mozliwosc ocynkowania u znajomego wiec problemu wiekszego nie widze
    czy ty kolego chcesz ocynkować budę ?? Rozebrać mieczysława do gołej budy, i do wanny cynkować ogniowo. :) Ocynkowanie samych nadkoli nic nie da. Przy cynkowaniu blacha się deformuje. W ogole co to za pomysł Jestem ciekaw jak cena wymiany zawiechy i amorków w airmatic ?? Może ktoś wie
    Ostatnio edytowane przez BOSS ; 23-07-2013 o 21:12

    Jak German to Anna.

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar prezE32s
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1,899
    BMW
    Było 750iA, A8 4.2 D2 FL, Phaeton 3.2 V6, E270CDi W211 Avantgarde, jest: Phaeton 5.0 V10 TDi
    Skąd
    Chojnów
    Airmatic nie jest strasznie awaryjny, ale jak sie popsuje to koszty podobne, lub minimalnie wyzsze jak w EDC w Bmw. Ja wiem, czy A8 d3 mało jest na drogach? Budę masz ameliniową, quattro i do tego 4.2 MPI i powinno być mega :)

Podobne wątki

  1. benzyna 98 czy odpowiednia do 5,4 2000r
    Przez FARAON750 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 30-09-2012, 10:19
  2. [e65] 730 czy 735 ?. Stosunek pojemności do mocy i spalania
    Przez rav w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 24-12-2009, 21:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •