Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Dławienie na wolnych obrotach

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik Awatar charzun
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    1,182
    BMW
    E38
    Skąd
    Wrocław
    Blog
    1

    Dławienie na wolnych obrotach

    Witam.
    jestem swiezo po wymianie silnika.. wszystko jest fajnie tylko gdy chodzi na jalowych obrotach to po dodaniu gazu dlawi sie przez chwile.. i na PB i na LPG jest podobnie (na LPG minimalnie jest lepiej)
    żeby ruszyc musze powoli dodawac gazu.. kiedy dodam gazu gwaltownie z miejsca to jest spore zamulenie i po chwli dopiero wchodzi na obroty...
    powyzej ok 1300obr/min pracuje idealnie..

    a i jeszcze jedno.. kiedy silnik jest rozgrzany to po odpaleniu bardzo spadaja obroty po czym wzrastaja do normalnych.. czasem potrafi zapalic i zgasnac..

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    442
    BMW
    E38 728iA, E38 740iA
    Skąd
    Manchester
    Lewe powietrze?

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez OskiUK Zobacz posta
    Lewe powietrze?
    poszukaj jak lewe zdiagnozowac, było wiele razy na forum

    ew. dodam jeszcze stare świece

    lub najprawdopodobniej słaba instalacja lpg i źle ustawiony gaz (reset kompa - odłączenie na 20min, jazda 100km na benzynie tylko bez zalaczania LPG i sprawdź potem jak jest)

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar charzun
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    1,182
    BMW
    E38
    Skąd
    Wrocław
    Blog
    1
    LPG raczej odpada bo 100km temu silnik stał na palecie ;) jezdze na razie na PB i jest bez zmian.. Jak psiukam plakiem na silnik to powinien zadzialac jak samostart? Jesli tak to lewego powietrza brak.. mam drugi komplet świec jak znajde chwile to zobaczymy..

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    1,308
    BMW
    było e32 735 1986r lpg e34 535i lpg 1991,730v8 manual 1992_sekwencja jest BMW e32 735is Italian milf
    Skąd
    rogi/krosno
    a odepnij przepływke,ja miałem podobne objawy jak jeżdziłem bez przepływki,może twoja daje w tyłek i dlatego tak chodzi,sprawdz na kompie ją

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez charzun Zobacz posta
    LPG raczej odpada bo 100km temu silnik stał na palecie ;) jezdze na razie na PB i jest bez zmian.. Jak psiukam plakiem na silnik to powinien zadzialac jak samostart? Jesli tak to lewego powietrza brak.. mam drugi komplet świec jak znajde chwile to zobaczymy..
    jak nowy silnik to najpierw rozwiaz wszystkie problemy na benzynie, jak będziesz już zadowolony to reset (aku 20min) i przejedz 100km na benzynie i dopiero ustawiaj gaz , innaczej wygrasz wielką kumulacje problemow w totka i nie dojdziesz o co chodzi, bo ustawiony gaz pod nie "ułożona" jeszcze benzynę (brak odpowiednich w miarę stałych korekt LTFT) będzie dodatkowo zmieniał parametry pracy na benzynie ( zmieni korekty LTFT benzyny, które i tak jeszcze nie były ułożone)

    korekty LTFT zależą od połowy twojego auta a więc sond lambda, wydajności katalizatorów, paliwa, szczelności kolektora, zużycia świec, wtryskiwaczy, przeplywka itp itd. LTFT to takie poprawki na jakby zużycie podzespołów - auto sobie myśli np. coś jest nie idealnie ale jak daję +10% niż to co mi pokazują czujniki versus to co mam w programie to jest ok wszystko. Jak jednak wartosc ta przekroczy +25% zapala się check engine, żeby urzytkownik auta już coś z tym zrobił.

    najpierw auto musi poznać w jakim jest stanie (LTFT się w miarę ustali), dopiero potem ustawiasz gaz, bo gaz też zmieni trochę LTFT (im mniej zmienia tym jest idealniej ustawiony, ale gaz generalnie ustawia się właśnie tak żeby nie zmieniał LTFT).

    jak psikasz wokół kolektora dolotowego, pod nim , przy uszczelce przepustnicy, z tylu i po wezu ci do odmy wchodzi to się powinny korekty STFT zmieniać (musisz to robić równocześnie mając połączonego kompa), często jest tak że lewego w tym silniku nie wyczujesz ot tak, albo w pewnych sytuacjach pojawia się i znika (mi uszczelnialo się na ciepłym silniku przykladowo)

    tak w ogóle to zrób pełną diagnostykę komputerową kompem bmw, a nie podrobami :-P

Podobne wątki

  1. silnik drży na wolnych obrotach-hilfe !!!
    Przez max w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 137
    Ostatni post / autor: 12-04-2017, 22:44
  2. [mechanika]dziwny dzwiek na wolnych obrotach
    Przez codename w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 25-03-2013, 20:14
  3. buja buda na wolnych obrotach
    Przez szulcigor w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 16-02-2013, 06:53
  4. Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 08-10-2009, 19:53
  5. stuka na wolnych obrotach
    Przez radzik w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 28-06-2009, 11:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •